Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hátrány vagy előny ha egy...

Hátrány vagy előny ha egy nőnek egy örökölt lakása van?

Figyelt kérdés

Sajnos 18 éves koromra árva lettem, így örököltem egy lakást. Nyilván jó (bár milyen veszteség árán) hogy ezért nekem nem kell megdolgoznom. De egyre többen hozzák fel hogy "Vigyázz nehogy a párod kisemmizzen, nehogy ráírasd a lakást" (azt hiszik ilyen hülye vagyok...) vagy "Lehet csak azért vagy számára vonzó, mert lakásod van". Mit gondoltok erről?


22 éves vagyok.


2012. márc. 14. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 19 evesen 2 lakasom is volt, es senki nem akart kihasznalni....
2012. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Azt gondolom, hogy szóba sem állnék olyan nővel, aki nem örökölt minimum egy lakást.

Eleve úgy szoktam indítani az ismerkedést, hogy a kiszemelt hölgyet kifaggatom az egzisztenciális hátteréről.


:)

2012. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Biztos, hogy nem hátrány. Ha az illetőt ki tudják használni, akkor is kitudnák, ha nem lenne lakása. Egyszerűen vannak született balekok, férfiban, nőben egyaránt. Ennek semmi köze a vagyonhoz. A legszegényebbet is le lehet nyúlni.
2012. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy irigyek és buták. Az ilyen emberrel pedig nem szabad foglalkozni.


Iirgylik, hogy van saját lakásod, persze azt senki sem látja, hogy milyen áron lett a tiéd. Sajnálom, hogy árva lettél, tudom, milyen nehléz sors, én 14 évesen lettem az.


Azért buták, mert téged néznek butának. Aki okos, az nem nézi a másikat alapból butának. Valamint az irigység egyik-másikuknál erősen kihozza a rosszindulatot - azt a bizonyos dögöljön meg a szomszéd tehene is-effektust- , amikor "csak vigyázz, hogy nehogy"...ez meg az legyen...szöveget leakasztják neked.


Én azt gondolom, hogy éppen elég nehéz sors neked az, hogy fitalon elárvultál és mindneben magadra kell támaszkodnod, nem szükséges olyan emberekkel kapcsolatot tartani, pláne nem szoros kapcsolatot, akik neked csak ártani akarnak.


Természetesen a lakást soha ne írasd senkire, akkor sem, ha házasságot kötsz. Nyílván ezt magad is tudod. Aki korán árvaságra kerül, annak hamar meg kell tanulnia keménynek lenni, és mindig szem előtt tartani, hogy csakis magára számíthat, mert más már nincs, aki támogassa.


Én azt gondolom, hogy te egy nagyon értelmes ember vagy, aki igen hamar ki tudja szúrni a szélhámost, aki csak a lakására hajtana. És magad is el tudod küldeni a jó franc.ba azt, aki azt vartyogja neked, hogy "lehet, hogyx csak azért kellesz neki...". Nem, nem azért kellesz. Egy normális pasi nem azt nézi, hogy milyen a lakásod, hanem azt, hogy TE miylen ember vagy! Mássaal pedig nem érdemes kezdeni.


Csak a legjobbakat kívánom neked, kicsi lány! :) A legjobbakat!

2012. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Valahol tényleg piszok nagy szerencséd van(bal és jószerencse egyaránt). Gondolj bele: ha nem működik az együttélés nem neked kell költözni.

Én is irigyellek bevallom, bár ezen az áron nem kéne lakás. Részvétem.

2012. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy normális pasi nem azt nézi, hogy milyen a lakásod, hanem azt, hogy TE miylen ember vagy! "

Ez nagyon szépen hangzik és egy normális világban igaz is lenne, de sajnos ezek csak szavak. Azt javaslom, azért legyél óvatos és körültekintő. Ennél sokkal kevesebb miatt is kihasználhatnak.

2012. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Az első komoly kapcsolatomban én költöztem a páromhoz, pedig nekem is van örökölt lakásom. De az akkori párom azt mondta, ő nem tudna itt élni, mert nem az övé, nem dolgozott meg érte bla bla bla. Szerintem egyszerűen nem tudta volna lenyelni, hogy egy nőnek több van, mint neki. Ahol laktunk, az a szülei lakása volt (ők máshol éltek) és én még egy szaros függönyt sem cserélhettem ki soha, mert mit szólna hozzá az anyja.

Mikor szakítottunk, megfogadtam, hogy még egyszer ilyen hülye nem leszek.

Azóta férjhez mentem, az én lakásomban élünk, együtt rendeztük be, született két gyerekünk, boldogok vagyunk. A férjem csinosítgatja a kertet, garázst épített.

Az ismerőseim mind azt mondják, hogy nekem milyen könnyű. Hozzájuk képest biztos, de most mit csináljak? járjak lehajtott fővel, mert éltem ezzel a lehetőséggel? nem dörgölöm senki orra alá, de ha megtudják, rögtön úgy viselkednek, mintha nekem fenékig tejfel lenne az életem.

2012. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédunknak is ez a meggyőződése a vejével kapcsolatban, vagyis hogy csak azért vette el a lányukat, mert van a lánynak lakása (ami nagyszülői örökség) Hát most erre mit mondjak. vagy igaz vagy sem... Mindenesetre az előforduhat, hogy telejsen beleesel egy pasasba, és nem látod át hogy miért kéri hogy fektess be az ő bizniszébe, és hogy lehet az hogy ennyre önző vagy hogy nem veszel fel jelzálogot a házadra, és nem segítesz rajta. Azt kell mondjam az átrázott és kihasznált emberek sem úgy születtek és úgy mentek bele abba a kapcsolatba, hogy na én most hagyni fogom magam hog ez a pasi vagy nő kisemmizzen. Ezért mondják az ismerőseid hogy édes lányom nyisd ki a szemet, és ne csak nézz hanem láss is adott esetben. Persze azt hiszem ez elég ritka dolog, de megesik.


Én csak olyan pasival találkoztam aki nem bírta megemészteni hogy én jobban állok (lényegesen jobban) anyagilag mint ő és a családja ahonnan jön. Nem is bírta sokáig, megmondta hogy őt ez nagyon zavarja, engem meg az zavart hogy ilyen korlátolt. szóval nem tartott sokáig a kapcsolat. Ez 2szer is előfordult. Olyan is volt, hogy ki akartak használni, és kicsit sikerült is neki, de azért akkorát nem estem pofára, mert nekem vannak szüleim és figyelmeztettek. Jó lecke volt, és nem is bánom hogy így alakult.


egy valóban intelligens férfit ez nem fog elrettenteni tőled, és csak segítségedre lesz a ház körül, mint ahogy egy előző válaszoló is írta hogy milyen a férje.

2012. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is örököltem, sőt jól is kerestem, tudod hányan jöttek azzal, hogy a párom ki fog semmizni? Már nekem volt sértő, mintha engem nem is lehetne szeretni és egy liba lennék. Az élet rá cáfolt, nemhogy nem semmizett ki, hanem azóta épített egy nyaralót, amit a nevemre íratott, van egy közös babánk és boldogan élünk.Ne foglalkozz velük.
2012. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek és a többi válaszolót is. Ugyan még nincs a nevemen (majd ha családot alapítok és lesz fix munkám), de ketten élünk benne a párommal, aki hitellel jött a kapcsolatunkba (előző kapcsolat miatt), és mondtak rá is fűt-fát...

De már lassan egy éve együtt élünk, és még egy fillért se kért tőlem semmire. Vagy ha mégis, ahogy megkapta a fizetését visszaadta. És amikor én szorultam meg szó nélkül adott. Rossz, amikor valaki tisztába van a kapcsolatával és az okos(kodó) idegenek jönnek a jó tanácsaikkal.

Régebben is irigyeltek, mikor még egyedül éltem a lakásban, hogy húúú dejó nekem...pedig nagyon rossz volt mindennap egyedül lennem, de megérte kibírni. Nem szeretem, ha valaki látványosan irigykedik. Akinek amije van becsülje meg és örüljön más örömének.

23N

2012. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!