Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne rá pénzetek, vennétek...

Ha lenne rá pénzetek, vennétek a gyermeketek középiskolai ballagására egy autót? Ha nem, akkor mikor vennétek neki és mit adnátok a ballagására?

Figyelt kérdés
Az autó kicsivel több,mint 6.5 millió lenne.
2012. márc. 26. 17:11
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék. Szerintem ez egyrészt túl nagy ajándék ballagásra, másrészt én nem szeretnék a 18 éves gyerekemnek autót venni.

A laptop nagyon jó ötlet, bár gondolom az már van neki. Esetleg tegyél a számlájára egy kis pénzt, az mindig jól jön, főleg ha pl. egyetemre is megy majd.

2012. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van rá pénzünk, de nem fog kapni.


A haverjait meghívjuk a bécsi vidámparkba, ez lesz az ajándék, kint is alszanak. Felnőtt felügyeletnek az én öcsém megy velük, aki 32 éves. Már alig várják :-))

2012. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vennék autót többmilliós autót neki.

Már csak azért sem, mert azt fenn is kell tartani, ami jelentps jövedelem havonta.

És elsőre amúgy is jobb egy kevésbé értékes autó, mivel valószínű lesz törve, akármilyen jól is vezet a gyerek.

Sokkal jobban fogja becsülni, ha azt a módszert követitek, amit egy előttem író anyuka említett. Használt autó árának a felét gyűjtse össze, aztán a másik felt kiegészítitek.

És nem (csak) azért, mert ez egy pénztárcakimélőbb megoldás, hanem azért is mert így ésszerű.

2012. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges. Ha nagyon kell neki valamiért autó, mert mondjuk tényleg megoldhatatlan valahová eljutnia tömegközlekedéssel, akkor megkapná a családi autót, és kész. Kevés olyan élethelyzetet tudok elképzelni, amiben egy 18 évesnek szüksége lenne saját autóra.
2012. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Valamokka: én is elképzelhetetlennek tartom, hogy létszükséglet egy 18 évesnek az autó, de tudod mivel érvelnek? Hogy "az egyetemen mindenkinek van, nem lóghatok ki a sorból" és hogy "kell valami ami őt reprezentálja" - komolyan, ezt hallottam a szűk környezetemben. Hát elröhögtem magam, mit kell reprezentálni egy 18 évesnek? Mutasson fel valamit, ne azzal ágáljon, amit más adott neki!
2012. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
86%
Autot nem kapna, de laptopot igen. Vagy uj telefont, a legujabb fajtabol
2012. márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
68%
Mi megbeszéltük. Ha leteszi az angol és francia felsőfokút, mellé a német középfokút és kitűnőre érettségizik, akkor 6 millió alatt választhat egy autót. A kémia érettségije négyes lett, így nem kapta meg az autót, bár a nyelvvizsgákat megszerezte.
2012. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kértem semmit ballagásomra, örültem, hogy megértem ezt a napot is. De anya mégis akart adni valami nagy dolgot, így ballagásomra rá 1 évre összegyűjtött annyi pénzt, hogy vegyünk egy 100 ezer Ft-os laptopot.

Addigra pont jött az egyetem, így nagyon hasznos dolognak bizonyult.


Szerintem elég demoitávaló dolog az ,ha a gyerek a szüleitől mindent megkap. Nincs miért kezdenie, mert apu, anyu megveszi.

Egyetemen messziről ki lehet szúrni, hogy ki az aki mindent megkap (mert egy sima matek zh-t nem tud megírni 2esre) és ki az aki szerényebb keretek között a maga erejéből, erőforrásaiból gazdálkodik, Pl. jól tanul a jó ösztöndíjért.


Szóval én rájöttem, hogy egy gyerekkel úgy lehet a legjobban kicseszni, ha megadunk neki mindent, amit kér.

2012. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
86%

Akkor ha a középiskolai tanulmány alatt azt érted ,hogy államelnöki dicsérettel végeztél a YALE és a HOWARD egyetem összevont tagozatána "Katmandu felemelkedése és bukása a trójai gondolkozásmód fényében" LATINUL.



Mi a f@sz? 6,5milláért autó egy takony18évesnek???? LOLOLOLOLOLOLOLOLOLLLOLLLL

2012. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék a gyerekemnek ilyen drága dolgokat, mivel nem fogja tudni értékelni azt. Minden nem értelmifogyatékos letud érettségizni, ezt nem kellene így jutalmazni. Ez alapnak kellene, hogy legyen. Ha elmenne dolgozni a csemetém, és összegyűjti a pénzt rá, akkor megérdemli az autót. De amíg látom a negatív tapasztalatot (bátyám) addig sose lennék ilyen felelőtlen.
2012. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!