Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne rá pénzetek, vennétek...

Ha lenne rá pénzetek, vennétek a gyermeketek középiskolai ballagására egy autót? Ha nem, akkor mikor vennétek neki és mit adnátok a ballagására?

Figyelt kérdés
Az autó kicsivel több,mint 6.5 millió lenne.
2012. márc. 26. 17:11
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
Semmiképen sem vennék neki autót. Valami kisebb ajándékkal, esetleg egy meglepi üdüléssel kellene beérnie akkor is, ha milliomos lennék, és cikkzsebből kivágnám a 6,5 millát.De mivel nem vagyok milliomos, probléma megoldva.
2012. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
90%
Én még nem vagyok ebben a helyzetben, de a kollegáim körében láttam, hogy a 18. szülinapi meg ballagási ajándéknak autót kért a csemete, a szülők pedig azon agyaltak, honnan teremtsék elő erre a pénzt. És csodálkoztam, hogy minek nekik autó? Mi sem kaptunk a szülőktől ilyen ajándékokat, és minden bizonnyal én sem fogok a gyermekemnek autót venni ilyen hamar, esetleg besegítek neki abba, hogy ő megvehesse magának - a saját keresetéből.
2012. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
85%
Egy ideig én is autót szerettem volna a középiskolai ballagásomra. A szüleim meg is engedhették volna maguknak, hogy megvegyék, de mégsem tették. Egy laptopot kaptam a ballagásra, amit itt az egyetemen sokat tudok/kell használni. Talán, ha diplomaosztóm vagy esküvőm lesz, megkapom az autót. Most igazán ki sem tudnám használni.
2012. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
95%
Mintha a legolcsóbb autó 6.5 millió lenne, házat nem kér mellé ?
2012. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Van rá pénzem, de nem kapott egy gyerekem se autót a ballagásra. Kaptak jogsit.

És amikor összerakták egy használt autó árának a felét és megalkudtak rá, akkor megkapták a hiányzó másik felét.

2012. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
45%
Ha most keresnék annyit, hogy simán vehetek egy autót és fent is tudom tartani, akkor szerintem vennék. Előbb mindenképp meggyőződnék arról, hogy nem fog hülyeséget csinálni vele, ha olyannak ismerném, hogy biztos neki megy az első villanyoszlopnak akkor biztos nem vennék. Most, aki megteheti az vegyen, nem követ el bűnt. 6,5-ért már elég biztonságosat lehet venni.
2012. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%

Egy osztálytársam arra kapott kocsit, hogy 6. próbálkozásra letette a jogsit.

Bele is borult az árokba az első három hónapban.

2012. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
82%

Én ballagásra nem kaptam semmit. Kitűnőre érettségiztem, amiatt kaptam egy új telefont.

Én nem adnék a gyerekemnek autót, pláne nem ballagásra. Sajnos nincs túl nagy felelősségérzetük a 17-18 éveseknek, így nem adnék a segge alá egy potenciális eszközt arra, hogy megölje magát. Később, felnőttként (ami nem a 18. életévet jelenti) vennék neki, ha megtehetném, de egy gyereknek soha.

2012. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

Ha lenne 6,5 millióm,akkor félretenném neki és majd ha megházasodik vennék neki egy házat,vagy odaadnám neki és ő a párjával együtt kiválasztanák a házat amiben élni szeretnének.Ez nagy segítség lenne nekik a kezdéshez,a családalapításban.

Az én fiam 14 éves,most fog ballagni általános iskolából.Mi egy laptopot fogunk neki venni,mert messze megy tovább tanulni,kollégista lesz,és az ő régi gépét nem szívesen vinné el.Így kap egy laptopot,ami (reményeink szerint) évekig jó lesz neki.

2012. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%
Elvi okokból se vennék neki csak úgy egy kocsit, még ha bőven lenne mit aprítani a tejbe.
2012. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!