Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gimnáziumi ballagásra mit...

Gimnáziumi ballagásra mit adjunk az unokahugomnak?

Figyelt kérdés
Ha pénzt, akkor szerintetek mennyit? Bocs, hogy nem a leg megfelelőbb kategóriába írtam a kérdést, de úgy gondolom, ezt olvassa az a korosztály, aki erre leginkább válaszolni tud.
2012. márc. 16. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Se az általános iskolai, se a gimnáziumi ballagásomra nem kaptam semmit sem a virágokon kívül. A kitűnő érettségimre kaptam egy új mobilt.
2012. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a virág mellé pénzt vagy ékszert kapott szinte mindenki. Esetleg kérdezzétek meg van e valami amit szeretne. Azt pedig ti tudjátok mennyit szántok rá, milyen viszonyban vagytok!
2012. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
ékszert adjon a szülő. Akit meg meghívnak ebédre vagy valamire, az egész család részéről 10ezer elég szerintem. Ez nem lagzi, hogy dobálózzatok a pénzzel.
2012. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én mindenkitől csokrot kaptam, 20 darab csokrot vittem haza, tele volt vele a csomagtartó, meg utána a ház... Szerintem egy is elég, a szülőktől. Én a szüleimtől igaz nem a ballagásra, hanem utána, miután leérettségiztem autót kaptam. A rokonoktól pénzt, nagyjából 150 ezer jött össze, abból nyaralni mentem a barátnőimmel Korfura. Ez 2 éve volt. Ha pénzt adtok neki, csak ti tudjátok, hogy álltok anyagilag, mennyit engedhettek meg, vagy ha megengedhetnétek sokat is, mennyit szántok a lánynak, milyen viszonyban vagytok. Igazából mindegy, szerintem bárminek örülni fog.
2012. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem is tudom, hogy mennyit szoktak adni. Nagyjából sem. Azt hiszem, az már biztos, hogy pénzt adunk, mert elég spórolós a lány, és jól fog neki jönni az egyetemen egy kis induló tőke. Akkor 10000 az egy megfelelő összeg lenne? Jó viszonyban vagyunk. Vagy középiskolai ballagásnál a 10000-nél többet is szoktak adni? Vagy a nagyobb összeg már túlzás lenne? Nem tartozunk gazdagékhoz, de szerencsére nem kell hónapokkal előtte elkezdeni gyűjtögetni ilyen alkalomra.
2012. márc. 16. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor gimiből ballagtam, mamámtól kb 10 ezret kaptam, tesóméktól is asszem 10et, anyuéktól semmit mert nem volt miből, másik nagyszüleimtől egy netbookot kaptam (90 E ft volt akkor).

Ha a lány szereti az ékszereket, vehettek neki azt is. De jobb kipuhatolni, mert pl. én nem szeretem az ékszekeret, a nyakláncom (emlék maméktól) meg a fülbevalón kivül az eljegyzési és a karika gyűrűmet viselem.

2012. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszoló vagyok. Volt olyan rokon, akitől 10 ezret kaptam, de volt, akitől 50-et. Ez mindenkinél az anyagi helyzetétől függött. Bár én az 50-et túlzásnak tartottam, örültem neki persze, de igazából én sokallom. 10-20 ezer forint szerintem tökéletes.
2012. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

Én könyveket, plüssöket meg virágot kaptam.

Nem tudom, mióta szokás pénzt adni, de engem jól átb@sztak.

(Vicc.)

24/L

2012. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a segítséget.
2012. márc. 16. 13:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg biztos már abban, mi lesz, ha nagy lesz, valami ahhoz szükségeset. Én kaptam kb. 25 piros tollat a tanári karrierhez, nagyon vicces volt, családi szövetkezés. :) Ezek mellé a szülőktől nyakláncot, de mástól csak a tollat és a jókívánságokat. :)
2012. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!