Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejöttek a dolgok, és nem...

Összejöttek a dolgok, és nem tudunk neki ajándékot venni a kisebbik lányom ballagására?

Figyelt kérdés

Férjem munkanélküli lett,én csak 6 órában dolgozom. Már a tartalékunkból élünk. Nem hiszem h nyárig,a ballagásig megint összetudjuk szedni magunkat. Mondtam a lányomnak h sajnos nem olyan lesz a ballagása mint ahogy terveztük. Le kell mondani a fodrászt,körmöst,sminkest. Mondtam neki h majd én szépen megcsinálom és biztos a nővére is segít neki. Meg hogy sajnos nem tudunk neki sem pénzt,sem ajándékot adni. Látszólag bele törödött,mondta h semmi baj megérti,de látszott rajta hogy nem esett neki ez jól.

A nővére tavaly ballagot,ő kapott egy kis pénzt 5000Ft-ot meg egy arany karkötőt. Ő el tudott menni fodrászhoz és körmöshöz meg kozmetikushoz is. A kisebbik lányom is várta már a ballagását,már tavaly is mondogatta h alig várja már az övét,hogy úgy készülhessen mint vmi menyasszony.


2012. márc. 11. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
64%

Messze még a ballagás, addig még a férjed találhat munkát!

Esetleg a nagyszülőktől,keresztszülőktől nem fog kapni valamit!

2012. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
80%
Most itt mi a kérdés?? Értelmes a lányod, nem vágta ki a hisztit. Igen nyilván szomorú lett, de van annyi esze hogy megértse, enni fontosabb, mint körmöt-hajat csináltatni, de most ez van. Nyárig még amúgy tényleg bőven találhat munkát a férjed, messze a ballagás, de jó előre ezt leközölni, ne akkor érje meglepetés... Ez van sajnos ma...
2012. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
csak annyira bánt az egész hogy neki nem tudjuk megadni azt amit a testvére megkapott.
2012. márc. 11. 14:38
 4/76 anonim ***** válasza:
92%

Ez a baj a ballagásokkal manapság, hogy a lányok már nem is a valódi lényegét látják, hanem az egész arról szól hogy ki sikerül szebbre a szalonokban aznapra......

Én ballagásomon senki nem volt sminkesnél aznap, mégis mindenki nagyon helyes volt :) A fodrász hiánya is orvosolható, ha hosszabb a haja, becsavarjátok estére, abban alszik, másnap meg kiszeditek a csavarókat és feltűzitek hullámcsatokkal, nagyon szép kontyot lehet így csinálni, ha valakinek van szépérzéke. Vagy ha kiengedi és kivasalja, akkor is szép lesz!

Ajándék: azért nyárig 5000-10 000 közötti összeget össze lehet spórolni...ha máshogy nem is, akkor irány a vat.era vagy hasonló és eladni néhány csinos, ám már nem hordott ruhádat és az árát félretenni a lányzó ajándékára. Egy vékonyabb aranylánc tízezer alatt simán kapható. Jaj, egy jó tipp:

unokahúgomnak 2500 forintért vettünk szép ezüst medált a nevének betűjével egy ékszerboltban. Vegyetek neki ne aranyat, hanem ezüstöt, az olcsóbb és szintén szép ajándék!

2012. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
59%

ma 14:39


Nagyon jókat írsz, amúgy amikor én ballagtam, akkor sem volt nagy cicomázás, persze pár lánynak búbos-bonygorra volt megcsinálva a haja, meg erős smink, de ettől csak úgy néztek ki mint valami kiöregedett bálkirálynők.


Egyszerűen is lehet valaki nagyon szép.

2012. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
86%
Én anno elmentem fodrászhoz és sminkeshez a ballagásom előtt, de sokkal jobban jártam volna ha nem megyek el, anélkül is lehet valaki szép, sőt .... felesleges pénzkidobásnak tartom. Ha meg a ballagásig nem tudtok a lánynak semmit adni, akkor majd később, nem hiszem hogy hisztizne emiatt, szerintem megértené.
2012. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is ballagni fog a lányom.

Nem megyünk műkörmöshöz.

A haját megcsinálom.

Sminkes eszünkbe sem jutott. Van eszközkészlet, amiből szépen szolidan sminkelhet.

Őrület ez a felhajtás, amit a környezetünket figyelve látunk, kezdve azzal, hogy a szülőket ezek az elvárások irreális költségekbe verik. Már akiket.


Egy dolgot beszéltem meg vele, hogy szétnézünk az osztrákoknál és ott veszünk egy klasszikus, "örökdarab" -mégis csajos- ruhát, mert amiket itt láttunk, azokban az üzletek bérleti díját fizettetik meg velünk.

Tisztelet a kivételnek.


Mi amúgy a nyelvtanulás lehetőségeit fizetjük, "ajándék gyanánt."


(Azért nem esküvőre készülnek. Jó persze, megértem, hogy mindenki csillogni szeretne.)

2012. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

Persze megértette hogy most ez van,de annyira várta az egészet. olyan rossz h nem tudjuk neki megadni amit a testvére megkapott.

Sajnos az utóbbi időbe sokat veszekednek a nagyobbik lányommal,és ő most meg még azzal is hecceli őt h azért nem kapja meg ezeket a dolgokat mert őt kevésbé szeretjük. Az imént halottam h ezt mondja neki,el is kaptam érte. Pedig mindig egyformán neveltünk,meg kaptak dolgokat.

2012. márc. 11. 14:52
 9/76 anonim ***** válasza:
28%

Az én szüleimnek van pénze, bőven ki tudtul volna fizetni a fodrászt,sminkest stb., mégsem költöttem semmire sem. Megmostam itthon a hajam, megcsináltam a húgommal, kisminkeltem magam és mégis szebbnek dicsértek, mint a legtöbb osztálytársam, akik vastagon kikenték magukat, meg szokatlan frizurát csináltattak, ami a többségnek röhejesen állt. Szalagavatón mindent megcsináltattam, mégsem volt értelme, pénzkidobás volt.

Becsavarjátok vagy kivasaljátok a haját, kisminkelitek, ennél több nem kell. :) Nem kell nagy felhajtást csinálni a ballagásból. Az ajándék hiánya már nagyobb gond, de ha megérti, akkor ne aggódj, talán majd lesz lehetőségetek kárpótolni. :) 5000Ft amúgy sem nagy pénz, olyan nagyon nem hiányozhat neki.

2012. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
70%

A nagyobbik lányod rettentő rondán viselkedik....szegény kisebb.


EGyébként amikor nekem szalagavató bálom volt, nekem nem volt bérelt ruhám, csak az iskolai amit adtak. Amikor évekkel később a húgom szalagavató bálja volt, akkor anyuék jobban álltak anyagilag, neki szalonból béreltek menyasszonyi ruhát. SOHA nem veszekedtünk emiatt.


Szerintem a kisebbik lányod megértette a dolgot, a nagynak meg elmagyaráznám az élet nagy dolgait.....és tuti nem köszönné meg....

2012. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!