Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem meg a páromma...

Hogyan beszéljem meg a párommal, hogy ha nem akar gyereket és nem látom rajta az akarni vágyás legkisebb jelét sem akkor dobbantok mellőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából annyi a lényeg, hogy 26 vagyok a párom 32 éves, szeretnék gyereket, úgy látom hogy megfelelő apa lenne, de van sok minden ami közre játszik.


2012. márc. 14. 14:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
És mi az ami közrejátszik? Mert a lényeg kimaradt. Ő akarja, vagy nem? Későbbre tervezi, a körülmények megvannak? Fejtsd ki.
2012. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Az hogy mi játszik közbe most hosszú lenne leírni, de valahogy úgy fogalmaznék, hogy nem lenne elég ideje, még csak "támogatni" sem ha állapotos lennék.
2012. márc. 14. 14:12
 3/34 A kérdező kommentje:

Időhiány. De szerintem olyan dolgokra is pazarolja az idejét és előrébb helyezi amire nem kellene.


Ő is akar, de szerintem több év múlva. El szeretném neki mondani, hogy vagy fontossági sorrendet állít vagy....

2012. márc. 14. 14:14
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Leültök és megtárgyaljátok a bébi projektet,mi szól ellene ebben a pillanatban s ez az akadály mikor fog megoldódni.Ha mondjuk öt éven belül OK várunk stb.
2012. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%
Ez a kapcsolat már halott.Vagy úgy ugrál ahogy akarod vagy mehet a szószba.Én képtelen lennék így élni.Ha egy ilyen alapvető dolgot nem tudtok megbeszélni akkor minek vagytok együtt?
2012. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, mire alapozod, hogy "megfeleleő apa lenne"?


A megfelelő apasághoz nagyon sok minden kell, de a legalapvetőbb, hogy az illető maga akarjon apa lenni!


Az sem egy szerencsés út, ha rá tudod kényszeríteni a gyerekvállalást. Az majd meg fog látszani a gyerekhez való hozzáállásában - sokszor azok se foglalkoznak a gyerekükkel, akik eredetileg akarták, mit várnál olyantól, aki nem is akarta?


Ha ennyire nem tudjátok összehangolni a családalapítási szándékaitokat, azaz Te nem vársz, ő meg nem "siet" a kedvedért, lehet, tényleg jobb lenne különmenni.


Az "akarás legkisebb jele" nem olyan dolog, amit érvekkel, kéréssel vagy balhézással ki lehet kényszeríteni. Nőként mondom ezt, én se akarok még gyereket, és az előző páromban nagyon nyomasztott, hogy ő meg sürgősen akart, és minden szex után felhozta. (Nem emiatt mentünk szét végül, de szerintem neki jobb így, mert így találhat egy hasonlóan gondolkodó nőt, ahogy én is találtam olyan partnert, akinek még ráér.)

2012. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
bocs,de ha ezt nem tudjátok megbeszélni akkor nem tudom milve n kapcsolat a tiétek. biztos nem párkapcsolat
2012. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

"A kérdező kommentje:


Időhiány. De szerintem olyan dolgokra is pazarolja az idejét és előrébb helyezi amire nem kellene.


Ő is akar, de szerintem több év múlva. El szeretném neki mondani, hogy vagy fontossági sorrendet állít vagy...."


Na itt mondanám azt, hogy akkor lehet költözni Drágám! Egyrészt ne más akarja nekem megmondani, hogy mire van időm, másrészt ne más döntse el, hogy nekem mi a fontos.

2012. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Nem jött fel még a téma ennyire nyíltan. Ő említette én mondtam, hogy ha bejönne megtartanám. Úgy érzem itt az ideje a sarkamra állni és ha valóban szeretne a közel jövőben gyermeket akkor vagy változzon vagy elhagyom.
2012. márc. 14. 14:26
 10/34 A kérdező kommentje:

"Na itt mondanám azt, hogy akkor lehet költözni Drágám! Egyrészt ne más akarja nekem megmondani, hogy mire van időm, másrészt ne más döntse el, hogy nekem mi a fontos."



Akkor legyen együtt a munkájával meg a barátaival és ne akarjon párkapcsolatot meg főleg barátnőt.

2012. márc. 14. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!