Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolkozom rosszul, vagy...

Én gondolkozom rosszul, vagy az egyetemisták tényleg sokat várnak a szülőktől?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit durva, hogy 20-21 évesen is elvárják az egyetemisták,hogy mivel iskolába járnak a szülők pénzeljék.

1)Nagyon drága az egyetem, nem baj a szülő kifizeti

2)Nagyon sokat elakarnak kérni, nem elég hogy felnevelték a szülők Őket, mire már kereső képes ember lenne, még a szülő 50-60 ezer forinttal csak úgy havi szinten pénzelje, mert hát tanuuuuuul, ennyi csak kijááár.

3)NEM a szülőért tanul, max a szülő is szeretné, hogy legyen valami az életben a lánya/fia, viszont szerintük alapkövetelmény, hogyha Ő tanul, dolgozni nem tud.

4)Igaz-igaz, hogy dolgozni nehezen, de most mindenki figyeljen NEM LEHETETLEN.

5)Jó ha nem dolgozik oké, semmi baj, de utána miért várja el sok 'felnőtt',hogy anya még 20as éveibe is pénzelje?


Egy szülő mindent megtesz a gyerekéért, de ez már sok...


Tudom ez a kérdés,nagyon sokaknak fogja szúrni a szemét, és leoltatok, nem vagyok se szülő, se egyetemista,de nekem már most durva ez a helyzet.


Rosszul gondolkozom? Egyéb vélemény?


2012. ápr. 12. 15:25
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Nem tudom, amúgy hogy a 60 ezer forinttal túloztam-e,de még ilyen korban is elvárják a 'zsebpénzt' mert kell ruha,cipő, bérlet, ez az amaz
2012. ápr. 12. 15:30
 2/50 anonim ***** válasza:
27%
Az igaz, ha önköltséges a tanulmány illik felvenni diákhitelt, de még állami mellett is. Igazán akkor rossz ez, ha utána nem tud érvényesülni, mert nem kell a kutyának sem, vagy akkor gáz, ha ellébecolja mind a 12 félévet amit még áll az állam, és alig alig végzi el. Nem kell azért elítélni azokat sem, akik nem csak egy szakmát akarnak, amihez nem árt ha van saját szerszámod, műhelyed stb, hanem mást akarnak
2012. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
22%

Ha a gyerek elvárja, akkor marhára el van kapatva...


Akkor mit csinál szegény szerencsétlen gyerek, ha a szülőnek nincs pénze arra, hogy pénzelje a gyerek egyetemét?


Ha szerencsés helyre született a gyerek, akkor tudja a szülő fizetni a sulit.

Ha szegényebb körülmények közé született, akkor fizeti magának...

Szerintem a második lehetőség a kedvezőbb, mert akkor jobban meg tudja becsülni a későbbi életét a gyerek, mert az élet nem úgy működik, hogy mindent a segged alá tolnak, és apuci bepénzel mindenféle puccos munkahelyre...

2012. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az élet úgy működik, hogy mindenki éljen a lehetőségeivel. Ha a szülők gazdagok, vagy legalábbis van elég pénzük, akkor nem látok problémát abban, hogy pénzzel, vagy bármi egyébbel (későbbi munkahellyel pl) segítsék a gyerekeiket. Ha valakinek meg szegényebb szülei vannak, ez van, az vegyen fel hitelt, ilyen háttérrel sem lehetetlen egyáltalán boldogulni az életben. (Mint ahogy a gazdag szülők sem garancia, hogy a gyerek is sikeres lesz.)
2012. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, épp itt van a hangsúly hogy te sem egyetemista, sem szülő nem vagy, így nem láthatod hogy mi folyik a háttérben.


1) A főiskolai éveim alatt igen, kaptam egy kis zsebpénzt (5 rugót) ha kellett valami. Volt egy-két alkalmi munkám, de még részmunkaidőshöz sem juthattam.

2) Nem, nem vártam el hogy pénzeljenek, sőt ha volt egy kis pluszom még én is besegítettem ahogy tudtam. Mikor volt pár hónapig folyamatosan munkám, akkor az abból szerzett pénzből szereztem be amiket akartam 8 hónapon keresztül! Sikerült beosztanom így szerencsére!


Nem, nem élek úgy mint a kiskirály, és nagyon is szeretnék dolgozni! Nem várok el semmit, így is örülök hogy a szüleim szeretnek és türelmesek velem, amíg találok rendes munkát. Nem kell általánosítani, gondolom te sem örülnél neki!

2012. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

első:Én is egy szakmát szeretnék, nem érzem magam kisebb rendűnek :)Én lusta vagyok a tanuláshoz, így talán az olyan szakmában amit szeretek majd csinálni, és remélem munkát is találok vele könyebben boldogulok:)És nem leszek remélem lusta hozzá. (Bocsi 'és' szóval nem kezdünk mondatot)


Második)Tesóm nagyon eszes gyerek volt, erős gimnázumba ötös matekkal, szinte kitűnő bizivel, azóta is irigylem:D De mégis egy éretségi, mert ez a család nem engedheti meg magának azt, hogy ELTE meg stb.. rohadt drága egyetemekre menjen, tesóm kereső ember lett, és egy jó gépekkel foglalkozó olyan ember, akinek semmi dolga nincs, csak nyomni egész nap a 'fécst'(facebook)

2012. ápr. 12. 15:38
 7/50 anonim ***** válasza:
86%
Első vaok. És ki mondta azt, hogy ti kisebbrendűek vagytok akik elvégeztek egy jó szakmát? Ez is előítélet már ezerszer hallottam ezt is. Nem mindenki nézi le a kétkezi munkást, nekem szüleim és én is végeztem már olyat.
2012. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
99%

1. államilag támogatotton nem drága -> mivel ingyenes

2. Igen havi 50-60k huf kell ha nincs kolesz, mert kaját venni kell, bérletet, albi díj, rezsi stb... De kolesszal sem sokkal olcsóbb ám.

3. Igen aki tanul az nem tud dolgozni, és miért? Mert hétfőtől csütörtökig bent vagyok reggel 8-tól 14-21 óráig (igen 8-tól 21 óráig plusz 1-1 óra út a koliig), és ezek csak az előadások/gyakorlatok/laborok, és akkor nem beszéltünk a tetves sok jegyzőkönyv írásról/beadandóról/zh-ra való készülésről

4. Figyelj! Vagy jól tanulsz VAGY dolgozol. Persze hogy lehet dolgozni tanulás mellett, de akkor 30 éves is elmúlsz mire végzel. Barátnőm 22 éves és van egy srác aki dolgozik, de a tantervben ugyanott van és ő már elmúlt 30 éves is, mert hogy nincs ideje tanulni.

5. Hogy miért? Mert nem dolgozik, mert nincs idő rá!


Te a szülő vagy?

2012. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Harmadik: Egy-pár kérdés ihletette ezt a kérdést.


Negyedik:Természetesen mindenhol vannak kivételek, ne haragudjon senki aki egyetemista, rátok igaz ez a mondás'Aki nem inge, nem veszi magára':) Bocsi

2012. ápr. 12. 15:41
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt nem is mondom, hogy nem csak az egyetemet nézik meg, hanem hogy mennyi idő alatt végezted el! Erre nagyon odafigyelnek a pályakezdőknél. Ismerősömnek is dolgoznia kell egyetem mellett, egyelőre 1 év csúszásban van. Még egy kicsit csúszik és már megy költségtérítésesre, ami még nagyobb szívás.
2012. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!