Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem első házasságából...

Férjem első házasságából származó kislány folyton azt írja férjemnek, hogy "szeretlek".8 éves, aranyos, okos kislány. De valahogy ezt a sok "szeretleket" nem érzem helyén valónak. Nekem nem mondja/írja, csak az apjának. Szerintetek ez rendben van?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, ez egy nagyon szép dolog és nem a gonosz mostoha szerepében tetszelgek. De valahogy úgy érzem, hogy emögött az anyuka (exfeleség) van, tehát ő irogatja ezeket a gyerek nevében, sms-ben és közösségi oldalon. Ilyenkor mi a teendő? Valamit azért tenni szeretnék, mert zavar. Szó nélkül nem tudom és nem is akarom hagyni. Első körben megkérdezem a kislányt, ha azt mondja, hogy nem ő irogatja, tehát bebizonyosodik, hogy az anyja, mit tegyek?

2012. ápr. 4. 15:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%
Ez miért zavar téged? A férjed az apja, te nem vagy az anyja, értelemszerűen mondja neki, neked meg nem feltétlen. Nem látom mi ezzel a probléma. Nem hogy inkább örülne a férjed, hogy ilyen aranyos a kislánya.
2012. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%

Igen, így normális. Az apámnak és az anyukámnak én is elmondom minden telefonbeszélgetésünkkor, a mostoháimnak még sosem mondtam.


25/N

2012. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy én is ezt egy nagyon szép dolognak találom... de: csak írásban történik a "szeretlekezés" és csak sms-ben és facebook-on. Egy kislánytól, aki alig tudja használni ezeket a dolgokat... A lényeg: én úgy érzem, hogy anyuka van a háttérben. Igaz, ezt tisztáznom kell valahogy, de ha beigazolódik, mit tegyek, ha kiderül, hogy az anyuka irogatja. (Elnézést, lehet, hogy a főkérdést nem jól tettem fel jól!)
2012. ápr. 4. 15:26
 4/43 anonim ***** válasza:
68%
Te kicsit paranoiás vagy.
2012. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Nem... anyuka nagy FB-olos. Az általam a kislányról felrakott képeket tiltotta, stb...
2012. ápr. 4. 15:27
 6/43 anonim ***** válasza:
49%
szerintem meg egyszerubb neki leirni mint kimondani, de nekem az a furcsa hogy teged ez zavar. majd ha a ti kozos gyereketek is mondja neked vagy az apjanak akkor az is furcsa lesz es zavar majd?
2012. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
41%
Az miért lenne baj ha a kislány nevében irja?
2012. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
76%
Nem kizért, hogy anyuka keze van a dologban. Annyit tehetsz, hogy először a FÉRJEDNEK hozod fel ártatlanul a témát. Ha ő is gyanúsnak tartja, majd megkérdezi a lányát ő maga, esetleg a te jelenlétedben. Viszont ha a férjed úgy gondolja, hogy ez badarság, akkor ne kezdj magánakcióba, hagyd rá.
2012. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
66%

Höh?? Már ne is haragudj, de nem vagy te kicsit paranoiás? 8 évesen a kislányok általában "szerelmesek" az apjukba (csak nehogy valaki rosszra gondoljon, nem ÚGY értem!!!).

Ha nyolcmilliószor írja/mondja, hogy szeretlek, az sem túl sok!!! Milyen butaság ez?

És miért írná az exfeleség? Ne csináld már!

2012. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb ember főleg a gyerekek írásban jobban kitudják adni az érzelmeket.A fiam 8 évesen a fülembe súgta,hogy ne öleljem meg,és ne pusziljam meg a suli előtt,mert Mónika látja,és ő már nagy fiú.De ha rám ír akárhová,mindig oda írja,hogy szeretlek.

Teljesen normális dolog ez.Szerintem semmi köze a volt nejhez..Miért kell mindig a legrosszabbat feltételezni??

Egyébként a feleségem első házasságából is van lány gyermek,és ő is rendszeresen írja az apjának,hogy szereti,Naponta akár többször is.A feleségem már rég nem foglalkozik a volt férj mostani kapcsolatával.A lényeg,hogy a lány apja továbbra is szeresse a lányát(ami meg is van köztük)

35/F

2012. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!