Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek mind a családi,...

Hogy kezelitek mind a családi, mind a párkapcsolataitokban a pénzt? Normális amit csinálok?

Figyelt kérdés
Teljesen közös kassza van, vagy van mind a kettőtöknek külön pénze? Hogy hangolódtatok össze ilyen téren? Én még tapasztalatlan vagyok ilyen téren, nemrég kezdtem el keresni, és elég garasos vagyok. Nem mondanám magam sóhernek, mert megveszem ami kell, de nem szeretek feleslegesen költeni, olyan dolgokra, amikre valójában nincs szükségünk. És nehezemre megy közösködni a pénzen is. A páromat nem érdekli, azt mondja majd visszaadjuk egymásnak előbb utóbb úgyis, szóval neki teljesen megy ez a közösködés, de nekem nem. Nem szeretek tartozni, és szeretem tudni, hogy állok anyagilag, így a múltkori költekezésünknél is összeírtam mindent, és számba vettem. Persze ezt nem veszekedések közepette, hanem csak úgy, hogy tudjam hol állok. Viszont édesapám nagyon sóher, szinte nem költ semmire, és a szüleim világ életemben a pénzen veszekedtek, és eszembe jutott, hogy lehet ez miatt van ez így bennem. Nem tudom normális e, amit csinálok. Mit gondoltok erről?
2012. márc. 23. 18:02
 1/8 Bence_ ***** válasza:
81%

Beszéljétek meg. Mások vagytok és ez jó!

Közösbe pl rakd a jövedelmed 90%-át maradékot meg tedd külön. Így van közös, de neked is lesz egy külön. Megnyugtató tartalékod.

2012. márc. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az meg külön nehezíti a helyzetet, hogy a párom költekezős típus.
2012. márc. 23. 18:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából én is erre gondoltam, hogy a jövedelmem X%át berakom a közösbe, a másik felét meg el magamnak, és így nem kell számolgatnom.
2012. márc. 23. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a közös kassza mellett döntötök, akkor kicsit ciki fillérezni meg rászólni, hogy az "felesleges".


Szerintem inkább legyen egy közös rész, a fizetésetek x%-a, a többi pedig lehet saját és mindenki költi, amire akarja :-)

2012. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk külön számlán van a pénz, de a kiasádokat felesben álljuk. Nincs enyém-tied, ha valamire költünk, megbeszéljük. Pl. ha veszünk valami olyat, ami nem alapfelszerelés egy háztartásba, vagy ruhanemű, ezeket előre letárgyaljuk, hogy költsünk-e rá és mennyit, az már mindegy, kinek a kártyájával fizetjük, az ilyen esetek kiegyenlítődnek.

Teljesen egyertértek veled, hasonlóak vagyunk, én apám is sóher és otthon mindig vita ment a pénzről, ki mennyit fogyaszt, annyira idegesítő volt és érdekes, most én is azt csinálom, sőt talán durvábban. :D Vagyis hát vita az nincs, csak nagyon spórolok, nagyon számolom, mire mennyi megy. Párom szülei felelőtlenek anyagi szempontból, tele vannak adóssággal, de ő érdekes módon ezt nem örökölte, takarékos, bár ennek ellenére nyalánkságra el szokott csábulni, ha boltba megy, de hát Istenem, annyi belefér. :)

23L

2012. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*kiadásokat (és ha még van elgépelés, bocsi)
2012. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi közös kasszán vagyunk, egyrészt mert jelenleg nincs munkám.

De amúgy nyugodtan üljetek le és beszéljétek át a dolgokat amiket leírtál, megfogja érteni a párod tuti.

De amúgy az is megoldható szerintem, hogy mind ketten a fizetésetek 50-50% -át rakjátok a közösbe a többiből pedig magatokra költitek, vagy félre rakjátok.

2012. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Értesd meg a pároddal, hogy te ilyen vagy , szereted kézben tartani a pénzügyeidet. Nem szeretsz máról-holnapra élni, szeretnél takarékoskodni, és nem a pénzt szórni. Ha kifogásokat talál ki, akkor inkább válaszd a külön kasszát.
2012. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!