Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a feltétel nélküli...

Mi az a feltétel nélküli szeretet?

Figyelt kérdés
Mármint értem a fogalmat. De mi a jó benne, vagy ez hogy működik, milyen érzés, stb?
2012. ápr. 9. 05:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez baromi nehéz érzés, hisz bármit tesz, te ugyanúgy szereted. Nem tudom, egyáltalán lehetséges-e, hisz ha az értékrendednek tök ellentmondót (pl. gyilkosság) csinál, akkor nem biztos, h tudod továbbra is szeretni.


Az a jó benne, h teljes mértékben a másik mellett állsz, bármit is tesz.

2012. ápr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De én már kisebb dolgoktól is képes vagyok úgy érezni, hogy a másik egy elviselhetetlen idióta. Van egy rokonom aki folyamatosan veszekszik a barátjával mert minden hülyeségen fennakad, én már kettő ilyen után elküldtem volna, ő mégis szereti. Vagy mikor a szülők szeretik a gyerekeiket, még ha annak mondjuk szörnyű a természete (pl. nekem az, sokat mondták a szüleim hogy folyamatosan csak követelek de nem adok semmit, ők mégis szeretnek), vagy fordítva, a gyerek a szülőt. Hogy-hogy nem lesz elegük a másikból ha azzal csak (vagy nagyrészt, vagy akár csak úgy egyáltalán néha) a baj van?
2012. ápr. 9. 06:49
 3/12 anonim válasza:
100%

Mindenkivel CSAK a baj van, a te szempontodból. Az embereknek egyéni az ingerküszöbük, a személyiségük, a mintáik, de e felett áll a szeretet/szerelem, van olyan nő aki akkor is szereti a pasiját, ha az évek után már csak agyonveri néha, mert, hogy ott van benne a régi énje. Az anya meg alapból szereti a gyerekeit, ez egy ilyen kötelék.


A feltétel nélküli szeretet meg olyan dolog, hogy bár nincs köteléked a másikhoz akkor is szereted, tiszteled az egyéni létét és az élethez való jogát, nem pusztító, hanem építő kritikával látod el, stb..


Ezek extrém esetben válthatnak más irányba, pl gyűlöletbe -teszem azt a másik kínoz, életedet fenyegeti-, de a te esetedben puszta intoleranciáról lehet szó. Nem pont ez hiányzik a mai világból, sőt, ezzel és gyűlölettel van telítődve az egész f*s szellemi és érzelmi kultúránk, sajnos.

2012. ápr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem utálkozok nyíltan meg semmi. Igazából csak akkor mennek az idegeimre mások, ha sok időt kell velük töltenem, pl. minden nap találkozunk, vagy esetleg együtt is lakunk. De úgy általában ha csak úgy találkozom néha valakivel, azzal semmi bajom. De nem is ez a kérdés lényege, én tudom milyen vagyok, és tudom hogy ez nekem nem okoz problémát. Csak kíváncsi vagyok, másoknál ez hogy megy.
2012. ápr. 9. 07:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Másnak fele annyit sem engedek meg mint annak akit feltétel nélkül szeretek. Van ilyen barátom(27éve),ha szarban van ugrok BÁRMIKOR! de azt tudom hogy hasonlóan számíthatok rá én is ,már többször bizonyította.Persze vannak hülye tulajdonságai amit mástól NEM! tűrök el,de tőle már megszokott.De kell ehhez egy rakat közös élmény,olyan szituk amiket együtt oldottunk meg.
2012. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Milyen? Nagyon nehéz. Nem érezni nehéz, hanem ellenállni azoknak, akik azt mondják: miért szereted? látod, hogy nem érdemli meg...

Hát, én akkor is szeretem, akárhogy bánt, láttam újszülöttként, láttam, ahogy felnő, és akármit csinál, nem tudok máshogy érezni. Én csak szeretni tudom a testvérem, pedig tényleg gonosz-természet :/

2012. ápr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálam például nem működik a feltétel nélküliség. Nem tudnék olyan embert szeretni, aki nem tesz meg értem semmit, és nagy valószínűséggel nem is szeret.
2012. ápr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Feltétel nélküli szeretet létezik. Az anyai szeretet.
2012. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

A feltétel nélküli szeretet lúzerség!!!


Ki az akibe ha 20-szor belerugnak akkor is ugyan úgy szereti a másikat? Az idióta(már bocs).


Igenis az embernek egyrészről toleránsnak kell lennie mással de néha magával szemben is és tudnia kell bocsánatot kérnie! Általában a legtöbb ember mással szemben kevésbé toleráns és számonkérőbb mint magával szemben!

Ugyanakkor egy egészséges kapcsolatban el kell jönnie annak a szintnek amikor azt mondja az egyik hogy elég, eddig bírta a másikat és kész!!

Nálam is volt már ilyen hogy egy idő után akármennyire is szerettem/kedveltem a másikat és sokat tettem érte de már nem akartam tovább folytatni...


persze lehet úgy érteni a fogalmat hogy pl a gyerekedet akkor is szereted ha valami iszonyat rosszat tesz akár ellened is! De ez inkább ambivalens érzés lesz mint tiszta szeretet! Mert egyfelöl utálni fogod, másfelől szeretni hisz a gyereked!


És hogy mi a jó benne?

Ha leszáll a rózsaszin köd akkor valóban jó lehet hisz a másikat "megkaptad" és ez már akkora érzés a számodra ami elnyomja hogy mennyi megaláztatást szenvedsz el!


Természetesen a fenti eszmefuttatás nem vonatkozik azokra a normális kapcsolatokra ahol normális emberek között kölcsönösen korrekt kapcsolat van És azért ezekből is sok van... :)

2012. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Írta már valaki, hogy anyai szeretet. Így van. Én is anya vagyok, végre megtudtam milyen érzés valakit ezerszer jobban szeretni bárki másnál, minden igényét és jólétét a saját érdekeim elé helyezni. Bármivel és bárkivel szembe menni érte. Ez olyan szeretet ami mellett az "örökké tartó, émelyítően romantikus, mindent legyőz szerelem" is eltörpül.

Mi a jó benne? Nem tudom megfogalmazni. Majd ha lesz egy gyereked te is megérted.(remélhetőleg.)

2012. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!