Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg ezeket? Elég...

Hogy oldjam meg ezeket? Elég nagy gondban vagyok.

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy itthonról el fogok kölözni egy hónap múlva. Anyámmal nagyon rossz a kapcsolatom, nem rajtam múlt, de túl hosszú lenne, hogy leírjam. Ő az egyetlen élő rokonom. 3 hónapja összejöttem egy sráccal, vele május elején költöznék közös albiba, viszont nincs állandó munkája, én meg most vagyok végzős. Kb 30ezer lenne az albi, annyit havonta kapok árvaságiban. Viszont itt az érettségi és június végéig biztos nem tudnék dolgozni. Van egy kis félretett pénzem, amiből még kb fél év albi jönne ki, ha csak arra fordítanám. Viszont nyár végén vidékre költöznénk... Mit csináljak hogy a legjobban jöjjek ki és itthonról is el tudjak menni a barátommal?

2012. ápr. 10. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Így nem költöznék össze:a srácnak nincs állandó munkája,te jó ideig nem tudsz dolgozni,a félretett pénzed meg elpazarlod az albérletre.Valamit enni is kell,és kell venni a háztartásba dolgokat.Megvárnám a nyár végét,amíg mindkettőtök helyrerázódik munkaügyileg.
2012. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, a srác is rosszul áll, támogatni nem tudna, én veszem neki a cigit is pl
2012. ápr. 10. 22:10
 3/13 A kérdező kommentje:
állítólag április végén lesz neki egy nagyobb anyagi ugrás
2012. ápr. 10. 22:10
 4/13 anonim ***** válasza:

ÍGy én sem költöznék,és nem tartanék el diákként egy fiút aki nem dolgozik.

Az egy dolog,hogy albérlet 30 ezer lenne.És mi van a rezsivel? A kajával? egyéb dolgokkal??Arra sem lesz pénzetek,hogy néha kimozduljatok,és szórakozzatok egyet.

Mégis hogy gondoltad ezt??

2012. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg bagóra futja, addig nagy baj nem lehet.
2012. ápr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1. érettségi előtt 1 hónappal nem állnék neki költözködni.

2. munkanélkülivel nem költöznék össze.

3. az árvaságimat nem albérletre költeném.

4. 3 hónap ismeretség után nem költöznék össze senkivel.

5. állítólagos majdani bevételnövekedés semmit sem jelent.


5 és fél sor infóban 5 KOMOLY okot találtam arra, hogy hülyeséget akarsz csinálni, és meggondolatlan vagy. Mondj ennél eggyel több olyat, ami miatt érdemes lenne. Ha sikerül, indulhatsz.

2012. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kaucióra van pénzed?

Árvaságiból te se élnél meg egyedül 1 albiban nem hogy még egy munkanélkülit is eltartani.

Dolgozol családi elveszik, diákbérlet , tb nem lesz neked kell fizetni csak ez már több mint 16000 ft.

1 érettségivel nem is igen tudsz majd dolgozni vidéken meg még annyira se lesz meló.

Számolj az utolsó év kiadásaival is tabló, ajándékok, büfé....

2012. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem elkeseríteni akarlak, de kaucióról hallottál -e már? Nem? Nembaj, akkor majd most....

Ugyanis egy albérlete sem tudtok kivenni enélkül. Ez azt jelenti, hogy 2-3 havi lakbér árát oda kell adni előre a főbérlőnek. Ezt az összeget, ha kiköltöztök, visszakapjátok. Addig viszont magánál tartja egyfajta biztosítékként arra az esetre, ha valami kárt tennétek a lakásban, vagy nem fizetnétek a bérleti díjat.

Szóval első körre ne 30 rugóval számolj, hanem legalább 60-90 ezerrel.

Más kérdés, hogy lehetne a pasim brit trónörökös is, akkor sem költöznék össze vele 3 havi ismeretség után, úgy, h nincs munkája, meg pláne nem. Még a cigit is te veszed neki... kész főnyeremény a pasi, nemde?

A dolgot még tetézi, hogy te tanulsz, ergo neked sincs önálló kereseted (az árvasági meg csak addig lesz, míg nappali tagozatos tanulói jogviszonyod van, tehát júniusig). Az érettségire kéne koncentrálnod, és nem belemenekülni egy ingatag lábon álló kapcsolati függőségbe.

Mégis mit gondolsz? Kifizeted az albit, és akkor jóvan? Ennivalóra, tisztító- és tisztálkodószerekre, rezsire honnan lesz lóvé?

Az állítólag nagyobb anyagi ugrást pedig majd akkor hidd el, ha tényleg meg is történik.

Ne legyél hülye, és ne hagyd ott a biztosat a bizonytalanért.

2012. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a kaució le van téve, mert barátom nevén van a lakás
2012. ápr. 11. 08:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátod nevén van a lakás, de 30.000. Ft albérleti díjat kellene fizetni?? Nem furcsa ez egy kicsit? Ráadásul 3 hónap együttjárás után már te veszed a cigijét (nem is tudom, milyen egy olyan férfi, akinek a barátnője veszi a cigijét...3 hónap után) ??,összebútoroznál egy munkanélkülivel 3 hónap után???? Az meg eltűrné, hogy te tartsd el a tartalék pénzedből, meg az árvaságidból? Hidd el, ennyire nem rossz az anyáddal, hogy így menekülj el tőle! Bár mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja, de ha van egy kis eszed, ebbe nem mész bele!
2012. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!