Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a házasságom?

Figyelt kérdés

A férjem az első kapcsolatom,fiatalon házasodtunk,korán születtek meg az iker lányaink. Házasságunk kezdetén megbeszéltük,hogy csak egy gyereket szeretnénk,és annak adjunk meg mindent,ami tőlünk telik. Ikrek lettek,és ennek ellenére hatalmas örömmel vártuk őket,a 9 hónap alatt rájöttünk,hogy mégis jó,hogy ketten lesznek. Megbeszéltük,hogy szó se lehet több gyerekről. Két éve viszont megismerkedett egy olyan férfivel,aki telebeszéli a férjem fejét azzal,hogy "márpedig nem férfi az,akinek nincs fia". Egy ideje már a férjem is előhozta,hogy szeretne egy fiút. (ez előtte soha nem volt téma,nem bánta,hogy nem lett fia). Én viszont örülök,hogy már nagyok a lányok, 10 évesen már a korukhoz képest önállóak,én is elkezdtem az egyetemet. Viszont egyre többet veszekszünk a gyerek téma miatt a férjemmel,amit már egyre nehezebben birok. Én már nem szeretnék több gyereket,bár nagyon fiatal vagyok még,szeretném végre élvezni az életet,karriert csinálni. Imádom a férjem,nem értem miért fordult így ki magából. Az biztos,hogy "muszájból" nem fogok szülni,hiszen az senkinek nem lenne jó,ha úgy vállalnék még egy gyermeket,hogy én nem várom az érkezését örömmel,így azt ne írjátok,hogy én "engedjek". De a sok hiábavaló vita is bánt,hiszen én is így nőttem fel,nem akarom hogy a lányaim is ezt lássák.

Szerintetek mi lenne a helyes döntés?

29/N


2012. márc. 14. 07:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Valahogy a férjednek ezt meg kellene érteni, mert Neked igazad van. Oké, még ha be is vállalnád, mi a garancia, hogy fiú lesz?
2012. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A férjedet kérdezd, hogy szerinte MI A GARANCIA arra, hogy ha lenne egy új gyerek, az fiú lenne? Ha netán szintén lány lenne, akkor addig kellenének újabb gyerekek, amig vagy van 15 lányotok, vagy esetleg egy fiú is?


Nem árt, ha elmondod neki, hogy egyrészt nem ebben egyeztetek meg, másrészt anyagilag nem tudom, mennyire megengedhetö, harmadszor te NEM AKARSZ több gyereket.


Csak azért, mert valaki telebeszélte a fejét ezzel a hülyeséggel nem szabad gyereket szülni. Márcsak azért sem, mert adott esetben ugyanez a valaki esetleg ha még pár lányotok lenne, akkor meg zt javasolná, hogy keressen olyan nöt, aki "képes" fiút szülni, és tégen hagyjon ott. Akkor ott maradsz több gyerekkel, egyedül.


Amit javasolnék, ezt az egészet IRD LE, és add oda neki, hogy olvassa el, és alaposan GONDOLJA ÁT. Igy neked is van lehetöséged egész pontosan azt közölni vele, amit akarsz, nem fordulhat elö, hogy idegességedben valami félreérthetö lesz, másrészt neki is lesz ideje higgadtan elgondolkodni azon, hogy mit is akar.

2012. márc. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak: garancia nincs arra, hogy a következő fiú lesz!

Másrészt honnét veszi az ismerőse a bátorságot, hogy más emberek életébe beleszóljon, és feldúlja a családi békét? Foglalkozzon a saját életével, és ne a tiétekével!

:D

Fiút nem nehéz "összehozni", a verébnek is fia van!

2012. márc. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát nem könnyű helyzet. A gyerek utáni vágy mind férfiban, mind nőben ugyanúgy működik. Ha szeretne valaki, akkor akkor is szeretne, ha a párja nem. Annyi a különbség férfi és nő között, hogy a férfi képtelen szülni, ezáltal ebben a kérdésben a nőre van utalva.


Nem kellene mindent a férjed új ismerettségére hárítanod. 10év hosszú idő, simán gondolhatja a gyerekkérdést máshogy mint annak idején. Lehet, hogy újra babázni akar, csak arra fogja, hogy fiút szeretne, mert az olyan "férfias".


Téged is megértelek, nem könnyű elölről kezdeni, de gondolj bele az ő helyzetébe is. Ő szeretne. Te mit éreznél fordított helyzetben, ha Te szeretnél babát, Ő meg azt mondaná, hogy szó se lehet róla. Nőként is, férfiként is nehéz ezt elfogadni.


Annyit javasolnék, beszélj vele. Mond el neki,hogy Te nem szülsz többet. Ha ez számára elfogadhatatlan, akkor váljatok el, és keressen valakit aki eleget tesz a vágyainak. Csak így korrekt. Túl nagy dolog ez ahhoz, hogy ne adj neki választási lehetőséget.

2012. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerős család meg azért volt megőrülve, hogy kislányuk legyen. A negyedik fiú után adták fel a próbálkozást.

Egyáltalán, ez a fiú-hisztéria, nem tudom, ebből nem lehetne már kinőni a 21. században?!

2012. márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele megbeszélni. Egy család vagytok, az öröm, a bánat, a problémás is közösek.

Mond el, miért nem. Mondjon ő is okokat hogy miért igen, illetve miért most.

Barátnőm anyukája jutott hirtelen eszembe rólad. Ő mesélte, hogy megszülte barátnőmet 19 évesen, 21 évesen az öccsét. Azt mondta, hogy itt van a STOP ennyi elég is lesz.

35 évesen kapta el ismét a gyerek iránti vágy. A munkatársnői közül sokan akkor szültek, vagy jöttek vissza a GYEDről, GYESről.

Nagy nehezen előadta a férjének, hogy mi a szíve vágya. Egy évre rá a kezében volt a második kisfia.

Az orvosok 40 éves korik ajánlják a szülést. Van még 11 éved eszerint. Nem tudhatod mit hoz a jövő.

Kérj a férjedtől időt. Mond el neki, hogy most szeretnél egy kicsit dolgozni egy kicsit karriert építeni, hogy most nagyon nem szeretnél ismét babázni. De azt is mond el, hogy nem biztos hogy mondjuk 5 év múlva szeretnél.

Amúgy apám igenis férfi, öt lánygyerekkel.

21l

2012. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam születése után nem nagyon akartam még egy gyereket. Aztán mégis belevágtunk, mert szerettem volna ha van testvére a fiamnak. Pedig szívem szerint inkább a karrieremmel foglalkoztam volna. Nos, habár szép család vagyunk, imádom a gyermekeimet, a lányom születése után három évig deprssziós voltam. Csak utólag értettem meg, mi történt. Ma a lányom négy éves, úgy ahogy kilábaltam már a depresszióból. És elfogadtam, hogy a karrierrel még legalább 10 évet várni kell. Nem könnyű. Kérdezd meg a férjedet, mit szeretne? Egy fiút, vagy inkább egy jókedvű feleséget, aki tisztán tartja a lakást, aki törődik vele? Mert én a depitől képtelen voltam takarítani, elhíztam, nem mertem kilépni az utcára, szörnyű volt. Nem kell persze, hogy te is így járj, de gyereket csak akkor van értelme szülni, ha a nő is akarja.
2012. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a gyerek utáni vágy is érthető, én is voltam olyan helyzetben, hogy szerettem volna, de az első férjem nem. Mi szét is mentünk többek között emiatt. De azért itt annyiban más a helyzet azért, hogy már van két szép lányotok, tehát van gyereketek. Sajnos arra semmi garancia nincsen, hogy ha összejönne még egy baba, akkor az fiú lenne. És akkor mit mondana a férjed? Drágám, próbálkozzunk még? Azért azt meg kell értenie, hogy egy újabb gyerek akármilyen nemű is legyen, elsősorban a Te feladatod lesz, hogy ellásd, nem az övé, még ha segít akkor is. Ha egy anya nem érzi 100%-osan készen magát a gyerekre, akkor semmit nem szabad erőltetni. Próbáld meg azzal meggyőzni, hogy semmi garancia arra, hogy fiú lesz a következő. Az emberkével pedig próbáljátok meg hanyagolni a kapcsolatot, ha lehet. Ha nagyon durván oltogatja a férjed, talán még vele is beszélnék, hogy szálljon le a témáról, mert semmi köze nincs hozzá.
2012. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a férjemmel beszélgetnék el, mert ha jól értem az már megvolt nem is egyszer, hanem a drágalátos barátjával. Mi az, hogy belepofázik más házasságába és viszályt szít?

Apukámnak nem lett fia, két lánya van, a húgom és én. Egyetlen percig nem bánta, vagyunk épp annyira belevalóak és voltunk százszor olyan rosszak, mint 10 fiú együttvéve :)

2012. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Írta valaki,hogy ne a barátra fogjam,de szerintem ő tehet róla. Hosszú évekig nem volt gond,hogy lányaink vannak,örült nekik és ő is mondogatta,hogy így teljes az életünk. Aztán 2 éve munkatársa lett az illető a két "stramm" fiával,és csak áradozik a férjemnek,hogy az milyen jó is. Hogy fociznak,és horgásznak, és lesz majd,aki továbbviszi a nevet. (kb. minden második embernek az a vezetékneve,mint nekünk,valamint a férjem nem szereti a focit és lelkes állatvédő,szóval nem horgászik). Addig-addig duruzsolta a férjem fülébe ezeket,hogy a végén már ő is kezdi elhinni,hogy nem élet az élet fiú nélkül. Tudom,hogy boldog, tudom,hogy soha nem vágyott fiúra,vagyis nem létkérdés számára. De most már egyre erőszakosabb ez ügyben. (gondoltam már,hogy a barátja túl sokat nézte a Tudorok sorozatot :) ) Nem tudom ezt megbeszélni a baráttal,ugyanis egyszer már jól kiosztottam,amivel annyit értem el,hogy hozzánk nem jön többé (bár ennek is örülök). Nem tudom mit lehetne tenni,tényleg tanácstalan vagyok,mert már ezerszer megbeszéltük ezt a férjemmel szépen és csúnyán is.

Azt hiszem lesz még egy beszélgetés,ha utána sem tágít azt hiszem nem lesz más választásom,mint elengedni. :(

2012. márc. 14. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!