Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért panaszkodik egy anyunak,...

Miért panaszkodik egy anyunak, hogy nincs pénze, heti 1 joghurtot tud venni a gyerekének, de műkörmösre meg fodrászra telik neki? Nem értem!

Figyelt kérdés

Tegnap hallottam a buszon egy anyukát. (Mentálisan beteg, van róla papírja, kap X összeget asszem rokkant nyugdíjra. Munkát nem vállalhat a betegsége miatt).

Megdicsérte egy nő a haját meg a körmét. Erre az anyuka dicsekedett, hogy igen most jött a fodrásztól, előtte meg a körmét csináltatta meg, és az utolsó 10 ezreséből otthagyott 7 ezer ft-t.

Aztán meg panaszkodott, hogy jajj a gyereknek nem tud venni semmit szülinapjára, örül ha heti 1 joghurt jut neki.

Biztosan én vagyok ilyen idióta, de én inkább lemondok a fodrászról és a műkörömről, csak hogy a gyerekemnek a szülinapjára tortát vegyek vagy süssek.


Mielőtt letámadtok, látásból ismerem a nőt, mindig új körmei vannak, és a fodrászhoz is gyakran bejár. (közös a fodrászunk)


2012. ápr. 20. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen sajnos vannak ilyen anyák, mit lehet velük kezdeni.
2012. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam olyan anyukát, 4 gyerekével a falubeli boltban. Az egyik egy nyalókát szeretett volna vetetni, leüvöltötte a fejét, hogy nem (kb. 70 ft lehet egy olyan vagy annyi sem), ő meg vett 4-5 doboz cigit... Ja és terhes is volt a következővel.


Konkrétan a leírtakra reagálva: nagyon olcsón meg lehet sütni egy tortát, akármilyen is a helyzet, megoldanám, hogy kapjon a gyermekem szülinapjára tortát. Az meg, hogy a fodrásszal, manikűrrel dicsekszik... Hát ott vágtam volna pofán, vagy legalább megkérdem: ha arra telik, akkor kajára bezzeg nem?

2012. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
igen é is csodálkozom mennyi ember panaszkodik hogy nincs pénze befizetni a csekkeket de a műköröm ott van az úja hegyén, és a haja is festve van......
2012. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
"Apukáknál"is van,a piára,cigire okvetlen telik,másra meg nem.
2012. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyre gyakoribbak az ilyen "anyák". Ismerőseim mesélik(fodrász és egy manikűrös),hogy sokszor még hitelben is megakarják csináltatni a körmeiket,vagy frizurájukat,de ott panaszkodnak nekik,hogy nincs 1 fillérjük se kajára.A másik,amit te írtál,hogy van neki pénze,de azt is szinte mind magára költi. Én se értem,hogy miért nincs nekik egy olyan sorrendjük,hogy a gyerek az első,a többi mind másodlagos. nekem ugyan még nincs gyerekem,de az biztos,hogy inkább én nem ennék,csak neki jusson. Tudod mindig azok panaszkodnak a legjobban,akiknek van pénzük(vagy van mit elkölteni),ezt már megfigyeltem.
2012. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem ez volt az első, hogy hallottam panaszkodni. De eddig nem láttam a körmeit, és a haja is úgy nézett ki, mintha szénakazal lenne.
2012. ápr. 20. 13:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért volnál te az idióta? Minden épeszű, éplelkű, normális ember azt mondaná, hogy inkább élek magam kenyéren és vízen, de a gyerekemnek akkor is legyen. Ellentétben az általa leírt műkörmös önző szörnyetegekkel, akiknél mindig minden úgy kezdődik, hogy "először én, aztán, ha marad, akkor jönnek a többiek".


Anyósom ilyen ember volt: első mindig maga: cigi, KV, adósság..ja, hogy a gyereknek nincsen cipője? Kit érdekel? :((

2012. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen kollégám. Ezek egyszerűen nem valók anyának. Ott is az volt, hogy... plázában dolgoztunk, plázában csináltatta meg a haját (vmi 6ezer volt csak vágás), járt műkörmöshöz, plázás butikokban vett magának új ruhákat, aztán meg nyavalygott, hogy kajára haveroktól kellett kölcsönkérnie meg amikor a gyereke bejött hozzá, nem tudott neki venni egy hamburgert vagy vmit, amikor éhes volt...
2012. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

"Tegnap hallottam a buszon egy anyukát. (Mentálisan beteg, van róla papírja, kap X összeget asszem rokkant nyugdíjra. Munkát nem vállalhat a betegsége miatt). "


Hat, ha nem normalis, akkor hol a problema?Valszeg csak beszel ossze-vissza.Amugy a valosagban is vannak ilyen anyak, azok meg egyszeruen k.csogok, es kesz.

2012. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Egyebkent ezt nem ertem:


"Mielőtt letámadtok, látásból ismerem a nőt, mindig új körmei vannak, és a fodrászhoz is gyakran bejár. (közös a fodrászunk)"


"De eddig nem láttam a körmeit, és a haja is úgy nézett ki, mintha szénakazal lenne."


Akkor most hogy is van ez? :-)

2012. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!