Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel köszönhetném meg a...

Mivel köszönhetném meg a nagymamámnak ezt a rengeteg segítséget?

Figyelt kérdés

Nálunk a családi kapcsolatok elég zűrösek. Anyuék kb. 5-6 évvel ezelőtt összevesztek a nagymamámmal így nem tartják vele a kapcsolatot, viszont ő a mellettünk lévő utcában lakik, így én gyakran összefutok vele, sőt mostanában sokszor titokban elmegyek hozzá.


Ha ez kiderülne valószínűleg nagy balhé lenne belőle, viszont nekem nincs vele semmi bajom, nagyon szeretem, így nem értem, hogy miért ne mehetnék el hozzá?!


A lényeg viszont az, hogy júliusban összeköltözünk a barátommal és a nagymamám rengeteg dologban segít, hogy majd könnyebben boldoguljunk az elején. Nagyon sok mindent kapunk tőle, illetve nagyon sok mindent vett (mondtam neki, hogy ne vegyen semmit a kis nyugdíjából, hanem spóroljon magának, de ahányszor megyek hozzá mindig valami új dologgal áll elő.. :) ). Rengeteg kaját készített be nekünk, gondolok itt tésztákra, zsírra, májkrémre, sűrített paradicsomra, babra, fűszerekre stb. Ezenkívül sok olyan dolgot kaptunk tőle amiből neki 2 volt vagy éppen soha nem is használta, pl evőeszközöket, tányérokat, robotgépet, konyhai mérleget, poharakat, vágódeszkát és még napokig sorolhatnám... :)


Szeretnénk neki ezt a sok segítséget valamivel meghálálni, mert tényleg nem semmi, hogy szinte mindenünk megvan már és ezt mind neki köszönhetjük!!!



Van valami ötletetek, hogy ezt mivel tehetnénk meg? Azt tudom, hogy él-hal a szakácskönyvekért, úgyhogy egy csodálatos, képekkel teli könyvvel biztos meglepjük, de ezenkívül még mit adhatnánk neki? Valami jó ötlet? :)


2012. ápr. 20. 19:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a barátommal ketten szeretnénk neki ezt meghálálni, mert rajtunk kívül ezekről senki nem tud semmit. (ha esetleg félreérthetően írtam)
2012. ápr. 20. 19:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vár ő érte semmi ajándékot cserébe. Vegyetek neki egy szép nagy csokor virágot, adjatok magatokról egy fényképet, és legyetek nagyon boldogok. Ő annak örülne nagyon, ha ti soha sem veszekednétek. Látogassátok őt sűrűn, szeressétek, és ápoljátok, ha beteg. Viseljétek gondját. Segítsetek neki bevásárolni, takarítani, kísérjétek el őt orvoshoz. Szóval, gondoskodjatok róla.
2012. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mi felköltözünk Pestre, tőle távolra. Így hazajárni csak ritkán fogunk, néhány havonta. Ezért gondoltam valami ajándékkal meghálálni mindazt amit tett értünk!
2012. ápr. 20. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy így gondolkodtok :-))


Én a háztartásban szoktam segíteni a nagymamámnak. Nagyon dolgokat bevásárolok, hogy nem kelljen cipekednie. Ablakot pucolok, függönyt cserélek és mosok. Ilyen apróságok.

2012. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Következő vasárnap anyák napjára felhívnám a helyi virágost, hogy kivételesen vigye ki házhoz a virágot, és egy nagy csokrot vitetnék neki.
2012. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolattartással. Nem ajándékra van szüksége, inkább arra,hogy beszélgessen veletek, tudjon rólatok, legyen valakije. Telefonáljatok neki mindn másnap, látogassátok, amilyen gyakran tudjátok. Ti is jól jártok vele szerintem, sokszor érdemes hallgatni az öregekre (főleg a jólelkűekre)
2012. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!