Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam a parom csaladjatol...

Elfogadjam a parom csaladjatol a penzt?

Figyelt kérdés

Sok penzrol van szo.

Most vagyok vegzos es akarom tovabb folytatni a tanulmanyaimat ezert a baratom szulei felajanlottak h fizetik nekem 5 evre az egyetemet, azert mert a fiuk nem volt kepes elmenni egyetemre es a megtakaritott penzuket felaldoznanak nekem h en vegezzem el, csak 6 honapja vagyunk egyutt a baratommal. En mar arra is gondoltam h ha osszeveszunk akkor visszakell fizessem nekik s nincs amibol mert szegenyebb csalad vagyunk mint ok. A szulei megmondtak h akarmi is lesz koztunk az egyetemrol nem fog hianyozni a penz mert ok adnak akkor is ha nem vagyunk egyutt. Lanyuk nem volt s orokke lanyt akartak s nem sikerult csak egy fiu. mit csinaljak fogadjam el vagy nem

nem tudok donteni es a szuleim is nem tudjak h mit csinaljanak. Nem akarom ereztetni veluk h ki hasznalom oket.


koszonom a valaszokat


2009. jún. 18. 13:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem pofátlanság lenne lehúzni őket, de szerintem úgyis el fogod fogadni. Csak aztán számolj el a lelkiismereteddel, ha netán szétmentek.
2009. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem több, mint egyértelmű, hogy nem szabad elfogadnod. Nagyon sok negatív következménye lehet. Ha tanulni akarsz, teremtsd meg magadnak az anyagiakat, és akkor később sem szólhat bele senki az életedbe.
2009. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
És, ha megpróbálnád megbeszélni velük, hogy ez csak kölcsön pénz legyen? Ha elvégzed az egyetemet, és már dolgozol elkezdenéd nekik visszafizetni. Ezt akár egy szerződésben is leírhatjátok. Úgy mégsem olyan kellemetlen.
2009. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
63%
Fogadd el, csak valahogy le kellene papírozni, hogy ha tényleg nem maradtok egyedül, akkor ne kelljen visszafizetned. Mondjuk ajándékozási papír vagy ilyesmi? Ne foglalkozz azok véleményével, akik lehurrognak, hogy kihasználod őket, meg lehúzod őket, stb. Nemes gesztus részükről, és egyszer neked is lehet szerencséd az életben. Ügyesen az egyetemen :))
2009. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Hat ha ilyen kedvesek a baratod szulei, akkor persze fogadd el toluk, ok ajanlottak fel neked, nem te kerted toluk.

Viszont ha elvalnak az utjaitok a barattal, en nem hiszem azt el, hogy a szulei tovabbra is neked fizetni fognak. Ez nagyon furcsa, ilyet meg nem hallottam, de persze ettol fuggetlenul meg lehet hogy van ilyen. Mert akkor neked mar semmi kozod nem lesz a fiuhoz, uj baratnoje lesz majd, a szulei pedig teged fognak tamogatni? Ezt beszeld meg veluk mindenkeppen.

De persze nem kell hogy osszevesszetek, csak az embernek erre is gondolnia kell.

De majd a nyari szunetekben ki tudsz menni kulfoldre nyari munkara is, es akkor lesz megtakaritott penzed arra az esetre, ha elvalnatok az utjaitok a fiuval.

Mindenkepp fogadd el ezt a tamogatast, biztosan jol allnak anyagilag, es hat valaki kutyamenhelyet tamogat, valaki hajlektalanokat, valaki pedig Afrikaba kuld penzt az ehezo gyerekeknek.

A baratod szulei teged tamogatnak, nagyon szep dolog toluk, Isten tartsa meg jo szokasukat!

Azt igerd meg a szuloknek, hogy jol fogsz tanulni, es a baratodat is rabeszeled hogy menjen, o is tanuljon tovabb, nagyon-nagyon fontos!

2009. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
49%
Persze, még kérjen is egy papírt, hogy ne kelljen visszafizetnie. Megáll az eszem, milyen emberek vannak.
2009. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
81%
Neked kell eldöntened, de én semmiképp nem fogadnám el.Bármennyire szeretnek és jó lenne.Sokminden történhet és még olyan nagyon rég sem vagytok együtt.
2009. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
Ha 1 kevés tartás is van benned,nem fogadod el..megértem hogy csábító,de 5 évnyi egyetem nem lesz oltsó mulatság,óriási "szivességet" tennének neked,mondhatjuk úűgy is egy életre az adósuk maradnál. Az a másik fele,hogy ha férj és feleség lennétek,akkor is azt mondanám,hogy ne fogadd el,de igy,hogy 6 hónapja jártok.. Nekem nem érné meg,nagyon pórul járhatsz ezzel.
2009. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

Költségtérítéses vagy államilag finanszírozott képzésre jelentkeztél? Milyen tanuló voltál a középsuliban?

A helyedben megköszönném a szép gesztust, de nem fogadnám el.. Ha jól tanulsz, a kolit ki tudod fizetni az ösztöndíjadból (persze ez függ az adott intézménytől is).

Esetleg valami könnyebb munka hétvégére?

Van olyan ismerősöm, aki főiskola mellett okj-s képzésre ment, amiért fizetett havonta az állam. (kb. 50 ezer)

Dönts okosan, sok sikert!

2009. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Szia

Inkább hagyj ki egy éve és alatta tanulj úgy, hogy felvegyenek államilag támogatottra és akkor nincs miről beszélni. Ha szorgalmas és kitartó vagy, akkor önerőből is el tudod majd látni magad, a nővérem is ösztöndíjból meg McDonald's-os munkából simán eltartja magát, és anyukánk pénze így itthon marad.

Minden fejben dől el, te választhatod meg, hogy a könnyebb utat választod, vagy inkább küzdesz.

2009. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!