Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti 1-2 ízes sör elfogyasztás...

Heti 1-2 ízes sör elfogyasztása, plusz havi 1 pezsgő már alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Havonta egyszer, a hónapfordulónkon iszunk 1 üveg pezsgőt.

Néha, ha megkívánjunk, veszünk 1-1 ízesített sört (2% alkoholtartalom), akkor vacsora után megiszunk egyet.

(ha az alkoholmentes változata olcsóbb, azt veszünk)

Az egyik családtag szerint az alkoholisták is így kezdték.


2012. ápr. 3. 13:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen alapon minden mai fiatal alkesz lesz később (tisztelet a kivételnek).
2012. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi de az a családtagod nem normális!

Én is szoktam inni sört a párommal azt a citromosat vagy milyen az,ő meg rendeset!

Ez nem alkoholizmus!

2012. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%

Sokan sokféleképpen értelmezik, de a legelterjedtebb nézet az, hogy onnantól számít alkoholizmusnak, hogy a dolog nélkülözhetetlenné válik, és a megvonása depresszióval jár.

Ha tehát a havi egy pezsgő nélkül már nem érzitek jól magatokat, és csak amiatt jó az a hónapforduló, akkor alkoholizmusról van szó. Ha a pezsgő nélkül is jó a hónapforduló, akkor a rendszeresség önmagában nem alkoholizmus, még ha sokan annak is tekintik.

2012. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Rendes sört nem iszunk, mert nem szeretjük.

Csak a citromos vagy narancsos ízesítésűt. Abból is csak 1-1.

2012. ápr. 3. 13:14
 5/27 A kérdező kommentje:
Megszokássá vált, hogy minden hónap 11.-én megiszunk 1 üveg édes pezsgőt energiaitallal. Ha tudunk, ajándékot is veszünk egymásnak.
2012. ápr. 3. 13:15
 6/27 mmT ***** válasza:

ugyanmár...


nézd meg enneka PDF-nek a 26. oldalát:

[link]

2012. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
16%
Ha valamiért nem lenne pezsgő, akkor rosszul éreznétek magatokat, hiányérzetetek lenne?
2012. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
őszintén szólva ezen még nem gondolkoztunk, mert mindig volt rá 600 ft-unk. (plusz 200 ft az energiaital)
2012. ápr. 3. 13:19
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor én giga-mega alkoholista vagyok.Te se gondolod komolyan hogy ez alkoholizmus.
2012. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

persze, akkor ennyi erővel az is alkoholista, aki (kizárólag) minden dec.31-én megiszik egy pohár pezsgőt, merthogy az ugye RENDSZERES :D

ne foglalkozz vele

2012. ápr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!