Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal? Már...

Mit csináljak magammal? Már kezdek becsavarodni!

Figyelt kérdés

Próbálom röviden és érthetően megfogalmazni, hogy mi a probléma.

Kisgyerekként az a típus voltam, akit mindenki körülrajongott, folyton mindenki az én barátom akart lenni, szó szerint körülöttem forgott a világ. Ez egészen 11 éves koromig tartott, amikor is egy költözés miatt iskolát kellett váltanom, és ott, köszönhetően egy jóakarómnak, az egész osztályom megutált. Teljesen egyedül maradtam, az osztályfőnököm pedig alkalmatlan volt rá, hogy segítsen a beilleszkedésben.

Ez aztán úgy tűnik, kihat az egész életemre. Bár sok ismerősömmel jól elvagyok, jól kijövök, igazán közel senkihez nem sikerül kerülnöm. Általában kiderül, hogy egy-egy kapcsolatba túl sokat láttam bele, mint ami valójában volt; sok barátnak hitt emberről kiderült, hogy csak bulipartner, vagy csak lelki szemetesládaként voltam neki jó, esetleg a pénzem kellett. Úgy érzem, nem tudom szimplán élvezni az életet, vagy az emberi kapcsolatokat, mert folyton azon görcsölök, hogy jaj, kedvelnek-e, szeretnek-e. Állandóan megfelelési kényszer van bennem, amivel aztán jól induló barátságokat is tönkreteszek, mert ilyen "nyomás" alatt gyakran tök komoran, természetellenes viselkedek. Amikor pedig egy-egy ilyen kapcsolat nem jön össze, elkezdem magamat hibáztatni, hogy biztos bennem van a hiba, ami aztán öngyilkos gondolatokkal tarkított bőgésekhez vezet... pedig biztos nem vagyok annyira szerencsétlen, mert évek óta van párom, és egy-két olyan ember is van a környezetemben, akiben még nem csalódtam.

Kérlek segítsetek! Mit csináljak, hogy ne foglalkozzak ennyit ezzel a dologgal? Hogy érjem el magamnál, hogy szimplán élvezzem a körülöttem lévő emberek társaságát, és ne akarjak mindenkinek megfelelni?


2012. márc. 14. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Telefonszámcsere,mindenki kitöröl,új élet.Sokszor megcsináltam régen,és még jobban is éreztem magam.Nincs szükséged negatív emberekre,akik lehúznak.
2012. márc. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
97%

Ne foglalkozz ilyen gondolatokkal, különben kezet foghatunk,

mert én is sokszor ilyeneken agyalok! ;)


Aki szeret, szeret,

aki nem, nem! Ennyi. :)

2012. márc. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, mondta már más is, hogy jaj, ne gondoljak ilyenekre, stb. Ezt így könnyű leírni, meg minden, és hülyén is fog hangzani, de hogyan csináljam ezt meg? Egyszerűen nem tudom megvonni a vállam ilyen helyzetben.
2012. márc. 14. 01:20
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

milyen helyzetben.Pont olyan az életed,a viszonyaid mint másoknak,csak ők ennek örülnek, te pedig azon nyüglődsz,hogy mid nincsen.

Örülj annak ami van.

2012. márc. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne beiratkoznod egy önismereti csoportba. Talán ott választ kapnál a kérdésedre.
2012. márc. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy olyan közösségben, ahol együtt nőttél fel a többi gyerekekkel, ott fél szavakból is értettétek egymást. Ismertétek egymás gondolkodását reakcióit. Most úgy érzed, hogy kiestél a pixisből. Ismeretlen csoportok,(suli) amik olyan összeszokottak, amibe már nem férsz bele. Túl lehet lépni, ha te is akarod. Várj figyelj, ki az aki rád is kíváncsi. Ne akarj központ lenni, mert akkor kiteszed magadat a fent leírtaknak. Gondolom nem könnyű, de legalább megerősödöl. Az életben nagyon sok csoportot közösséget váltunk. Általános sulitó búcsú, (ballagás, majd jön a gimi , ott is ballagás, majd jön a fősuli ott is elszakadás, majd jön a munkahelyek. Meg kell tanulni különböző csoportokba beilleszkedni. Most nem pátyolgatnak, nem körülötted forog a világ. Az életben ezt is el kell tudni fogadni. Ha most nem tudod ezt elfogadni, mi lesz veled később? amikor sok más is hozzá jön ahhoz, hogy nem én vagyok a központ az elkényeztetett. Ülj le és gondolkozz, mit tettél, hogy elfogadjanak? Amikor új csoportba lépsz, keresd meg a helyedet.
2012. márc. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdést Egészség/Mentális egészség menüben, mert ott sok hasonló problémájú ember szokott lenni.

Ha hosszú távon nem változtatsz ezen, akár az egészséged is bánhatja.

Szerintem valami olyan dolgot kellene keresned, amit szeretsz csinálni és hasznosnak érzed tőle magad, akár sport vagy bármi.


ui. az első mondatom mindenképp fontold meg, tényleg sokan vannak hasonló cipőben és őket ott találod :)


good luck!

2012. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nehéz megfogalmazni, mit is szeretnék. Nem szeretnék központ lenni újból (ahhoz képest, hogy régen ilyen voltam, most kifejezetten zavar, ha 2-nél több ember figyel rám.) Tisztában vagyok vele egyébként, hogy ahelyett, hogy panaszkodom, örülnöm kéne annak, ami van, de sajnos ez sem megy parancsszóra, én egyszerűen nem ilyen vagyok. A tanácsot köszönöm, fel fogom tenni a másik kategóriában.
2012. márc. 14. 09:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így vagyok,csak én nem voltam soha a középpontban!

Már sikerült évekkel ezelőtt túltennem ezen magamat szerencsére!Rájöttem, hogy sosem lesz annyi barátom és ismerősöm, hogy az életem miattuk legyen jobb és boldogabb!

Ebből következik az, hogy annyira nem vagyok legjobb barátnő típus,valahogy sokkal jobban lekötnek a flörtök és a pasizás, mint egy kávézás egy barátnővel!

Na nem mondom azt, hogy így a legjobb,de úgy vagyok, ha éppen nem vagyok napokig barátnőkkel,akkor is teljesen jól elvagyok egyedül is.

Rájöttem, hogy nem kell kitárulkoznom senkinek maximálisan és elég, ha néha összefutok ezzel-azzal vásárolni,kávézni vagy bulizni.

2012. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez is egy megoldás. Köszönöm a választ!
2012. márc. 14. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!