Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akadtam ki a húgomra?

Jogosan akadtam ki a húgomra?

Figyelt kérdés
Összevesztem a tini húgommal. Én is alaposan elvetettem a sulykot, de felhúztam magam a flegmaságán. Külön élünk; én jó ideje betegeskedem, tegnap átjöttek a szüleink és ő inkább a barátnőjénél volt a szomszédban, akit mindig láthat. Velem 2 hete nem találkozott. Az lenne a mentsége, hogy a lány anyja kórházban van, segített a lánynak a házimunkában. Pedig vannak elegen otthon és a facebook kiírásai szerint csak elbaromkodták a napot. Nem az első alkalom, hogy a "barátait" előbbre helyezi a családnál. Jobb híján fb-n tárgyaltam vele. Kibírhatatlan a stílusa, újabb ostobaságot készül elkövetni, próbáltam a tudtára adni, hogy miért nem kéne, és a válasz, hogy én kussoljak. Gyakorlatilag bárkitől fogad el tanácsot fb-n, csak tőlem nem. Sőt van képe sértegetni a gyenge pontjaim. (a hosszas betegség alatt elküldtek, lábra sem bírok állni és olyanokat vág hozzám, hogy inkább munkát keressek, ne neki pofázzak) Most inkább ki is töröltem őt, tudni sem akarok róla.
2012. márc. 11. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen, jogosan akadtál ki. Az én húgom is ugyanilyen nagyszájú, néhe legszívesebben elküldeném melegebb éghajlatra, csakhogy a szüleink mindig őt védik, így inkább nem vitatkozom. Mikor egy komoly ügyben mellém kellett volna állnia, ő a barátnőjét védte és ellenem ügyködött - ott veszítette el a bizalmamat. Neki mindig mindenki fontosabb, mint a szülei és a testvére, mindig minden előbbrevaló. Senkit nem tisztel, csak az idióta drogos barátait. Tenni sajnos nem tudunk ellene semmit, az én húgom is már 17 éves lesz, gyökeresen már nem fog változni.
2012. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Ez a baj a mai világgal. Csak a facebook a mérvadó. Ott kitörlöd az ismerőseid közül és ez már azt jelenti, hogy nem is létezik...Istenem, telefon is van a világon. Felhívod és megmondod neki, hogy ez nem esett jól. Amúgy meg a tinik ilyenek. Én 20 éves vagyok, a húgom 16. Néha vérlázítóan idegesítő, de szeretjük egymást annyira, hogy megbeszéljük a problémákat. Ne oktasd kis arról, hogy mi a helyes és mi nem, majd rájön ő magától. Mindenki saját magának tapasztalja meg a dolgokat. Inkább támaszt nyújts neki, ha kéri, adj tanácsod, de ne oktatgasd ki. Erre a legtöbben allergiásak, főleg a kamaszok.

Próbálj meg elrugaszkodni a facebook színvonalról éskeresd fel személyesen vagy telefonos és beszélgessetek.

2012. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
A tinik már csak ilyenek. Majd kinövi.
2012. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
A barátait megválogathatja az ember, a családját nem. Ez mindkettőtök oldaláról igaz. Mellesleg a tinik nem pont arról híresek, hogy a rokonokon lógnak szívesebben, és nem a barátaikról. Most őszintén: neked tényleg hiányzott a látogatása, ha ilyen a viszonyotok? Minek erőlteted rá magadat, ha láthatóan ennyire nem bír? Hogy még jobban utáljon? Nem ez a módja a rokoni kapcsolattartásnak.
2012. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Ez a baj a mai világgal. Csak a facebook a mérvadó. Ott kitörlöd az ismerőseid közül és ez már azt jelenti, hogy nem is létezik...Istenem, telefon is van a világon."


Istenem, gondoltam, hogy valaki ebbe bele fog kötni! Írtam: jobb híján ott tárgyalok vele. Elmenni személyesen nem tudok. Nem látom be, felhívni miért is jobb? Mert egyrészt fel sem veszi, másrészt rám csapja a telefont? Ugyanis ilyen a stílusa. Nem beszélve, hogy fb-n legalább ingyen beszélek, telefonon meg 50 ft-os percdíjjal tudnám hívni, ennyit meg nem ér, hogy 10 mp-ekig beszélnénk, mert becsapná. Nem vagyok facebook függő, de máshol nem tudok vele beszélni. Azért tiltottam le, mert ontotta a hülyeségeit és ezt olvasni sem akarom. Képzeld, nem facebookon élem az életem...

2012. márc. 11. 14:05
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem beléd kötöttem, de valljuk be, van igazság abban amit mondtam. Facebookon irogattok egymásnak, majd letiltod, mondván nem vagy kíváncsi rá. Utána meg panaszkodsz, hogy elhanyagol téged, mindenki fontosabb neki. Talán próbálj türelmesebb lenni vele, hagyd rá a hülyeségeit, a kamaszokkal nem lehet másképp különben elvadítod. Ha nem letiltottad és nem vagy rá kíváncsi akkor ne panaszkodj, hogy magasból le vagy ejtve, hiszen te sem vagy rá kíváncsi.
2012. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

ha meg*

félre ütöttem bocsi

2012. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Forgasd ki a szavaim... Most tiltottam le egyszer, a vita után, kb. 2 órája, de fel is oldottam azóta. Sosem szoktam senkit letiltani, eleve mással nem is szoktam ott beszélni. Nem azóta hanyagol, hanem előtte. Nem vagyok fogyatékos, tudom, ha letiltanám, nehezen tudna keresni.
2012. márc. 11. 14:11
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Jó rendben, látom csak az a válasz lenne jó, hogy "igen igazad van a húgod egy segg fej..."

Én csak segíteni akartam, hogy hogyan érdemes bánni egy tinivel, mert nekem is egy öntörvényű "mindent mindenkinél sokkal jobban tudok" kamasz húgom van, de már megtanultam kezelni és jó a kapcsolatunk. Jogos, hogy rosszul esnek a dolgok, de neki sem könnyű. Lehet, hogy annak tűnik, mert csak egy pimasz kölyök, de ő neki is nehéz megélni ezt a korszakot. Ezen mindenki átesik, van aki jobban viseli, van aki kevésbé és lázadozik minden ellen. Ennyi. Nem bántani akartalak, hanem segíteni.

2012. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nehéz a kamaszokkal,de a türelmet és a (valódi) érdeklődést tudják értékelni. próbálj vele beszélni,mondd el h téged mi bánt de te is hallgasd meg.

aki elöttem válaszolt igenis jókat mondott,segíteni akart, nem a szavadat kiforgatni..respect neki :)

2012. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!