Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondja már el nekem valaki...

Mondja már el nekem valaki hogy miért lesz nekem (vagy a kapcsolatnak) könnyebb ha megcsalom a másik felet?

Figyelt kérdés

Persze mondhatjuk azt, hogy azt hogy csak a gerinctelen emberek ilyenek akik nincsenek senkire tekintettel. De ismerek olyan embert aki mint embert 100%ban tisztelek és soha nem hinném el, hogy megcsalja a párját, férjét etc..


Nem értem, hogy a lelkemnek mivel lesz könnyebb azáltal, ha úgy bosszulom meg azt hogy nem foglalkozott velem, nem adta meg szexuálisa amire vágytam stb,, hogy a másik félnek fingja sincs róla.



2012. ápr. 18. 20:23
 1/9 anonim válasza:
89%
Szerintem csak könnyebb utat keresi ez az ember.. Egyszerűbb máshol vigaszt lelni, mint őszintén elmondani a párodnak a problémáid.
2012. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én nem hinném, hogy könnyebb lesz, szerintem rossz a kérdésfelvetés.


Én nem tudnék olyan helyzetet időt mondani, ahol el tudnám képzelni, hogy a párom megcsal. Nem naívságból, hanem mert jól ismerem, egy kapcsolat neki szent.

Én lehet kicsit tovább mennék, mondjuk egy flörtig, ha már "valami" erősen elromlott a kapcsolatunkban, de megcsalni én sem csalnám meg a páromat. A lelkiismeretem és az életszemléletem, a szakmai elveim nem engednék.

2012. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%
Azért mert a média ezt terjeszti. Ha megnézed, sorozatokba is mindenhol ezt látni pl: az idióta Barátok köztben is. S, ez manapság egyfajta divat lett.
2012. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3hoz még annyit hozzátennék én h van már ilyen telefonos szolgáltatás is ami arra bíztat h csald meg a párod. tvben reklámozzák. Nekem egyenesen hánynom kell tőle
2012. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, már megint a média. Hányan vannak, akik azért válnak, ami a Barátok köztben van?
2012. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Mert a többség - férfiak és nők - nem tudnak kilépni a rossz kapcsolatból, szembenézni a problémákkal, hanem jön valaki, aki azt adja, ami évek, évtizedek óta hiányzik, és olyan egyszerűnek tűnik... egy darabig.

Aztán vagy helyreáll otthon a "rend" - mert bizony egy megcsalás is helyre tudhat hozni egy kapcsolatot, tapasztaltból mondom, a következők miatt:

1. Főleg nőkre igaz, hogy egy új férfi révén elkezdik újra nőnek érezni magukat, kivirulnak, és ezt a férjük is észreveszi - ettől a kapcsolat javul

2. A krízis a fejlődés lehetősége (ezt nem én találtam ki, Pál Ferencnél olvastam)

3. A megcsalt fél féltékeny lesz, ami egy jó alap ahhoz, hogy rájöjjön, szereti a párját - ettől akar újra fel is lángolhat a tűz.


A megcsalt fél is mindig hibás, ez tény! És én ezt úgy írom, hogy voltam megcsalt fél! És hibás voltam. Nem akkor, az adott pillanatban, hanem már jóval korábban. Ezzel nem mentegetni szeretném a megcsalókat, mert ezer más lehetőség is van, de valljuk be, ez tűnik a legkönnyebbnek - és nagyon nehéz ellenállni, ha élsz egy megromlott párkapcsolatban és ott áll előtted valaki, aki vonzó, és magadat is vonzónak látod általa!

De: bizonytalan! A házasság meg biztos.

Hát így működnek ezek... én nem tartom a megcsalást olyan húdeborzalmas dolognak, pedig mondom, átéltem, és akkor igenis szörnyű volt! De meg tudtuk beszélni, és megértettem. A házasságomnak vége lett, de nem a megcsalás miatt, az már csak egy tünet volt. Egy nagyon rossz házasság tünete.

2012. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
79%
Előző 22:00 tudom ki vagy:))))
2012. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző: örülök, mert ez bizonyítja számomra, hogy itt is önmagam vagyok! :)

Ha az írásomból rám lehet ismerni... :)

2012. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, van amikor a megcsalt fél nem hibás. Amikor nem tud semmiről, mert a párja ki nem nyitná a száját, hogy vmi baj van. Ha kérdezed, ááá, semmi. Aztán kiderül, hogy de volt baj, csak nem elmondta, hanem keresett mást...

A kérdésre válaszolva: azzal lesz könnyebb, hogy jól érzi magát. Ezeknek az embereknek nincs vmi nagy empátiás készségük, nekik nem fáj az, hogy a másiknak fáj. Legfeljebb annyi bűntudatuk van, hogy olyat csináltam, amit nem szabad, mint egy kisgyereknél. Ők azok, akik még be is vallják, hogy még ettől a bűntudattól is megszabaduljanak, akkor is, ha a másik azután sokkal jobban szenved. Ez egy embertípus.

2012. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!