Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnátok normálisan...

Hogy tudnátok normálisan élni? Ha tesótok szellemi fogyatékos. Anyátoknak nincs normális gondolata bár valahol szeret, de csak a gyűlöletét mutatja ki.

Figyelt kérdés

Annyival több mint egy szellemi fogyatékos, hogy tud írni,olvasni,beszélni. Apátok iszik és gyűlöl mióta megszülettetek és nem csak engem, hanem mindenkit. Amiről azért tesz is, hogy ezt az érzést karban tartsa.

Reggel 6-22-ig csak üvöltöznek egymással. utálják az unokáikat. Illetve szeretik őket, ha régen látták őket, akkor egy fél-egy óráig szeretik őket. Minden baj, amit csinálnak. Ha fociznak az utcán, ha ... bármi baj.

Nos, az anyjuk is épp ilyen. 9 és 11 éves skacok. nem engedi ki őket az udvarba játszani. Üljenek a TV előtt és legyenek csendben, ne csináljanak semmit. Gyerekjátékaik amiket vettem neki, el vannak rakva, mert rendmániás és óránként felmos. Hogy én barom hogy tudtam egy ekkora barom nőt elvenni. Ráadásul még jó helyre is születtem, mint írtam fentebb.

Én magam sosem tudtam semmit sem jól csinálni. Pedig még tanárokat is tanítottam és sok más embert tanítottam és voltak olyan sikerélményeim, amik jók, dicsőségesek. Na de idehaza egyik oldalon sem foglalkoztak semmivel. A legrosszabb, hogy a gyerekekkel is épp így vannak. Pedig ők jók. Jól sikerült gyönyörű gyerekek.

Én régen mindig is irigyeltem azokat az osztálytársaimat, akiknek legalább csak az egyik szülőjük nem normális. Nekem kijutott belőle kettő is, plusz egy ilyen tesó is.

Amit tudok adni a gyerekeimnek, hogy normálisan vagyok velük. Normálisan beszélek velük, nem mint az anyjuk akik örökké csak üvöltözik mindenkivel, velük is. Szegények nem tudják mi a baj, mert az nincs. Arra a kérdésre már nem tud válaszolni miért is? De csak teszi amit tesz.

Néha azon gondolkodom, hogy a sárga-házban sokkal jobb mint itt.


2012. márc. 18. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

kicsit kesze-kusza amit írtál


Ha a felséged nem engedi ki a gyerekeket játszani akkor vidd ki őket ha beszól a feleséged ez miatta akkor adj neki egy pofont hogy térjen észhez, a játékokat vedd elő és játssz a gyerekekkel ha nem tetszik neki akkor zavard ki a szobából nem kell neki azt nézni

2012. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze, hogy kesze-kusza, mert röviden mindent le akartam írni.

Nem vagyok már velük, mert nem volt más mint csak veszekedés. Nem akartam, hogy a gyerekek ezt lássák. Gondoltam, hogy ha nem vagyok ott, akkor talán nem lesz olyan amilyen. Itt mondják nekem a kicsik, hogy anya magában beszél, örökké üvöltözik. De ha valaki megvizsgálná, tudna úgy viselkedni, hogy nem lehetne rávarrni semmit sem. Mint ha direkt csinálna mindent vagy nem tudom.

2012. márc. 18. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok családban vannak komoly gondok. Tegyél meg mindent, ami tőled telik. Legyél a gyerekeiddel annyit, amennyit tudsz, és azt az időt minőségben töltsd velük. Kérdezd meg a feleséged, nincs-e kedve lemondani róluk, vagy megosztásban nevelni őket. Ha igen, akkor több lehetőségül lesz, hogy normális élet várjon rájuk. Neked a gyerekek előtt mindig szilárdnak, nyugodtnak, és normálisnak kell lenned. Vidd el őket játszótérre, sétálni, szervezz nekik programokat. A többi "családtagot" meg felejtsd el!
2012. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nézd a gyerekek lassan 12 évesek.akkor maguk dönthetik el hol akarnak lakni. KÉszülj erre.

(anőt pedig te választottad, te válsztottad a gyerekeid anyjának. Nem jó pont ,hogy ilyet választottál)

2012. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én választottam. Képben vagyok azért. Mást nem is teszek, csak ha lehet, akkor minőségben igyekszem velük lenni és a kisebbik is már jobban látja, hogy hogy is vagyok velük. Más apa bizonyos dolgokért már fülessel jutalmazta volna őket. Én mindig szépen beszélek velük. Amikor persze megérdemlik, akkor azért felemelem a hangom, de emögött jóltudják, hogy nagyon szeretem őket. Én ugyan minden másnap kaptam nagyapámtól és mégis őt szerettem igazán. Vajon miért? Mert tudtam, hogy nagyon szeret. Amiért kaptam az megjárt. Tettem érte. ;-)
2012. márc. 18. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén? Te sem tűnsz százasnak az írás alapján. Szép család. Ha meg az anyával gond van, és segítség helyett otthagyod egyedül a gyerekeiddel, ahhoz végképp csak gratulálni tudok. Helyes út: Mi a baj, szívem? Depressziót sejtek, menjünk el pszihiáterhez, hátha tud segíteni.

Mit gondoltál? Rosszul érzi magát,beteg, túl sok neki a gond, munka, erre otthagyod.MI LESZ MOST A GYEREKEIDDEL? Rájuk nem gondoltál? Kibírhattad volna pár évig, hogy legyen esélyük normálisan felnőni. Most aztán nekik sincs normális szülőjük. Nem beszélve arról, hogy ha a társam segítségre szorul,beteg, nem otthagyom "regenerálódni" a gyerekekkel.Csak gratulálni tudok...

2012. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Attól hogy vki szellemi fogyatékos, tudhat írni-olvasni, és lehet jó ember, ne használd negatív jelzőként!
2012. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi a kérdésed? Ez egy zagyvaság amit itt összeírtál.
2012. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen egy zavartság amit írtam. Elismerem. Pár sorba az egész életem akartam beleírni.

----

Ott mertem hagyni, mert annyira nem veszélyes, hogy veszélyt jelentsen rájuk. Ha ott maradok, akkor engem kikészít és nem tudok már nyugodtan, jól lenni a kicsikkel. Így viszont ha velem vannak, akkor látják, hogy másképp is lehet beszélni egy emberrel.

Nem véletlen, hogy amikor velem vannak, akkor jól érzik magukat és nem igen akarnak hazamenni.

Persze amikor megunták, akkor hazamennek 1-2 napra és megint visszajönnek.

Azért ott annyira nem rossz, csak rosszkor írtam, rossz lelkiállapotban.

2012. márc. 19. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!