Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne rá pénzetek, vennétek...

Ha lenne rá pénzetek, vennétek a gyermeketek középiskolai ballagására egy autót? Ha nem, akkor mikor vennétek neki és mit adnátok a ballagására?

Figyelt kérdés
Az autó kicsivel több,mint 6.5 millió lenne.
2012. márc. 26. 17:11
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Utolsó, és tankolni is fogod azt a kocsit? Nem megvenni a drága, hanem fenntartani!
2012. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Én 29 évesen kaptam egy lakást, aminek a megkeresésével (árérzékenyen!), és felújításával és miegyébbel rengeteget dolgoztam (másfélszer annyiba sem került, mint ez a kocsi, és a belvárosban van, 70 nm, jó házban, jó paraméterekkel). És tudod, mi van? Nagyon nehéz a gazdájának lenni! Sose gondoltam volna, hogy mennyi minden dolog van vele, amit észben kell tartani, és hogy ennyit kell foglalkozni vele. És tudod, hogy a sok lakassal kapcsolatos teendő a terhemre van? És még csak nem is tudom maradéktalanul ellátni.

Csak azt akartam mondani, hogy gondolj arra, hogy a 18 éves gyerekednek is terhére lesz a saját kocsi fenntartása, karbantartása, javíttatása, vizsgáztatása, óvása.

6.5 M-ós kocsit meg hányan kaphatnak 18 évesen Magyarországon? Elég kevesen ahhoz, hogy a legtöbbekből (kortársaiból!) ellenérzést válthasson ki, ha ilyen van neki. Ha nem akarod elvágni a többiek előtt, akkor ne vegyél neki! Olyat vegyél neki, amivel egy aktuális gondját, amivel régen küszködik, megoldod, amire régen vágyik!

2012. jún. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Kedves 22-es!

"másfél óra múlva szólt apám, hogy azonnal tűzzek hazafele, mert anyám elvitte a másik kocsit, neki meg 5 perc múlva itt-meg ott kell lennie"

Nincs abban az országrészben taxi?

2012. jún. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
41-es, minden további nélkül tudnék tankolni is bele, ha pl ahhoz kéne, hogy bejárjon egyetemre vagy néha eljárjon ide-oda. Persze ha külföldre akar vele utazni, akkor tankolja ő, de a napi használathoz tankolnék bele.
2012. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
Én ac/dc koncertjegyet kaptam,sokkal jobban örültem neki mint ha kocsit kaptam volna :D
2013. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Még ha lenne is pénzem rá, és az "elveimmel" össze is tudnám egyeztetni, nem lenne értelme, már amennyiben a gyerek egyetemre megy. Nem használná ki, maximum hétvégén, akkor meg minek. A laptop a tuti ajándék, arra biztosan szüksége lesz.
2014. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
46: miért ne használná ki? 30 km-re laktam a főiskolától, ahova jártam, minden nap autóval mentem be, mert így 20-30 perc volt az út, tömegközlekedéssel pedig 1,5 óra lett volna. Nem az én autóm volt, hanem a szüleimé, de rengeteget használtam. Iskolaidőn kívül vásárolni mentem, barátnőkhöz, kirándulni, stb. Egy kezemen meg tudnám számolni a napokat, amikor nem ültem be az autóba 4 év alatt. Azóta sajátom van, ezzel is minden nap megyek.
2014. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!