Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a jegyeimmel a...

Miért kell a jegyeimmel a szüleim elvárásainak megfelelnem? Miért kell hisztit csapni, ha egy olyan tantárgy, ami egyáltalán nem érdekel, nem is érettségi tantárgy, és teljesen hidegen hagy, csak az átmenő jegy van meg?

Figyelt kérdés
Az olyan tantárgyak, amikkel a későbbiekben úgysem fogok foglalkozni, nincs rá igényem, hogy jobb legyen, mint amilyen. Ellenben ami érdekel, arra hajtok. Mégis a szüleim erőltetik, hogy minden szir-sz*r tantárgyból legyek 4-es meg 5-ös, holott nekem a 2-es és 3-as is elég.
2012. ápr. 23. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert jó eszű gyereknek tartanak, és úgy érzik, magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt azzal, hogy a téged nem érdeklő tárgyakból épp csak nem buksz meg. Mert eszed lenne az ötöshöz azokban is, de te nem tanulsz rá eleget. Illetve talán féltenek: az élet sem úgy megy, hogy ami nekem kell és tetszik, azt csinálom, a többi meg mehet a sunyiba. Ma Magyarországon hogy munkát találja az is álom, válogatni nem lehet - mi van, ha pl. az elhanyagoltak egyike kéne hozzá? Egy biztos tudással bíró embert nehéz megszorongatni. Tehát nem tudhatod, mi kell a jövőben, ezért igyekezz addig, amíg a tanulás a kötelességed ezt a lehető legjobban végezni. Utána max. azt mondod, tanulópénz, bemagoltad a világ országait földrajzból, mikor lesz arra szükség... De ha az élet úgy fordul, hogy egy nemzetközi cégnél épp azért tudsz elhelyezkedni, mert kapásból el tudod szedni a memóriádból a világ összes országát, és azokhoz később hívószámot is tudsz társítani, ezzel pedig te leszel a kapcsolattartási részleg osztályvezetője, akkor máris nem volt az olyan haszontalan.

Szerintem ezt gondolják, ezért hajtanak. Az egyéni maximalizmus is beleszólhat, de ez reálisabb indoknak látszik. (Az én szüleim is ezért hajottak. Meg úgy vélték, a tanulási képességeimnek nincs határa, tehát én tudjak mindent. Ma is ezen a véleményen vannak.)

2012. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.Mert rontja az átlagodat.

2.Lehet,hogy most úgy gondolod,hogy nincs rá szükséged,de mi van ha 10 év múlva rájössz,hogy jó lenne tudni,mert hasznosíthatnád az ismereteidet.

3.Ha ezt-azt félvállról veszed,hidegen hagy,akkor egy idő után a többivel is így leszel,és olyannyira alulmúlod magad,hogy örülsz,ha átszenveded magad az érettségin.

4.Példa: Utáltam a kémiát,mindig kettes voltam,egyszer meg is buktam.Kezdő háziasszony módjára klóroztam,fertőtlenítettem és kevertem egy másik fajta tisztítószerrel,ami miatt klór-gáz keletkezett.Orvos lett a vége,mert 3 napig irtózatosan fájt a fejem és hánytam.

És akkor jutott eszembe,hogy ha nem vettem volna annyira félvállról annak idején az iskolát,akkor ezt elkerülhettem volna.

2012. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem értettem ezt soha. Szerencsére az én szüleim nem ilyenek voltak, ők azt mondták, hogy ezekből a tárgyakból, mint kémia, fizika, csak ne bukjak meg. Igaz apa orvos, ő eleinte próbálkozott nekem a kémiát elmagyarázni, de látta, hogy értelmetlen és nincs eredménye, úgyhogy végül rámhagyták. Viszont volt olyan osztálytársam aki sírásban tört ki, ha kémiából 4-est kapott, pedig jogi pályára szánták a szülei, tehát oda nem sok szüksége lett volna rá, de rettegett hazamenni úgy, hogy van egy négyese kémiából. Nem tudom, miért jó a gyerekeket ilyen szinten rettegésben tartani. Elég volt bőven nekem is megfelelni azokból a tárgyakból amik valóban fontosak.
2012. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert az élet tele van olyan dolgokkal, amit nem szeretsz, de amit a legjobb tudásod szerint kell elvégezned ahhoz, hogy sikeres lehess!

A munkahelyeden majd a főnököd idióta elvárásainak kell megfelelni, és hidd el, ez a legtöbbször rosszabb és nehezebb, mint a legvérmesebb szülő. És hiába olyan munkát vállalsz, amit esetleg kedvelsz, bőven lesznek olyan járulékos feladatok, vagy olyan részei a munkádnak, amit ki nem állhatsz. Mégsem lehet majd azokat félredobni, hogy tessék-lássék megcsináltam, mert lehet, hogy azzal kárt okozol, és a főnökök is általában inkább a gyengébb teljesítményt veszik észre, és nem a kiemelkedőt. ERgo megválthatod az általad szeretett dolgokban a világot, ha lesz 1-2 utált feladat, ami számukra fontos és te megbízhatatlanul végzed el.


Az iskola, a szülők, ha sokszor közvetve is, de mindig az életre készítenek fel. És ahhoz az elvárások, az utált feladatok maximális teljesítése is bele tartozik.

2012. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
12. osztályos vagyok, most végzek, és inkább az érettségi tantárgyak + az általam érdekelt tantárgyakra hajtottam rá.
2012. ápr. 23. 19:30
 6/6 anonim válasza:

Az én szüleim is levágtak pár nagyjelenetet a művtöri és a hittan (nem is vagyunk vallásos család xS) 2-esem miatt.

Valahol megértem őket, mert tényleg okot adhat az aggodalomra, ha a gyerek tunya és olyan energiatakarékosan üzemel, mint a Vénséges Morla, ezért alázattal tűrtem a lecseszést, annak ellenére, hogy a te véleményedet osztom.

Ők nem tudják, mi hajt téged, milyen erőforrásaid vannak, amik a segítségedre lesznek később, életed során, ezért nyilván aggódnak érted :)

Az erőforrásaid létezését nem tudod nekik bebizonyítani, ezért felesleges vitába szállni velük.

Legyél türelemmel, egy idő után lehiggadnak, nyugi :D

Bármit is gondolnak a szüleid, az a fontos, hogy te mindig tudd, mi az aktuális célod, ezt érd el valahogy, akkor már nagy gond nem lehet.

Szerintem is nyugodtan lehetsz mondjuk kiváló és teljes életű biomérnök Michelangelo életművének ismerete nélkül, lelkileg se hiszem, hogy szegényebb leszel, mert meríthetsz erőt egy csomó minden másból is.

A bamba sznobokkal meg, akik esetleg lenéznek a "műveletlenségedért", soha ne foglalkozz :)

2012. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!