Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogyan kéne viselkedjek,...

Mégis hogyan kéne viselkedjek, ha mindkét verziónak meg akarok felelni?

Figyelt kérdés

A párom hirtelen gyorsasággal kapott állást külföldön, az én családom segítségével. Mindösszesen egy hét leforgása alatt kérdés nélkül leszámolt a régi életével, és egy hete kiutazott. Épp úgy jön ki a beosztás, hogy ezen a hétvégén hazajön, vagyis órákon belül érkezik, később 2-3 hetente jön.

Az utazást megelőző napokban is szörnyen éreztem magam, valahogy olyan, mintha a "mit szólsz hozzá?" kérdéskörből engem kihagytak volna, másrészt, időnként úgy láttam a készülődés közepette, mintha (bár nem szent meggyőződésem) a párom azért vállalta volna el, mert a családom elintézte, közben pedig iszonyúan szenved (ő az a nagyon magában tartós, kifelé semmit sem mutatós típus).

Anyagi gondjai vannak, másként nem tudott volna kilábalni belőle, mint így, hogy durván háromszor annyit keres, mint ezidáig... De!

A történet egy része vakítás volt, például az elhelyezésük közel sem olyan kényelmes, mint amilyennek a kapcsolattartó beállította, a minimális kommunikációnkból azt szűrtem le, kicsit csalódott ezzel-azzal kapcsolatban.

Én csak biztatom, bátorítom, mert a családja, és az enyém is, azt várja el tőlem ne tántorítsam el én is azonnal az elején. Próbálja ki egy-két hónapig, ha nem megy, a régi helyén visszavárják.

Közben meg szörnyen érzem magam, legszívesebben elmondanám, mennyire magányosnak érzem magam, hogy így hirtelen eltűnt 1000 km-re, úgy, hogy mire észbe kaptam, már nincs is itt...

Mit mondjak, hogy viselkedjek vele, hogy ne törjem le, ne azt érezze rajtam, hogy legszívesebben vissza sem engedném, mégis érezze a törődést, és együttérzést?

Szóval, nem szeretném én sem, hogy hirtelen felindulásból döntsön, de azt sem, hogy érzéketlen tuskónak tűnjek...


2012. ápr. 13. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy iszonyatosan hiányzik minden percben, de tudod, hogy az ő érdeke most azt kívánja, hogy kint maradjon és összeszedje magát anyagilag.


Te nem tudsz kimenni utána?

2012. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennék én... Csak egyetemre járok, és főállásban dolgozom mellette, tehát esélytelen egyelőre sajnos.
2012. ápr. 13. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is ,nyugodtan mondd meg neki hogy mennyire szereted,és hogy hiányzik amikor nincs itthon veled, de maximálisan támogatod és mellette állsz ebben a helyzetben is. Érezze azt ,hogy itthon minden rendben és várod mindig haza, de közben meg elfogadod azt is hogy ez az útja jelenleg , és te is így is szereted és bátorítod. :) Ha annyira nem fog menni neki kinn,akkor az nem hirtelen döntés lesz,hanem tapasztalat. Bármit is dönt abban támogasd Őt. A véleményedet mondd el neki, ha kikéri, de ne "sírj neki" hogy nem bírod nélküle. Érezze a szerelmedet, és azt hogy szerinted is jó amit most csinál,mert ez az ő érdeke anyagilag. :) Neked kitartást és sok sikert! :)
2012. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidd le, hogy erőt ad neki, ha támogatod akár csak szóban is. Tudom magamról...

Gondolom a családod felé is akar bizonyítani, meg nem mellékesen egyenesbe is akar jönni a több pénzzel.


Esetleg mond el neki, hogy ne örülsz a döntésének, de megérted és nem fogod hátráltatni, csak segíteni.

2012. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!