Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelőre a kislány ruháját...

Keresztelőre a kislány ruháját a keresztszülőnek kell intézni?

Figyelt kérdés
Májusban lesz keresztlányom keresztelője.A kérdésem az lenne hogy úgy tudom a ceremóniára a ruhát a keresztszülő intézi.Ez tényleg így van?Vagy a szülők szokták?
2012. ápr. 2. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak mi vettük a ruhát,eszembe se jutott,hogy a keresztszülőnek kellene. De,ez szerintem változó,merre mi a szokás. :D
2012. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a keresztszülő intézte, én a keresztlányomnak, tesóm a fiamnak (keresztbe-keresztszülők lettünk).
2012. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező. Mi megvettük magunk. Meg kell beszélni, ki hogyan szeretné.
2012. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudok ilyen szokásról. Ha a lányodnak keresztelője lesz, akkor készüljetek úgy, hogy ti vesztek neki ruhát, stb. Maximum ha felajánlja (de nem kell neki felajánlani, ha ő más ajándékot szánt a kislánynak), akkor vegye ő.
2012. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Én vagyok a keresztanya,és igazából elég szegény körülmények közt élnek.Nagymamám meg azt mondta azt nekem kell intézni.Igazából nem nagy ügy szívesen megteszem és fel is ajánlottam amit elfogadott csak kiváncsi vagyok ezt hogy szokták,de ezek szerint változó.Meg ügye az ajándék...azt kijelentette a kislány nagymamája hogy a nyakláncot(amit elvileg a keresztszülő ad) ő akarja adni,így most abban tanácstalan vagyok.Esetleg abban valami tanács:)? Köszönöm:)

2012. ápr. 2. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi félreértettem.

Nem hiszem hogy manapság minden régi hagyomány muszáj követni, ha régen volt ilyen hagyomány, ez egy dolog, de pl. esküvőn sem mindenki tart be mindent.....kérdezd meg, hogy minek örülnének a keresztszülők.

Én kisfiamnak a húgom vette a ruhát a keresztelőre, de nem a szokás miatt, hanem mert amúgy is állandóan ruhát vásárol neki :) És a tortát is ő intézte, mert cukiban dolgozik. De te ajándékozhatod mondjuk a ruhát, vagy egy összeget úgymond "szabad felhasználásra".

2012. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nyaklánc pont olyan dolog, ami tök szép de abszolúte haszontalan.....mármint babára senki nem ad nyakláncot....anyósomék vettek fiamnak baba nyakláncot, pici medállal....dehát most ugyebár nem adom rá, mert babára nem teszek aranyláncot, később meg kicsi lesz rá mivel kb. a karomra jó karláncnak :))

Nem baj ha a nagyija láncot akar adni, te adj valami hasznosabbat. Vagy ruhát, vagy pénzt, esetleg kérdezd meg, minek örülnének.

2012. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyám kis fülbevalót vett a keresztlányának.

A ruháról meg inkább kérdezd a gyerek szüleit.

2012. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk,karláncot(soha nem volt rajta),füllbevalót(nincs és nem is lessz kilőve a füle)nyakláncot.Egyedül a keresztszülő,öcsém kérdezte meg mit vegyen,mondtam mindegy csak játékot.

Ruhát mi vettük.

Szerintem kérdezd meg minek örülnének,ha szerény körülmények közt élnek szerintem bárminek jobban örülnek mint egy aranydarabnak ami szép csak nem hasznos.

2012. ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!