Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Begyógyulnak a sebek egy idő...

Begyógyulnak a sebek egy idő után, ha meghal egy családtag?

Figyelt kérdés
A nagymamám három éve halt meg, de még mindig hiányzik. Azt hittem, hogy hamarabb túlteszem rajta magam, de még mindig fáj. Hogyan lehet feldolgozni ezt?

2012. ápr. 10. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek könnyebben, mások nehezebben viselik, attól is függ, hogy mennyire állt közel hozzájuk. Valószínűleg mindig hiányozni fog neked és ez így természetes. Gondolj arra, hogy elutazott, és soha nem jöhet vissza, nem is üzenhet, de gondol rátok és ahol van, ott nagyon jól érzi magát.
2012. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ezt tényleg emberfüggő. Én már két nagyszülőt elvesztettem de 3 nap múlva túltettem magam az eseten. Szüleimnél viszont más lesz a helyzet.:S
2012. ápr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Mama minket 2006-ban hagyott el,de még most sem "engedtem el őt","haragszom rá" amiért itthagyott :(((


tudom,nem így kellene,de fáj!!!


sejtem,Anyával,Apával is hasonló lesz majd...és nem 12 éves vagyok!!!


szerintem sehogy nem lehet teljesen feldolgozni,ha igazán szeretted!

2012. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!


Nekem a Barátnőm 2 éve halt meg, de még nekem is hiányzik nagyon és nem nagyon érzem azt, hogy az idő segítene. Csak egy nagyon kicsit. 3 hónap múlva lesz 1 éve, hogy Anyu meghalt (Ő beteg volt), de még mindig olyan, mintha tegnap történt volna... Szóval nem tudom, hogy az idő fog-e segíteni. Én is azt várom, hogy enyhüljön a fájdalom, de alig érzem azt, hogy javult a helyzet.


Egyébként tényleg egyénfüggő, mert van, aki hamarabb el tudja fogadni, van aki nem. ...és tényleg függ attól is, hogy mennyire állt közel hozzánk az illető.


Ami engem meg tud nyugtatni, az egyedül a hit!

2012. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En 4 eve vesztettem el a szuleim es az ikertestveremet.

Nincs nap hogy ne gondoljak rajuk.

De a halallal nem mulik a szeretet.

Nagyon faj hogy nem voltak itt az eskuvomon a ruhavalasztasnal a keszuleteknel es most a baba dolgok.beszerzesenel. Ilyenkor kicsit merges vagyok hogy.mert pont ok. :(

2012. ápr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden seb begyógyul egyszer.

A rövid kérdésedből úgy tűnik, a nagymamád szép, és hasznos életet élt. Ha még 3 év után is hiányzik, akkor nagyon szerethető asszony volt.


Gondolom ismered a mondást:

"Amikor megszülettél, mindenki nevetett, csak te sírtál. Hát élj úgy, hogy amikor elmégy, mindenki sírjon, csak te nevess!"

Hogyan lett ennyire szerethető a nagymamád? Mit tett ő érted, a családért, ami miatt még ennyi idő után is hiányzik? Ha megpróbálsz rá hasonlítani a cselekedeteidben, az lehet az ő üzenete NEKED! Ha megteszed, odaátról is érezni fogod az ő gondoskodását.

2012. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Enyhülni fog, de begyógyulni soha
2012. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év leforgása alatt Nagymamám,Édesapám és Apósom is meghalt.Nagymamám már beteges volt,elmúlt 80,igazából könnyebb volt feldolgozni,mert "számítottam rá",hiszen senki sem él örökké.Édesapám hirtelen,elég "fiatalon" ,Apósom is csak rövid ideig betegeskedett,mielőtt elhunyt,mai napig nem tudom elfogadni,azt a tényt,hogy ők már nincsenek :( És eltelt azóta 3 év.Mintha tegnap beszéltem volna velük utoljára...
2012. ápr. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
"Sohasem szűnik meg a hiányérzet,csak megtanulsz élni a tátongó űrrel,amit maguk után hagytak akik elmentek."
2012. ápr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 év alatt halt meg az Édesanyám, Édesapám, Nagybátyám, az egyik mamám, az egyik papám.


Nekem mindannyian hiányoznak. Anyukám a legfájóbb, de nincs nap hogy ne jutnának eszembe. Pl olyan dolgokban hogy "De jó volt mikor apuval csináltuk ezt közösen" vagy pl elmegyek egy játszótér mellett és látom a hintákat és eszembe jut az a dal amit a papám énekelt mikor hintáztatott. Ezt a dalt amúgy szerintem én is megtanítom a gyerekeimnek ha lesznek. Vagy hogy anyukám de sajnálom hogy nem tanított meg varrógéppel varrni mert ő imádott és ilyesmi.


De tudod az a fura, hogy közülük már van aki 10-12 éve meghalt, és néha olyan mintha nem is ismertem volna őket. Anyukám is olyan már az agyamban mint egy álom. Valamelyik nap is az jutott eszembe hogy mintha nem is mertem volna, olyan távoli...


22/L

2012. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!