Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elviselni/...

Hogy lehet ezt elviselni/ feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nagymamám az elmúlt egy évben állandóan betegeskedett, és most megint bevitték kórházba, de az orvosok semmit nem voltak hajlandóak mondani. Az egyik ápolónő száján kicsúszott, hogy rák, utána elrohant és nem mondott semmit. A főorvos sem. Ma bementem hozzá a kórházba és elkezdtem zokogni. Ő a családban a szüleimen kívül akit szeretek, másokkal nem volt jó a kapcsolatom. Az orvos meg azt mondta, hogy ha rák akkor lehet, hogy 6 hónapja van hátra.... Ettől meg teljesen összezuhantam.. most lesz érettségi, de nem tudok másra gondolni csak arra, hogy lehet csak hónapjai vannak, ami rettenetesen kevés idő.. És most nem tudok mást tenni csak számolni a napokat, hogy mennyi időt lehetek még vele????? :'(
2012. ápr. 22. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A szüleidnek biztosan elmondtak mindent az orvosok, hogy mire lehet számítani. Kérdezd őket.
2012. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A mi családunkban 1 hónapja diagnosztizáltak tüdőrákot csak néhány eredmény alapján - tévesen. Tehát lehet, hogy nálatok is erre utal egy eredmény, és az ápolónő ezért mondta, de ő NEM orvos!!! Az orvosok azért nem mondanak még semmit, mert nem akarnak félrediagnosztizálni vagy feleslegesen riogatni. Ha meglesz minden eredmény, meg fogják mondani.

2. Tudom, hogy sz*r a helyzet, de... az élet rendje, hogy az öregek elmennek. Akkor is, ha szeretjük őket. Tölts vele annyi időt, amennyit lehet, de ha elfáradt és menni akar, engedd le. Ettől még az életed része marad ő, és az, amit adott neked, amit tanultál tőle, az benned él tovább.

2012. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehezen, de mindent fel lehet doglozni, ha akarod.


Először is, jó volna, ha arra koncentrálnál, hogy itt az érettségi, és ne szúrd el! Még véletlenül sem! Ha a nagyid szeret téged, akkor biztosan ő is azt akarja, hogy siekres ember legyél - akkor is, ha ő már nem lesz az élők sorában.


A másik: ha hat hónapja van hátra, akkor ne sírj most, amíg él, hanem élvezd ki vele azt az időt, ami hátra van. Tudom, hogy durván hangzik, de ez az igazság: sírni ráérsz akkor is, ha már nem lesz.


Tégy meg mindent azért, hogy ha mégis elmegy, mert eljött az ideje, akkor legyen MIRE (jóra, szépre!!!), emlékezni, és ne arra, hogy hat hónap óta csak sírsz. Megértem, hogy nagyon fáj, nekem is rossz szüleim voltak, a nagyapám volt a Nap az életemben, ő nevelt engem, nagyon sokat köszönhetek neki, és elmondhatatlanul hiányzik ma is, sok évvel a halála után; de ha ma élne, és tudnám, hogy hat hónapja van hátra, mindent megtennék azért, hogy legyen mire emlékezni, jóra, szépre.


Pl. egy sikeres érettségire, ami után berohanok a kórházba a nagyihoz, lobogtatom előtte a bizit és együtt örülünk annak, hogy érett lettem, és esetleg mehetek tovább is, főiskolára vagy egyetemre.

2012. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi,nem tudsz semmi biztosat.

Nem minden rákba szokás belehalni.


kérdezd ki a szüleidet


hány éves vagy?

2012. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!