Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tabu tema nalatok a...

Mennyire tabu tema nalatok a csaladban a szexualitas?

Figyelt kérdés
Koszonom a valaszokat!
2009. jún. 16. 10:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Semennyire. Teljesen természetes, az élethet tartozó témaként lett kezelve.

Gyerekként mindent elmagyaráztak, minden kérdésre válaszoltak, a szüleim is mindíg kimutatták egymás iránt mit éreznek, tudtuk, hogy azért nem szabad nekünk a hálószobájukba menni, ha csukva van az ajtó, mert szeretkeznek.

Családi, baráti vacsorákon előbb-utóbb úgyis előjött a téma.

Én is így neveltem a gyerekeimet, már mindegyiknek van barátja/barátnője, ha akarnak itt alszanak, ha kérdésük van, segítünk.

2009. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a szülői házban nagyon az volt.Senki nem beszélt róla soha,de annyira nem,hogy nem is az anyám világosított fel engem.Ezt nem tartom jónak,mert szerintem bele tartozik a szülői szerepbe ez is,hogy a gyereket ne informálhassa félre esetleg tévesen valaki más.És ugye a szex körül egy tininek sok kérdése lenne,az a jó ha a választ a szüleitől kaphatja meg rájuk.Az ellenkezőjét sem tartom jónak,amikor egy családban ez hétköznapi téma.Ez a túlzott szabadosság ami ma a hétköznapjainkat jellemzi szexuális téren szerintem szintén nem jó.Az sem ha a családban mindennapi téma ez.

Én úgy gondolom,hogy ezért is van a pároknak annyi szexuális problémájuk mert teljesen elvesztette a varázsát a szex.Ami állandóan a szemünk előtt van abban már nincs semmi izgalmas semmi vonzó.Meg kellene jobban őrizni az intimitást,megtalálni a középutat ami még egészséges.Ne legyen sem túl sok belőle mert az sem jó,és az sem ha teljesen tabu.

2009. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
Semennyire. És szerintem ez így volt jól.
2009. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
nem az
2009. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Mi nem beszelunk az elmenyeinkrol, vagy a tapasztalatainkrol,vagy magarol a szexualitasrol,ha erre gondolsz. Egyszer apukam mondta,h neki nem volt egyszeru feldolgozni,h mar "felnottunk"...
2009. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk sajnos teljesen tabu volt, soha senki nem beszelt errol, de meg a rokonsagom is ilyen konzervativ felfogasu.

Most felnott fejjel erzem, hogy ez rossz volt igy, es en a gyerekemnek igenis fogok rola beszelni. Ez az elethez tartozik es igenis fontos hogy egy gyerek ne mastol tudjon meg ezt is azt is. A szexualis elet nem jatek, komoly kovetkezmenyei vannak ha valaki felelotlen, ezt a legfontosabb lesz elmagyaraznom majd a gyerkocomnek.

2009. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk (3 lány) nagyon jó dolgunk volt, mert nem tudtunk olyat kérdezni, amire a szüleink ne válaszoltak volna. Persze nem olyat, hogy ők hányszor és milyen pózokban, hanem a minket érdeklő dolgokról. Nem vitték a szüleink túlzásba az aggodalmat, de mindig fordulhattunk hozzájuk bármivel kapcsolatban. Remélem nekem is sikerülni fog ezt a szisztémát követni.
2009. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, melyik családra gondolsz. Édesapámmal nem igazán tudtam ilyesmiket megbeszélni anno, ha úgy tetszik tabu téma volt. Most viszont az "új" családomban a férjemmel és a fiammal nem kezeljük tabuként, mivel szerintem nagyon fontos, hogy tisztában legyen a gyerek az ok-okozati viszonnyal. Fontos, hogy tudja milyen következményei lehetnek a szexnek és, hogy hogyan előzheti meg őket. Gondolok itt a nemi betegségekre stb. Az is fontos szerintem, hogy tisztában legyen azzal, hogy mi számít szexnek, mi a petting. Bár nem egyszerű ezeket a témákat felhozni a gyereknek, de szükségszerű.
2009. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
tabu volt, az és az is lesz. és így van jól. baromira nem vagyok kiváncsi arra, hogy a szüleim mit mikor hogy miért csinálnak vagy gondolnak a szexről. 24/L
2009. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Annyira tabu (volt), hogy még az első barátommal,de még a másodikkal sem mertem róla beszélni... Sőt, még most is olyan vagyok, hogy van 2 ember, akivel gátlások nélkül tudok róla beszélni, az egyik a legjobb barátnőm, a másik a párom.

De pl az önkielégítésről senkivel nem beszélek, max. a neten...

Hát, elég konzervatív nevelést kaptunk itthon, szóval ezért...

Viszont annyiban mégis téma volt, hogy az ilyen aberrált dolgokban egyet értünk: nem támogatjuk a homoszexualitást, meg egyéb hagyományostól eltérő szexuális magatartásokat, és ha meglát(t)unk egy utcalányt, vagy egyéb hasonló munkájú embereket, mindig ugyanúgy néztünk össze...

De magáról a témáról, meg szexuális szokásokról, meg ilyenekről egyáltalán nem beszéltünk...

Érdekes amúgy a kérdés, mert fogalmam sincs, hogy majd ha eljön az idő, és lesznek gyermekeim, én hogyan fogom csinálni... De valószínűleg ettől nem sokban fogok eltérni... Megbeszéljük, hogy mit tartok helyesnek és mit nem, de ennyi...

(23/L)

2009. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!