Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, h...

Mi a véleményetek arról, h vki az esküvő után már csak családként emlegeti magát és a párját?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősünk nemrég házasodott,felvette a férje nevét így(példa): szabóné varga ilona. Innentől ha smst ír szülinapra,húsvétra,úgy írja alá:szabó család. Nincs még gyerekük. Azelőtt aláírta h ilona és józsi. Nekem ez furcsa, miért kell mindenhova odaírni,h család? Félreértés ne essék, nekem is van férjem, de én használom a keresztnevünket. Ha lesz gyerek talán megváltozik, de addig?
2012. ápr. 17. 07:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem miért zavar ez téged? Valamint egy házaspár gyerek nélkül is család.
2012. ápr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
13%

Én is férjnél vagyok, 1 éve, de nem írunk úgy alá, hogy "család" mivel nincs gyerekünk. Vagyis Zsófi és Krisztián.

Amúgy ezt én sem értem, hogy miért is írják így, vagy talán nincsenek tisztában a család szó lényegével?!

2012. ápr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a gond?
2012. ápr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%
A család 100-ból 99-nek apa, anya, gyerek. A többi az plusz, tágabb család. A kevesebb meg max csonka család, de a férj + feleség meg még az sem, az csak házaspár.
2012. ápr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
31%

biztos örül, h férjhez mehetett, és henceghet vele.

a család nekem egy nagyobb egység, nem két ember házassága.

2012. ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Első vagyok. Miért jó az a sznobizmus amit képviseltek, hogy a család az csak gyerekkel az? Ez a gyermektelen házaspárok lekezelése. Gratulálok nektek. Bosszúból lepontozhattok megint, amivel ismét kicsinyességeteket bizonyítjátok.
2012. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%

:) ez jó:) aki házas gyerek nélkül az nem család???akkor mi???férj +feleség= csalás szerintem

és akinek van gyereke de nem házas? anya+apa+gyerek= ????

Én nem vagyok házas de van párom van 2 gyerekem és mi is egy családnak tekintjük egymást!!!!

2012. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
bocsika család***nem csalás
2012. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, h elvileg gyerek nélkül is család egy házaspár. Csak én is hencegésnek érzem ezt, mintha lenyomni akarná mindenki torkán, h elvette a pasi.
2012. ápr. 17. 08:11
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem mondta egyszer - pont erről beszélgettünk - hogy a házaspár már családnak számít hivatalosan. Mondjuk az én fogalmaim szerint is ha már van gyerek, akkor család.

Nekem a család megnevezésbe (nincs még gyerekem) a szüleim és a férjem tartoznak bele, mások rokonok (testvérem nincs).


Gondolom ez módosul, ha már gyerekünk lesz. Mondjuk mi eleve úgy csináltuk, mivel ugye a születendő gyerek nevét kötelezően be kell diktálni az esküvő előtt, hogy mi maradtunk saját néven, a gyerek neve pedig kötőjeles lesz.


Üdvözleteknél én is csak keresztnevet használok. A család megnevezést akkor szoktam mondani, ha pl a szüleimmel és a férjemmel együtt van program, akkor az nekem "családi program".

2012. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!