Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nevelőapa nevelt lánya...

Ha a nevelőapa nevelt lánya már nagykorú, akkor legális ha viszony van közöttük?

Figyelt kérdés

És ha ebből a viszonyból gyerek születik, akkor az kinek a nevét kapja? Lehet a nevelőapa törvényes gyereke?


Ez csak egy elméletbeli kérdés, és tudom, hogy gázul hangzik, egy családfán belüli furcsaságot próbálok kibogozni...


2012. márc. 22. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
lásd Woody Allen
2012. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Magyarországon törvényellenes az ilyen kapcsolat. Nem vérfertőzés, de illegális. Ugyanígy a volt feleséged anyját vagy testvérét sem veheted feleségül... :D
2012. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
jé, ezt nem is tudtam... és akkor "még" örökbefogadott gyereke volt, amikor feleségül vette? Vagy előbb fel kellett bontaniuk az örökbefogadottságot és csak utána vehette el?
2012. márc. 22. 22:25
 4/13 A kérdező kommentje:
mármint Woody Allen.
2012. márc. 22. 22:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Na meg... Woody Allenre visszatérve. Akkor ilyen alapon valaki mondjuk akár örökbefogadhatja a gyerekének az anyját? Már ha megvan közöttük a 16 év.
2012. márc. 22. 22:31
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk papám két felesége testvér volt. Utóbbi volt az én nagymamám és vele élte le az életét. Külön engedélyre volt szükségük, hogy összeházasodhassanak. Mikor édesanyám megszületett talán még nem is volt meg az engedélyük, de megkapták.

A valós procedúrát nem tudom, mivel nem nagyon emlékezhetek rá. Anyum így is szégyelli a dolgot, úgyhogy nehéz volt az infókat kiszedni belőle :P

2012. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Ez elég érdekes amiket itt írnak, ugyanis szomszédom elvált a feleségétől, mert az félrelépett a munkahelyén valakivel. A volt feleség testvére vigasztalta, aztán ez olyan jól sikerült, hogy nem sokára házasság lett belőle. Törvényesen, hivatalosan! Úgyhogy hülyeségeket írnak itt néhányan.

A nevelőapa minden további nélkül folytathat viszonyt a nagykorú nevelt lányával, hiszen nincs közöttük vér szerinti kapcsolat. Az már más kérdés, hogy ezt sokan elfogadhatatlannak tartják.

2012. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Picur84 válasza:
47%
Legális vagy sem,eléggé undorító!Bocsi!
2012. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni a 6-ost nem is értem. Gyökér! Bocsi az offért, de na!
2012. márc. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Vér szerint semmi közötök egymáshoz.Ha gyerek születik persze törvényes gyerek.Itt csak az a gáz,hogy nézel anyud szemébe.
2012. márc. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!