Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem bejegyzett élettársi...

Ha nem bejegyzett élettársi kapcsolatban élek a párommal, akkor hivatalosan egyedülállónak számítok? Van egy közös kislányunk. Ha igen 12.200 helyett nem 13.700ft családi pótlék jár?

Figyelt kérdés

A családi pótlék összege havonta


Egy gyermekes család esetén:



12.200.- Ft


Egy gyermeket nevelő egyedülálló esetén:



13.700.- Ft


Két gyermekes család esetén (gyermekenként):



13.300.- Ft


Két gyermeket nevelő egyedülálló esetén (gyermekenként):



14.800.- Ft


Három vagy többgyermekes család esetén (gyermekenként):



16.000.- Ft


Három vagy több gyermeket nevelő egyedülálló esetén (gyermekenként)



17.000.- Ft


Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek esetén:



23.300.- Ft


Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket egyedül nevelő esetén:



2012. márc. 19. 23:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Nekem nem volt hivatalosan bejegyezve,hogy együtt élek a párommal.De hivatalos volt hogy elvált anyuka vagyok.Így 13.700 forintot kaptam.
2012. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
azt hiszem, kell hozzá, hogy ne egy lakcímre legyetek bejelentve.
2012. márc. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

első vagyok..

Nem kell semmi olyan amit a második írt.Mivel nem vagytok hivatalosan önkormányzatnál bejegyezve,hogy élettársak vagytok.Így elég a kérvényt úgy beadni,hogy elvált anyukaként egyedül neveled a gyermekedet.Mint írtam én 13.700 forintot kapok,és lassan 10 éves élek egy lakásban a párommal.De sehol nincs bejegyezve hogy együtt élünk--(

2012. márc. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Valójában nem számítasz egyedülállónak. Az számít annak, aki tényleg az. Akinek nincs élettársa, és itt teljesen mindegy, hogy bejegyzett-e vagy sem. Ettől függetlenül persze sokan csalnak (azért a sz*ros ezer forintért), és még csak nem is tudják, hogy ez csalás.
2012. márc. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
36%
Ha egy a lakcím akkor nem jár kiemelt családi,mint egyedülálló. Egy 2 gyerekes elvált.
2012. márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha együtt élsz valakivel közös háztartásban, gazdasági és érzelmi közösségben, nem vagy egyedülálló. Mi élettársak vagyunk (nem bejegyzett), lakcímünk különböző, de nem egyedülállóként kapom a csp-t.
2012. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
az számít, hogy egyedül, egy fizetésből neveled, vagy nem. ha te a hivatalba bemondod, hogy egyedül neveled, akkor megkapod a plusz 1700 ft-odat. senki nem fog utánajárni, de ez nem jogszerű. kérdés hogy ráfér-e az arcodra
2012. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

UGYANMÁR! Ne gyertek azzal hogy csalás,meg szégyen stb.

Az embert az állam úgy lehúzza ahogy nem szégyelli. Nehogy már az ember ne szerezze vissza a kicsit is amiért régebben megdolgozott??

Sokan nem 1700 forintot akarnak hanem több százezret és megkapják..Én azt mondom,hogy amíg a cigányok simán kapnak egy kisebb vagyonokat minden ok miatt,addig mi se érezzük magunkat kínosnak mert a kiskaput keressük..

2012. márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Szóval ha cigány csinálja, akkor az elítélendő, ha nem cigány, akkor meg tök jogosan jár el? Tényleg megéri egy ezresért csalni? Persze gondolom az már nem tetszene, ha VALÓBAN egyedülállóként kellene gyereket nevelni. Én nem hazudnék olyan helyzetet, amilyet nem szeretnék magamnak.
2012. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedülállóként kéred a családit, nem kérheti az élettársad a gyerek után járó szabadságot, (mivel nem egy háztartásban éltek)és a családi kedvezményt sem lehet megosztani köztetek. Megéri?
2012. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!