Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne rá pénzetek, vennétek...

Ha lenne rá pénzetek, vennétek a gyermeketek középiskolai ballagására egy autót? Ha nem, akkor mikor vennétek neki és mit adnátok a ballagására?

Figyelt kérdés
Az autó kicsivel több,mint 6.5 millió lenne.
2012. márc. 26. 17:11
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vennék. Nem akkora szám az, hogy valaki elballag, hogy ilyen értékű ajándékot vegyek neki (valószínűleg nem is lennék abban az anyagi helyzetben sem). Sztem az autó pont az a dolog, ami a legtöbb ember számára főleg egyetemista koráig nélkülözhető, és ha nagyon akarja, teremtse rá elő a pénzt. Én inkább vmi jelképesebb, maradandóbb dolgot vennék majd a gyerekemnek, pl. nemesfém ékszert vagy minőségi karórát.
2012. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
72%
19 voltam mikor leérettségiztem, 17 éves korom után 2 hónappal a kezembe volt a jogsim, így akkor már több mint 2 éve vezettem. Nem ballagásra, hanem érettségire kaptam autót, addig a családi autókat használtam, de utálták a szüleim, hogy elviszem az autóikat. Van egy apának meg egy anyának is, de sokat kell autózniuk sokszor este is, így volt olyan, hogy szórakozni voltunk a barátaimmal egy másik városban és úgy kellett hazarohannom, hogy apának vigyem a kocsit, mert a másik sem volt otthon. Szóval vannak olyan családok és élethelyzetek amikor mindenkinek szüksége van rá. Én is másik városba jártam és járok, nem oda ahol lakok, és ha mondjuk 8-ra kellett gimibe mennem, a 6-os busszal kellett volna bemennem, mert a következő csak negyed 9-re ért volna be, és lekésem. Így amíg nem volt jogsim meg kocsim, addig a szüleim hordtak suliba, mostmár legalább erre sincs gondjuk. Használt autó volt, és nem 6,5 millió, de egy jól felszerelt, biztonságos autót kaptam. 2 éve vezetem, ma már én tartom fent, főiskola mellett dolgozok, így nem okoz gondot. Nem törtem még össze, szerencsére koccanásom sem volt vele. 21/L
2012. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
dehogy vennék, ennyire nem kényeztetném el :s nem tolnék semmi nagyot a segge alá, tanulja meg h meg kell dolgozni érte, főleg ilyen luxusdologért...
2012. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Ez egy kamukérdés ugye?

Nekem az édesapám vállalkozó, ő magának nem vett ennyiért autót, pedig megtehetné...ja és ballagásra én sem kaptam autót, pedig anyagilag belefért volna.

2012. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Akinek van rá,az vegyen,ha úgy látja hogy a gyerek érett rá és megbecsüli.
2012. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy még nem vagyok szülő, de úgy gondolom, hogy nem vennék a gyerekemnek a ballagására autót. Esetleg a jogosítványt megkaphatja, ha ő is szeretné. De azért le is kell valamit tennie az asztalra, egy normális érettségi bizonyítványt. Nem azt mondom, hogy kitűnő legyen, de ne kettesekkel rugdossák át. Autót pedig akkor kapna, ha meglenne hozzá a kellő rutinja, és látnám/látnánk, hogy a családi autóra is úgy vigyáz mintha a sajátja lenne.
2012. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Kedves 22-es!

Amiket leírtál, szerintem nem tartozik a létszükséglet kategóriákba, ha belegondolsz. Kényelmi szempontok mind. Emellett természetesen becsülendő, hogy amilyen hamar csak lehetett saját magad tartod fenn az autót.

De egy gimnazista legyen már annyira önálló, hogy képes használni a tömegközlekedést. Legalább megtanulja, hogyan kell. A másik: 6 órás busz nem a világ vége. Csak időben le kell feküdni, és nincs probléma a felkeléssel.


Bulikból hazarohanással kapcsolatban. Minden csak szervezés kérdése. Eddig még nem merült fel olyan buli, amibe azért ne tudtam volna elmenni, mert nem volt autóm amivel odamenjek. Kicsit előbb, vagy kicsit később érkeztem, de nem volt vele probléma.


Ne érts félre, nem bántani akarlak. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy Te pl nem területi képviselő voltál 18 évesen, akinek munkaeszköze a gépkocsi. Ha nem lett volna még a családban sem autó, akkor is meg tudtad volna oldani az ide-oda eljutást. Erre gondolok, amikor azt mondom 18 évesen nagyon kevés olyan helyzet van, amikor LÉTszükséglet az autó. Ezért gondolom feleslegesnek.

2012. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
68%

Semmiképp sem vennék autót a gyermekemnek! Engem a szüleim ebbe a helyzetbe hoztak. Kaptam egy autót, méghozzá nem is valami "nemes" eseményre, hanem arra, hogy megkaptam a jogsim, minden bukás nélkül(minden elsőre meglett, persze rohadt nagy szerencse is kellett hozzá). DE! Én az a típus vagyok, aki szeret megdolgozni azért, amije van, és hát ugye mikor megkaptam a kocsit, persze örültem neki, de kicsit csalódott is voltam, mert ezt tervbe vettem, hogy egyetem alatt/után kocsira gyűjtök. Nincs motivációm! A fenekem alatt egy használt, 1,5 millás családi kocsi, ami valószínű, hogy 20 évet is ki fog nálam húzni. De én ezt szerettem volna én magam előteremteni! Nem tudom, akik kérnek mindenféle értékes ajándékot ÉS meg is kapják, azok nem érzik magukat "kiégettnek" 20 éves korukra? Nem érzik, hogy szeretnének valamit saját erőből előteremteni, ami az ó kezük munkája? Nem értem én az ilyet... (és ha teheted kedved kérdező, ne kényeztesd el a gyermeked, mert a fejedre nő és nem fog tudni megállni a saját lábán... lásd hugom példája)


20L

2012. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Utolsó, sajnállak hogy oda a motívácio, 20 éves vagyok minden elsőre meglett a jogsimnál és nem szerencse kérdése volt, hanem érzék.. és tanulás, mégsem kaptam autót .. de egyébként ha ennyire kétségbe vagy esve hogy mi ösztönözzön kezdj el házra gyűjteni.
2012. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

nem vennék. én laptop-ot kaptam ballagásra, még a jogsimat se fogják állni a szüleim.

azt mondták, ha majd megkerestem az árát, mehetek. igazuk van, amúgy is felesleges, egyetemre járok, a kollégium 3 percre van, a buszok sűrűn járnak, minden parkoló fizetős, felesleges lenne ennyi pénzt kidobni az ablakon.

nem is tudnám igazán kihasználni.

én is laptop-ot adnék a gyerekemnek, vagy ékszert, vagy nyaralást valamelyik megbízható barátjával.

autót majd a diplomaosztóra - vagy hagynám, dolgozzon meg érte, ahogy majd én.

2012. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!