Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én ezt így nem bírom tovább!...

Én ezt így nem bírom tovább! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyámnak kb egy éve felmondtak és azóta büdös neki a munka, itt keveset fizetnek, ott keveset fizetnek... Csak a kifogásokat keresi... Édesapám a lelkét kidolgozza, hogy eltartson minket. Közben én másik városban járok iskolába, ugye a kollégiumot is fizetni kell, és.. elég sz*r az, hogy míg más egy hétre kap 5000Ft-ot, nekem meg kell elégednem 600, max(az már nagyon maximum) 1000 Ft-tal. Na meg arról ne is beszéljünk, hogy már a barátaim sem hívnak sehová, mert úgyis elutasítom, hogy "bocsi, nincs pénzem", meg az, hogy van összvissz 3 nadrágom, amiből az egyik már szakadozik szét. 2 éve nem kaptam új ruhát.

Tehát: hogy magyarázzam el neki, hogy ha továbbra is itthon ül, bizony abból nem fogunk megélni? Apukám szava semmit nem hat neki, és sajnos már eljutottunk odáig, hogy válófélben vannak emiatt...


2012. márc. 22. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a mamáddal. Mondd el neki, hogy te nagyon nem szeretnéd, ha elválnának, mert neked őrá is, és a papádra is szükséged van. De ő is lással be, hogy a mai világban sajnos az nem megy, hogy kifogásokat keres, miért nem fogad el egy-egy munkát. Ha a papád elválik tőle, és még ennivalója sem lesz, akkor már biztos, hogy szívesen elvállalna akármit, csak kérdés, hogy akkor még lesz-e valahol szabad munkahely!!!

Próbálja meg összeszedni magát, és a család is együtt marad. Neked erre van szükséged. Mondd el neki! Ennél többet úgy gondolom nem tehetsz. Egyébként hány éves vagy?

2012. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Apukám is ezt mondja neki... Hogy elválik tőle, és akkor majd jó lesz neki még az a munka is, amit azelőtt nem fogadott volna el. Anyám csak annyit reagál rá, hogy tessék, váljon. Tényleg... én ebbe beleőrülök.

Amúgy 17 éves vagyok.

2012. márc. 22. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél: beszélj a lelkére, vásárolj turkálóban, járj ingyen étel-osztásra (a mai világban egyáltalán nem ciki).

Mi a tapasztalatom: az az ismerősöm, aki hasonló helyzetben volt, mint te, iskola mellett elment dolgozni, nappal suli, éjjel meló, ettől gyakorlatilag haldoklik, de legalább nem (vagy mindenesetre kevésbé) éhezik a családja.

Hogy magyarázd el neki:

1. Menj el dolgozni iskola mellett, és amikor majd haldoklasz, magába száll és elmegy dolgozni, hogy levegye rólad a terhet. Ez a kellemetlen, és nem biztos, hogy hatékony megoldás.

2. Állítsátok kész helyzet elé: vagy kiveszi a részét a család eltartásából, azaz elmegy dolgozni, vagy fel is út, le is út. Ha kell, valóban ebrudaljátok ki, 1-2 éjszaka a hajléktalanszállón vagy egy ismerősnél, és be fogja látni, hogy inkább a meló. Ez a megoldás durva, de valószínűleg hatékony.

2012. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron próbálj meg munkát keresni: diákszövetkezeten keresztül, vagy egy ismerősnek segíts be. Az így keresett pénzt csak magadra költsd!
2012. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A te dolgod az, hogy tanulj. De azért azt megpróbálhatod, hogy beszélsz a mamáddal, megpróbálod rávenni, hogy keressen magának munkát. Biztosan nagyon megrázta, hogy elveszítette a munkahelyét, de mint több ezer más ember, ő is talpra tudna állni, ha akar.

Ennél többet nem tudsz tenni, csak tanulj, és ha a suli mellett van valami lehetőséged egy kis zsebpénz-keresethez jutni, azt tedd meg!

Hogy a szüleid ismét összerázódnak-e, vagy elválnak, abba sajnos nincs beleszólásod. Ha a mamád még a te kérésed, rábeszélésed nyomán sem változtat a helyzetén, senki más tud helyette tenni semmit. Kérdezd meg a papádat, hogy őneki esetleg miben tudsz segíteni, hogy könnyebb legyen, úgy néz ki (szavaid alapján), hogy a jövőben csak őrá fogsz tudni támaszkodni. Segítsd őt, ahogyan tudod.

2012. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Higyjétek el, még arra sincs pénzem, hogy turkálóban vásároljak... Az a kevéske pénz elmegy kajára (heti egyszer a kollégiumban konzervet adnak vacsorára, és pedig allergiás vagyok egy abban a konzervben található tartósítószerre, szóval nem finnyáskodásból nem eszem meg), és néha-néha jegyzeteket kell fénymásolnom, az sem olcsó mulatság(nekem legalábbis nem)

Munka esélytelen, határon túli vagyok, sehová nem vesznek fel 17 évesen. Itt nincs is olyan, hogy diákmunka... Ha lenne, higyjétek el, már dolgoznék.

Sajnos lehet, hogy az utolsó válaszoló 2. tanácsát kénytelenek leszünk megfogadni, habár mégiscsak anyám, de ebbe tényleg beleőrülök és iszonyatosan belefáradtam...

Amúgy köszi a válaszokat, ment a zöld kéz.:)

2012. márc. 22. 20:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy: nyáron melóztam, kerestem is egy kevéske pénzt, amit egy egyszerűbb számítógépre akartam félretenni(nem laptopra!), de sajnos azt is szépen elkuncsorogta tőlem, meg kénytelen voltam felélni. Mára ott tartok, hogy egy vasam sincs a megkeresett pénzemből.
2012. márc. 22. 20:09
 8/10 A kérdező kommentje:
De köszi a válaszokat, mindenképp leülök erről beszélni vele, csak azt nem tudom, hogy magyarázzam el neki...
2012. márc. 22. 20:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy magyarázd el neki?

Ahogyan a szívedből kijön! Csak akkor fogja megérteni, ha érzi, hogy amit mondasz, azt szeretetből, féltésből mondod. Megérzi, és nem feltétlenül megérti, hogy szükséged van rá, megérzi a benned lévő félelmeket, mi lesz veled nélküle stb. Szóval csak szivedből szólj! Egy igazi édesanyát csak azzal tudsz felrázni, kirángatni jelenlegi mélypontjáról!!!

2012. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
én még 600at se kapok...0-át...
2012. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!