Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az hogy nem tudom...

Normális az hogy nem tudom elviselni ha valaki panaszkodik?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig ilyenekkel hoz össze a sors.Az nem gáz ha egyszer elmondja mi bántja de hogy minden találkozásnál ezt kell hallgatnom ettől kivagyok.

Körülöttem szinte mindig mindenki negativan áll hozzá az élethez a napi problémákhoz,és a folytonos siránkozással engem is lehúznak.

Alapjáraton pozitívan látom a világot,ha bajom van elmondom egyszer és kész,a problémámat megpróbálom megoldani,ha nem megy hallgatok.

Most én vagyok különc?Nektek milyen a környezetetek?Mit tesztek ha napi szinten csak a panaszkodást hallod mindenfelől?


2012. márc. 21. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. Engem is rohadtul felidegesít ha valaki állandóan csak sajnáltatja magát és semmit nem képes kezdeni a problémákkal csak sopánkodik. Az ilyeneket már elkerülöm mert az életkedvemet is leszívják...
2012. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Pont azért nem tudod elviselni őket mert teljesen másképp látjátok a dolgokat. Te pozitívan ők negatívan és ahogy elkezdenek panaszkodni leszívják az energiádat amit te érzel is. Ezt hívják energiavámpírságnak. Kerüld őket. Az normális ha nem akarsz minden egyes találkozásnál ugyanarról órák hosszat hallgatni.
2012. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Tele van panaszkodó emberekkel a környezetem, de engem elkerülnek, mert tudják, hogy én vagy rájuk szólok, hogy hagyják abba, vagy elkezdek szép dolgokról beszélni. Ez utóbbira aztán bepipulnak: "Hogy mondhatom azt, hogy csodálatos tavaszi időnk van, ha 291 forint az euró árfolyama??!!"

:-)

2012. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, főleg, ha lenne valami racionális megoldás a gondjára, csak az önsajnálattól, vagy érzelmi okokból nem teszi azt meg. Ez elég gyakran előfordul.

Az ilyentől inkább ideges leszek, mint, hogy sajnálnám.


Régen volt olyan barátnőm, aki folyton csak panaszkodott, aztán rá is ment a barátság erre, mert megmondtam neki, hogy ne haragudjon, de nekem erre nincs energiám.

Lehet, hogy szemétség, de sajnos(?) ilyen vagyok.

26/L

2012. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Aki folyton csak panaszkodik az egyszerűen önző és egy csaló is,mert meg tudná oldani egyedül a problémáit,csak nem akarja,azt várja,hogy más oldja meg helyette.Na,az ilyenektől menekülni kell,nem őszinte emberek és mellette ostobák is,mert ha lenne eszük,megoldanák egyedül.Más az,ha valaki egyszer panaszkodik,megesik,de hogy mindig ugyanazt...

Amúgy kérdező,különc vagy,ma már minden normális ember az.Az én környezetem sem jobb,de szerencsére vannak körülöttem normális emberek is...

2012. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem veled van a baj! Az emberek többsége sajnos azt hiszi, hogy ebből áll a kommunikáció. Nem tudnak kikapcsolni. Másról beszélni. Csak a baj és a baj. Egy tanács: Próbáld elengedni a füled mellett és nem hagyni, hogy lehúzzanak! Manapság én is csak megmosolygom az ilyet. Nem tudok mást rá mondani, mint: Igen, tényleg? Az sz@r. :D
2012. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére a férjem sem az a panaszkodós fajta,nem is viselném el ha az lenne.Vele azért meg szoktam ezt a dolgot vitatni.

Egyszer szakadt el nálam cérna,mikor azt mondtam valakinek hogyha annyira sz@r az élet kösse fel magát.

Ugy gondolom mindenkinek megvan a maga gondja,szivesen meghallgatom a problémát ha tudok tanácsot adok de aki alapból azt mondja hogy márpedig az egész élet egy nagy rakás sz..r azokat az embereket utálom.

Barátnőm már nincs,talán pont emiatt hogy jókedvel mentem beszélgetni aztán meg hazajöttem úgy hogy élni nincs kedvem.

2012. márc. 21. 11:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is szoktam "panaszkodni" a legjobb barátnőmnek. Nem azért, hogy sajnáltassam magam, hanem hogy kibeszélhessem magamból a gondjaimat. Jól esik, hogy ő meghallgat, ha tud tanácsot is ad.


Leginkább érzelmi jellegű gondjaim vannak, nem anyagi.

2012. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem is azzal van baj, ha a barátnődnek kibeszéled a gondjaidat, hiszen ezért is kellenek a barátok, hogy segítsék egymást, hanem azzal, mikor valaki éjt nappallá téve csak sopánkodik, hogy neki mekkora sz.r, neki vannak a legnagyobb gondjai, közben meg semmit nem tesz ellene csak sajnáltatja magát. Ezek az emberek az elviselhetetlenek. (első válaszoló voltam)
2012. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9es válaszólónak igaza van,nem az a gond ha a barátnődnek elmondod a bajod,az rendben és normális.

Az a gond ha az életről csak negativ gondolataid támadnak és folyton ezt sorolod.

2012. márc. 21. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!