Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy agressz...

Mit lehet csinálni egy agresszív, alkoholista nagyapával?

Figyelt kérdés
El lehet helyezni valahol akarata ellenére? Kibírná ott úgy, hogy idegen helyen rátör a sírás és teljesen bepánikol? Mennyibe kerülne? Sajna egyre nehezebb vele együtt élni, közös épületben lakunk, de két külön lakásban, de még a kertbe se megyünk már ki, hogy ne fussunk össze vele, az ebédjét is csak sunyiban visszük le neki, az ajtót pedig zárjuk, hogy ne tudjon feljönni. Az egyik rokonunk szerint kezdődik nála ez az emlékezetkiesős dolog is, nem jut eszembe a neve, de a lényeg, hogy egyre kibírhatatlanabb. Sosem üt meg minket, de ha bejut a lakásba, kiabál, mert ,,kupi van", rendet rak (szétdobál mindent), nagyanyámat szidja, és fenyegeti, hogy szétveri a fejét. Kezd tele lenni a tököm, mi van, ha egyszer teljesen bekattan? Néha képes létrán felmászni az erkélyünkre... Tippek, hogy van-e erre megoldás?
2012. ápr. 27. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
nagyanyád léphet, vagy a szüleid.Orvossal megvizsgáltatni, ha szükséges gyámság alá helyezni.
2012. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nem csinálhatsz vele semmit... személyiségétöl függetlenül ha a társadalomra nem veszélyes joga van ott lakni (nem tudom a ház az ö nevén van-e) azt hogy veszélyes-e csak orvosszakértő tudja megállapitani
2012. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem támadjátok meg?Ha az én nagyapám ilyen herge lenne,akkor úgy ütném mint a lovat.

De a másik hogy vegyetek neki minden nap egy csomó ócska,rossz minőségű kannásbort,egy év múlva meg lesz a hatása,de ha töményet vesztek,akkor méggyorsabban tönkremegy.

2012. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy a magyar törvények az alkoholizmus kapcsán miért olyan lazák.Jobb volt amikor lehetett kényszer elvonást , pont az ilyenek miatt.


De a nagypapa őt már idősek otthonába kellene rakni vagy valami gondozóba (nem elfekvőbe).

2012. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jah, de az idősek otthona a békéről híres, nem arról, hogy alkoholista öregemberekkel szórakoznak. Ilyesmit ők nem vállalnak be szerintem.

Gondoltam már rá, hogy szét kéne itatni még jobban jó erős piákkal, hátha kikészül, de én félnék, hogy tényleg nagyon eldurran az agya, és ránk töri az ajtót. Igazából iszonyat régóta iszik, 10 éve nagy piás, de csak 3-4 éve lett ez nála mindennapos. Nem tudom, meddig bírja még... Néha sajnálom, mert nagyon magányos, de egyszerűbb lenne nélküle. Nincs jogom mások élete felett kimondani a halálos ítéletet. Az a tanács meg, hogy üssem, mint a lovat, szintén nehezen kivitelezhető...:) Elég jól tartja magát, kőműves volt, úgyhogy tiszta izom, én meg törékeny lányka vagyok. A verés amúgy se jelentene hosszabb távon megoldás. Max fordulna a kocka, hogy ki fél kitől, de attól még ugyanúgy együtt élnénk vele, és én ezt már semmilyen módon nem szeretném.

2012. ápr. 27. 15:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy orvosszakértőnek meg szerintem kiverné a fogát..
2012. ápr. 27. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Na várj. Az alkohol miatt ilyen? Nem lehet, hogy a demencia miatt?

Mikor nagyanyámnál kezdődött, bele akarta vágni anyámba a kést. (Pszichiátriára vittük.) Később is nehéz volt vele sokszor, mert kezelhetetlen volt, de egy idő után elmúlt az agresszió.

Nagyapád nem is biztos, hogy tudja mit, csinál. Ha demens, akkor segítenetek kell rajta. Ha iszik, akkor képzelem, hogy még súlyosabb a helyzet. Én mindenesetre (saját tapasztalatból) pszichiátriát javasolnék első körben.

2012. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, de az nem túl kivitelezhető. Alapjáraton agresszív természet, de a pia is rátesz jó néhány lapáttal. Na meg az, hogy öregszik is mellé, és néha nem emlékszik dolgokra. Néha meg nagyon is, szóval elég érdekes.
2012. ápr. 27. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!