Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne átadnom a gyerekeke...

Miért kéne átadnom a gyerekeket? Csak mert neki pénz kell?

Figyelt kérdés

Fél éve vigyázom két kisgyerekre és vezetek egy háztartást. A bátyám barátnője nekiállt célozgatni, hogy ilyen meló jó lenne neki hétvégére, mert még tanul.

Ma a bátyám kerek-perec kimondta, hogy a barátnőjének kéne pénz, ezért a hétvégéimet adjam át neki. Ez alkalmanként 10ezer forint nekem.

Mondtam hogy nem, több okból: a férjem munkanélküli, alig talál, csak pár alkalmi melót; Másfél éves a lányunk, akinek elég sok kiadása van még; a gyerekek, akikre vigyázom, még kicsik, négy év alatti mind a kettő, engem is nehezen szoktak meg. Nem akarom megzavarni őket; nem bízom a csajban sem én sem a főnököm, de ha én mondanám neki, megengedné.

A lány a szüleivel lakik, nem albérletre kéne neki a pénz, hanem hogy nyárra gyűjtsön, nyaralásra, piperére.

Szerintetek kinek van igaza?



2012. márc. 24. 14:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de minek ide ész érvek? ez nem szavazás, hogy meg kelljen győznöd? képes lennél hazudni?

Azt mondod: NEM. Nincs vita, érvelés,meggyőzés, NEM van.

2012. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Mond h a fönököd nem engedte,és kész vita lezárva
2012. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

ugye te irtál már ki több kérdést a kislányról és a kisfiúról?


ha igen,azokat a kérdéseket tekintve nehogy belemenj,nem tenne jót a gyerekeknek


és persze a te pénztárcádnak sem



17 éves lánykára rá ne bizd őket

2012. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
De én nem is értem, hogy mit aggódsz a véleményükön. Milyen testvér az, aki a saját húgától vonná meg a megkeresett pénzét, akinek a családja eltartására kell, hogy egy 17 éves kis cicamica megkaphassa? Miért nem a saját fizetéséből utal minden hónapban 40-et a csajnak? Az ő barátnője, nehogy már az egész családnak a kis liba körül kelljen ugrálnia.
2012. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
Akarod, add. Nem akarod, ne add. Mi lesz, fegyverrel kényszerítenek majd? Nemet mondtál, így jártak, ennyi.
2012. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Persze, igazatok van, nem kéne simlizni.

De engem arra tanítottak a szüleink, hogy próbáljunk meg segíteni egymáson, mi, testvérek.

De a gyerekek nem malacok, akiknek mindegy hogy ki önti eléjük a moslékot, meg ki ganajoz alattuk.

Azért mondtam észérveket, mert alapvetően meg tudunk mindent normálisan beszélni.

De a bátyámnak nincs gyereke, így ezt nem is érti. Közben jól le is szidta anyukánk, a fenti disznós példát említve!

2012. márc. 24. 15:59
 17/23 anonim ***** válasza:
Egyszeruen mondj nemet.
2012. márc. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez esetben nem a testvérednek segítesz, hanem a barátnőjének segítenél, ha úgy döntenél. De nem biztos, hogy ez esetben neki ez lenne a segítség. Lehet, hogy pont az, ha nemet mondasz.
2012. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az egymásnak segítést ne keverd össze azzal, hogy a testvéred pofátlanul KI AKAR HASZNÁLNI. Erre gondolom nem tanítottak a szülők, de ettől még ez a helyzet.
2012. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

mondd h a főnök nem engedi, a gyerekek miatt.


de ne add át semmiképp ha nem bízol benne, mert ha csak miattad felveszik, aztán valmi lesz a gyerekekkel, téged fognak felelőségre vonni, mert te ajánlottad be.

2012. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!