Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimális szabadid...

Mennyi az a minimális szabadidő, amit a férfinek családra és pihenésre kell fordítani?

Figyelt kérdés

Kizárólag a férfi szempontjából kérdezem, tegyük fel,hogy a nő otthon van a babával, illetve később is maradhat háztartásbeli,nincs rákényszerítve,hogy dolgozni menjen. Jó lenne, ha férfiak is írnának (én férfi vagyok).


Tehát, vannak ugye férfiak, akik a munkájuknak élnek: akár az összes szabadidejük az otthontól távol töltenék,beleértve az összes ünnepet,hétvégéket is. A kényszer lehet belső vagy külső: pl. komoly hivatástudatuk vagy kitűnni vágyásuk van,folyamatos üzemű vállalkozásbirodalmat vezetnek,külföldön dolgoznak,stb.


Tegyük fel,hogy az ilyen férfi mellett megmarad a felesége (az anyagi biztonság sem mellékes) és gyereke(ke)t szül neki.


Mit gondoltok, éves szinten mennyi az a minimális idő,amit családjával,gyerekével kellene foglalkoznia? Mennyi időt "kell" minimum szakítani a családi életre, ahhoz, hogy legyen értelme is a családnak, és ne a pénzkeresést tekintse kizárólagos feladatának? Azaz legyen gyerekével és feleségével közös élménye (türelme is)?



2012. ápr. 18. 10:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben szerintem vasárnap ebéd utáni futkározás,séta,játszóterezés a gyerekkel.Felességgel pedig havi egy vacsora,mozi.Persze ha anyagilag megengedhetitek-és nyílván meg akkor nyaralások.

Az én párom reggel hétkor megy el, este hétkor jön.Bár nem keres túl sokat.Hétközben csak hazaesik,tv-zik,vacsizik és megy az ágyba.Hátvégén meg kicsit kimegy a gyerekekkel az udvarra.Mi meg havi egyszer lelépünk itthonról egy-két órára kettesben.Nekem ez teljesen megfelel.

2012. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

a párom ilyen éjjel nappal megy dolgozni, heti 3szor nem is alszik itthon, ünnepünk nincs, de mégis eleget van velünk, van mikor csak azért vesz ki egy nap szabadságot, hogy hármasban tudjunk itthon lenni.

Én már így ismertem meg, hogy ennyit dolgozik, a gyereket is ebben a tudatban vállaltuk így nekünk ez a természetes.

2012. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon nehezet kérdeztél. Azt hiszem, nem is lehet ilyen minimumot meghatározni, annyira függ a felek habitusától és a körülményektől.

Tegyük fel, hogy a férj külföldön dolgozik, mert rá vannak szorulva anyagilag, és máshogy nem tudják megoldani. Mi ezt csak úgy bírnánk ki, ha hétévgére haza tudna jönni, de vannak ismerőseim, akiknek a férje csak havonta jár haza, és van egy, aki fél évente 2-3 hétre. Ebben az esetben én már inkább éheznék.

De vannak olyan családok, ahol a nő simán elfogadja, hogy a férje kamionozik, és csak heti egy napot tölt otthon. Közben megvan mindenük, csak éppen a gyerekek apa nélkül nőnek fel.

Egy másik családban a férj olasz, kinn is él. Az asszony a gyerekkel meg itthon és havonta 1-1,5 hetet vannak együtt. Nekik így jó, én belebolondulnék.

Az a család sincs könnyű helyzetben, ahol munkamániás férj van, aki hajnaltól estig távol van. Lássuk be, Ő sem igazán tölti be a családfő szerepét.

Az emberek mások és mások. Egyeseknek az anyagi jólét a fontosabb, másoknak az együtt töltött idő, mégha szerényebbek is a körülményeik.

De egy dolog tény: egy valódi család akkor működik a legjobban, ha az apa is napi szinten jelen van. Látja a gyerekei fejlődését, tevékenyen részt vesz a család életében. Tudom, hogy ez nem mindig megoldható, de ha kevesebb időt töltenek együtt, annak annál tartalmasabbnak kell lennie.

2012. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha minden nap szakít egy órát, amikor tényleg csak a családjával foglalkozik, vagy legalább minden másnap,+ vasárnap, az talán elég. Az számít igazán, hogy ha velük van, tényleg velük legyen, ne csak fizikailag (ne beüljön otthon a gép vagy a tv elé)
2012. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy "KELL" és nincs olyan ,hogy mennyi a norma. Szerintem ez nagyon egyénfüggő, hogy ki mennyit igényel. Mi a férjemmel szerintem nagyon ritka eset vagyunk, mert mi nem tudunk egymás nélkül meglenni. Nem én erőltetem, és ő sem, tehát nem kényszer, hanem egyszerűen össze vagyunk nőve. Ha itthon van és nekem valahova el kell mennem, akkor inkább eljön velem, mintsem egymás nélkül töltsük az időt. Ha a megszokottnál később ér haza felhívom, hogy nincs-e baj, de fordítva ugyanígy, ő is felhív, ha később érkezem. Nem tilosak a külön programok, de nem vágyunk rá. Már több mint egy éve, hogy nélküle mentem bulizni, mert nem akart eljönni, de utólag megbánta, amikor látta a videón, hogy milyen jól éreztük magunkat, és én is sajnáltam, hogy kimaradt belőle. Nem tudom miért vagyunk ilyenek, egyszerűen nem akarjuk, hogy a másik kimaradjon abból amiben mi benne vagyunk. Nem vagyunk már szerelmesek 13 év után, ez annál több. Lelki társak vagyunk.
2012. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő, ahogy előttem is írták. A férjem az utóbbi 2 hónapban csak hétvégente van otthon és ez még augusztusig így lesz.

Nekem minden bajom van, hosszú távon biztos, hogy nem tudnám elviselni. Megszoktam már, hogy a hétköznapokon egyedül vagyok, de nem tudnék így élni. Most is azt mondanám, hogy inkább keressen kevesebbet, de legyen itthon minden este.

2012. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat.

Egészen konkrétan: minden nap (beleértve húsvét,karácsony,minden szombat és vasárnap), reggel 6.30-tól este minimum 7-ig, de főszezonban este 10-ig is távol van a férfi. Éves szinten azonban szabaddá tud tenni kb. 20 teljes napot (de egyszerre csak egyet,azt sem tervezhetően, és inkább a téli a hónapokban). Ez így működőképes lehet éveken át, elég lehet ez a legtöbb feleségnek,gyereknek?

2012. ápr. 18. 11:08
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem kevés lenne és ha lenne gyerekünk, neki is. De ez én vagyok, másnak lehet, hogy belefér.
2012. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, van nő, aki ezt bevállalja, főleg, ha jól is keresel. Szerintem a gyerekre napi 20 perc kellene, vagy legalább a hétvégéből egy délután. Ha ők ezt szokják meg, hogy apa mindig dolgozik, de ha ott van, akkor csak rájuk figyel, akkor okés. A feleséggel viszont este 10 után is lehetne foglalkozni egy órát, akár közös fürdés vagy vacsi vagy ágyban beszélgetés. Nekem az a furcsa, hogy te ezt bírod fizikailag???
2012. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A távollét nem jelent folyamatos munkát,azaz nem feltétlen fárasztó,viszont jelen kell lenni, munkákat felügyelni,szervezni. Emiatt nem lehet hazamenni hamarabb.
2012. ápr. 18. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!