Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megbirkózni a...

Hogyan lehet megbirkózni a féltékenységgel?

Figyelt kérdés

Régen sosem voltam féltékeny, aztán volt egy párom, akit nagyon szerettem, vakon bíztam benne, elhittem, hogy a lány barátai tényleg csak barátok. Végül 1,5 év után otthagyott egy "csak barátért". Azóta kicsit allergiás vagyok a lány barátokra, ami tudom, hogy nem jó, ezért igyekszem leplezni, nem gondot csinálni belőle. Persze folyamatosan bennem volt a rossz érzés, de nem szóltam érte, igyekeztem nem kivetíteni másra a rossz élményemet.


Jelenlegi páromnak is van több lány barátja, ezek közül egy olyan, akire előttem hajtott és már amikor pár hete együtt voltunk volt egy néhány napos gondolkozós szünetünk, mert ő nem volt benne biztos, hogy engem szeretne, még mindig a másik csaj járt a fejében. Na ez az a nő, akit én képtelen vagyok megtűrni a környékünkön, ráadásul folyamatosan félreérthető, kétértelmű üzeneteket küldözget a páromnak és olykor úgyérzem szinte már direkt engem akar idegesíteni! A párom tudja, hogy ez a nő nálam verdesi a biztosítékot, még sem tesz semmit, elintézi annyival, hogy "ugyanmár, csak barátok vagyunk!".


Úgy egy hónapja összefutottam a volt párommal, aki elújságolta, hogy eljegyezte a barátnőjét (aki miatt engem anno elhagyott) és gőzerővel készülnek az esküvőre. Én szívből gratuláltam nekik, nem vagyunk rossz viszonyban, nincsen már harag bennem feléjük, jobban összeillenek, mint velem illett volna a srác, még is olyan volt ez nekem, mint egy hatalmas pofon. Ledöbbentem... Azóta annyira ki vagyok borulva és olyan mértékű lila köd szállt az agyam helyére, hogy triplán nem tudom ezt a nőt elviselni a környékünkön. Egyelőre nem meséltem el a páromnak, de amint lefekszik engem elkapnak a gondolatok és nem tudok nyugodni, sem aludni. Inkább átjövök a másik szobába, csak potyognak a könnyeim és idegesítem magam, hogy miért nem tud ez a nő eltűnni végre az életünkből. Komolyan ordítani tudnék!


Azon lány barátokkal, akikkel tartják a tisztes távolságot, esetleg kapcsolatban vannak, nem érzek hasonlót, velük nincs bajom.

Még is hogyan tudnék ezzel megbirkózni? Beszélnem kéne a párommal? De még is mit mondhatnék neki? Őrlődjek továbbra is? Nem tudom mi lenne a helyes. Az idegeire nem akarok menni, de ettől én úgy érzem megőrülök!! :(



2012. ápr. 7. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

tl;dr


nem lehet vele megbirkózni

2012. ápr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

pont az a lényeg h ő nemcsak barát volt, hiszen gondolkozott is miatta....nekem sem tetszene ez a helyzet, én nem tunék így együtt élni a pasimmal.....

Mindenképpen üllj le vele beszélni , mert ez így nem oké szerintem....

2012. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
magadban kell tudnod, hogyha a szemébe nézel látod benne, hogy csak téged tudna szeretni.
2012. ápr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
"Ha a feltekenyseg egy erzes, bizalom es onbizalomhiany, akkor ugy kell viselkednem, hogy noveljem a bizalmam magam irant..." azon kell valtoztatni amin lehet. Ha olyanokat cselekszem amitol no az onbizalmam, akkor nagy eselyem van ra, hogy csokken a feltekenysegem...szerintem...
2012. ápr. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Megtudlak érteni... nekem is ez a problémám...én mondtam a páromnak ,hogy mi a szitu de ö azt mondta nekem , hogy aj már szivem az csak haver...Én is keresem rá a választ de csak magamban mondogatom , hogy nyugi bizz benne!! De néha a másik fél győz sajnos s jön nálam is a könnyezés sírás s néha elűvöltöm magam s úgy fáj legbelül... :(

De reméljük hogy T e vagy Én fontosabbak vagyunk mint a lány haverok :))


Kívánok minden jót/jobbat s szebbet :)


S remélem helyre rázodik minden :)

2012. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is ugyanezt érzem. Általában próbálok és sikerül is erősnek maradnom. Egészen jól mentek a dolgok, amíg meg nem tudtam, hogy a volt párom esküvőre készül azzal a "csak baráttal", aki nekem anno nagyon gyanús volt a kapcsolatunk alatt. Persze a rossz élmény eddig is bennem volt, de ez most még inkább felhozta és egyre többször omlok össze. Nem akarom a párom nyakába zúdítani, de így egyedül belefásulok. Mindig a másnapban bízok, az mindig kicsit pozitívabban, jobban indul, de estére ugyanott kötök ki, ugyanazokkal a hülye gondolatokkal. Tudom és érzem, hogy a párom szeret, még sem tudok megbarátkozni a gondolattal, hogy a kísértés állandóan a nyakunkban liheg, hiszen nem tudhatom, hogy ha ez a nő ténylegesen lépne, a párom hogyan reagálna, hiszen előttem nem a páromon múlt, hogy nem lett semmi. Nagyon nem jó ez a helyzet, próbálok kiutat keresni és valami megoldást, hogy ne egyen meg az ideg, illetve a kapcsolatunk rovására se menjen. Tetézi a dolgokat, hogy egyéb családi problémáim is vannak, így talán ez is közrejátszik, hogy ennyire mélyen érint a dolog. Egyelőre nem látom a kiutat. :(
2012. ápr. 8. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:

A csak barát havernő csak akkor csak haver, hogyha sosem volt köztük semmi és már gyerek koruk óta ismerik egymást, vagy ha volt kapcsolatuk, de végül nem működött érzelmek hiánya miatt. Ezt onnan tudom, hogy az én egyik legjobb barátom egy férfi, akivel 3 évig együtt jártunk, de aztán szakítottunk, mert nem voltunk szerelmesek egymásba. Nem megcsalás, nem veszekedés és hasonlók miatt szakítottunk. Ezért fenn tudott maradni a barátságunk, és az ő párja is elfogad engem. De mi úgy is viselkedünk mint a barátok. Nincsenek kétértelmű smsek, és nem viszonyulunk egymáshoz másként mint barátok.


Én azt hiszem, hogy ha valóban csak barátok lennének, akkor te sem lennél féltékeny, hiszen vannak más lány barátai is, akikkel szemben nem tör fel benned ez az érzés.


Azt a dumát meg nem kell elhinni, hogy azért van veled mert téged szeret. A férfiak általában kényelmesek. Megfelel neki veled a kapcsolat, mert kellemes a társaságod. De ez még nem feltétlenül szerelem. Egyébként meg nem tudjuk hogy annak idején miért nem jött össze végül is azzal a nővel. Szerintem a csaj nem akarta. És így még kevésbé hihető a csak barátok vagyunk szöveg.


Szerintem komolyan gondold át. Mérlegeld hogy hogyan is viszonyul ahhoz a nőhöz. Esetleg ismerősöknél is puhatolózz. És ha pártatlanul próbálod megítéli, és elbukik, akkor hagyd ott.


33/N

2012. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel az érzéssel nem lehet megbírkózni. Az én volt férjem gyakorlatilag 13 éven keresztül csalt, volt amire rájöttem, féltékenykedtem, volt ami csak a házasságunk vége felé derült ki. Bőven lenne okom féltékenykedni...van most mellettem valaki, akivel nagyon jól érzem magam, de a féltékenység leghalványabb jelét sem tapasztalom, pedig nem töltjük minden percünket együtt.
2012. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Leültem a párommal megbeszélni a dolgokat. Gyakorlatilag az lett, amire számítottam. Ott lyukadtunk ki, hogy ő megért és neki is biztosan nagyon rosszul esne, de én is értsem meg, hogy CSAK BARÁTOK. Ergo ugyanott vagyunk, mint eddig. Fogadjam el, hogy ez van és kész. (Emellett, érezzem magamat rosszul, amiért megakarom határozni kikkel beszélhet és kikkel nem, blabla)

Én komolyan azt érzem már, hogy nem vagyok boldog így mellette. A kapcsolatból egyértelműen azért nem lett semmi, mert ez a nő éppen másért volt oda és közbejöttem én, aki elterelte a párom gondolatait. A párom azt mondja, hogy ha a nő váratlanul meggondolná magát, őt már akkor is csak én érdeklem, de sajnos, amilyen vadul végi a kapcsolatukat én erről már nem vagyok ennyire meggyőződve. :'(


Szeretem őt, mindennél jobban, de mostanában úgy érzem egyre távolabbra lökjük egymást.6 Már erőm sincs harcolni lassan, nagyon ki vagyok bukva! :( Nem tudom, van-e értelme egyáltalán. Úgy érzem magamat, mint a kapcsolatunk elején. Ez a nő a number 1, én meg kullogok valahol mögötte, mint az ismert ló-szamár hasonlatban. Ha ő nincs, jó leszek én is. :( Borzalmas érzés! Fiatalok vagyunk, nem így kéne éreznem magamat a párom mellett.

2012. ápr. 9. 22:09
 10/13 anonim válasza:
SEHOGY.hidd el nekem.tapasztalatból tudom..;)
2012. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!