Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós és exfeleség probléma!...

Anyós és exfeleség probléma! Ki hogy látja, én gondolom rosszul? Ez nekem nagyon rosszul esik! Nagyon zavar, hogy a hátunk mögött sunnyognak, meg szervezkednek! Pl. megbeszélik, hogy mikor is legyen apás hétvége?!

Figyelt kérdés
Már 4 éve élünk együtt a párommal,van 3 gyerekünk,neki 2 nekem 1 aki velünk él.Az történt,hogy a napokba kiderült,hogy a "drága"anyósom az ex menyének,mindent kitálal rólunk.Úgy derült ki,hogy mondtam valamit az exről anyósnak,és anyós meg elmondta az exnek,mert az számonkért engem..Kiderült,hogy anyós engem nem szeret se a gyerekem,mert csak akkor beszélünk,ha muszáj,pedig régebben összejártunk.Csak voltak dolgok amibe nem egyeztünk és azóta "kegyvesztett" lettem.Mikor megkérdeztem miért van jóba az exxel,azt mondta,hogy nincs csak a unokák miatt beszélnek!persze,akkor miért tud mindenről ami nálunk van?!meg azt mondta,hogy őrá,jobban tud hatni mint rám!!Meg én kivételezek a gyerekekkel,mármint az enyémmel.Ez igazábból nem igaz.Mert 2 éve nem vettem játékot a kisebb gyereknek,csak a sajátomnak,de azért mert nem kért semmit!!Még én vagyok az aki az apjuknak mondja,hogy vegyünk ezt-azt a gyerekeknek!!Van 6 unoka,abból 1-nek,történetesen akinek "nem vettem" játékot,állandóan kivételezik vele!Az ex meg hozzámvágta,hogy menjek dolgozni,mert akkor nem kellene minket eltartson a páromnak..sőt anyós is így van ezzel..de egyszerűen nincs munka..Vagy a gyereket nem tudom megoldani.A minap is volt az ex az anyósnál,meg jönnek névnapra..stb..2 évvel ezelőtt meg nem is beszéltek!
2012. ápr. 18. 11:34
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
És most én vagyok a gonosz,mert én nem fogadom el a párom gyerekeit,nem tudom honnan vette!!Gondolom azért mert megjegyeztem,hogy van anyjuk is,mert állandóan lepasszolja a gyerekeit!Meg szóvá tettem anyósnak,hogy ha leszervezi az unokákat a hátunk mögött hétvégére,akkor szóljon már nekem is,ne csak akkor mikor a kapuba vannak!!mert nekem is lehet dolgom!
2012. ápr. 18. 11:38
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Párod mit szól ehhez?
2012. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hát mérges volt,mikor történt ez a veszekedés!Igazából őt marhára nem érdekli mt tesz az anyja,vagy a volt felesége!Közölte,hogy az incidens után csak akkor hozza a gyerekeket,ha apás hétvége van.A többit megoldják ahogy akarják!
2012. ápr. 18. 11:42
 4/28 anonim ***** válasza:
70%

Na ilyen esetekben van szükség a mérhetetlen toleranciára és a rengeteg beszélgetésre. Ezt mi innen nem tudjuk megoldani. Le kell ülnötök és ordibálás, sértődés nélkül megtárgyalni a dolgokat.

Előbb-utóbb, ha ezt nem teszitek meg, mindenben és mindenkiben hibát fogtok találni és rámehet a kapcsolatotok is.

2012. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Amikben nincs igazad:

1. anyósod miért ne lehetne jóban az exfeleséggel? Attól, mert a férjed és ő elváltak, lehet, hogy az exanyósával jól ki tud jönni.....

2. miért beszélsz az exről a háta mögött? Ha problémád van vele, akkor miért nem neki mondod?

3. azért, mert egy gyerek nem kér ajándékot, azért ne haragudj, de bunkóság nem venni neki semmit, ha a másiknak (sajátodnak) meg veszel. Ki kellett volna találnod valami apróságot. Tudod, a szándék a lényeg, nem igazán az, amit adsz.


Amit tehetsz: ezek után nem mondod el anyósodnak mi a véleményed az exről, maximum elmondod az exnek vagy magadban tartod vagy a férjeddel beszéled meg.

Arról, hogy nincs munka, akkor nem tehetsz, ha megteszel azért mindent, hogy legyen, de nem vesznek fel sehova (pl. gyerekek miatt, képzetlenség miatt - mármint ahhoz az adott munkához értem).

Hová jön névnapra az ex? Anyósodhoz vagy hozzátok? Magatokhoz nem kell meghívni, ha nem akarod, de ezt ne anyóssal beszéld meg, hanem a férjeddel.

Ha anyósodhoz megy névnapozni, ahhoz vajmi kevés közöd van.

Szerintem.

2012. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
ja meg az anyjának mondhat bármit bárki..idióta egy természete van!!De ha tudná milyenis volt a menye..anno mikor házasok voltak,nem tudta kitől terhes a férjétől vagy mástól..30 éves és már 3 abortusza volt.Anno segg részegre itta magát nap mint nap a gyerekei előtt!Utána ment el innen..Meg van még pár ilyen apróság!
2012. ápr. 18. 11:45
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
5-ös vagyok. Az még lemaradt, hogy az apás hétvégébe az apának (is) van beleszólása. A férjednek kellene mondania, hogy éppen az a hétvége nem jó, mert.... A férjeddel pedig te beszéld le, hogy mikor jó, mikor nem (mert mondjuk programotok van). Bár az is igaz, hogy a férjednek ahhoz kutya kötelessége tartania magát, amit a bíróság megállapított. Tehát ha minden második hétvégén el kell hoznia a gyerekeket, akkor el kéne hoznia. De ezt nem tudom, hogy van-e bármi ilyen.
2012. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Azért van bajom,hogy "jóba vannak",mert anno 2 évig nem beszéltek,anyós mindennek lehordta.Most miután a páromat nem tudja befolyásni,ugráltatni,így az anyjával van jóba..mert a gyerekeket így ide tudja passzolni,hogy tudjon tekeregni!Megjegyzést tényleg nincs jogom tenni,de ez egy olyan dolog volt amit nem tudtam szó nélkül hagyni!De anyósanak meg nem kellett volna felturbózva tovább adni!!De ha egyszer nem akart semmit a gyerek,hogy erőltessem rá??!!
2012. ápr. 18. 11:49
 9/28 A kérdező kommentje:
Persze elhozza őket amikor kell,sőt egész márciusba itt voltak hétvégén,még a 15.-és hosszúhétvégén is itt voltak,az egész húsvétot itt töltötték.
2012. ápr. 18. 11:52
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

MI a fenének foglalkozol az ex-szel ?! Leírtál egy csomó olyan dolgot róla, amihez tényleg semmi közöd. Ez az ő viselkedése, így az ő felelőssége is.


Figyelj arra, hogy mit beszélsz az anyósod előtt, hogyan viselkedsz és akkor nem tud olyanokat kitálalni rólatok, ami rosszul esik.

2012. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!