Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engednek a szüleim...

Miért nem engednek a szüleim sehova? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, de úgy bánnak velem mint egy 5 évessel. Falun lakunk (olyan kicsi, hogy körbesétálod az egészet 15 perc alatt), és még ide is alig engednek el..csak barátnőmmel, vagy testvéremmel, de akkor is csak 1-2 órára...és sötétedés után nem mehetek sehova (kb. 7 után, persze télen ki se engednek, mivel már 5kor sötét van, és 5re érek haza suliból)..városba járok be suliba, ott lakik a legtöbb barátom, és oda sem engednek el...komolyan kérdem, ez normális? egész nap itthon vagyok, nem megyek emberek közé...amikor meg felhozom, hogy miért nem engednek sehova, más gyerekeket elengednek, akkor meg azt válaszolják, hogy mert őket biztosan jobban szeretik a szüleik...de könyörgöm, én nem szeretnék discoba járni, meg mindenféle szórakozóhelyre, csak a barátaimmal lógni..egész nap be vagyok zárva a 4 fal közé, alig ismerek valakit...volt olyan eset, hogy ott szerettem volna aludni egyik barátnőmnél, anyukája felhivta a szüleimet, hogy vigyáz ránk, nem leszünk este kinn sokáig, és nem engedtek el...nem tudom miért ilyenek..elhiszem, hogy féltenek, na de ennyire? nem vagyok egy plázapics@, jól tanulok, sokat segitek a házimunkában...?? miért? most megyek középiskolába, és egy távolibb városba szerettem volna továbbtanulni, szüleimnek is tetszett az iskola...de akkor albérletbe kéne laknom, és ők nem engednek el engem....mert idáig mindig itthon voltam velük, és most hirtelen jönne egy nagy változás, hogy 5 napig nem vagyok otthon..meg múltkor hallottam, hogy beszéltek róla, hogy azért nem engednek el, mert nem akarják, hogy mindenki kúrog@sson engem...:O nem tudom a szüleim mit gondolnak rólam..mégcsak nem is csókolóztam..ezek meg azt hiszik, hogy csak úgy akárkinek odaadom a szüzességem, vagy mi? megjegyezném, testvérem 22 éves, és nem engedik el discoba egyedül, csak a barátjával...még a barátnőivel sem..mit lehet tenni ilyen helyzetben? szökjek meg itthonról, vagy mégis mit? köszi a válaszokat..
2012. ápr. 27. 22:05
 1/7 A kérdező kommentje:
nem értik meg, hogy minél később engedik el a kezem, annál rosszabb lesz a helyzet?..a szüleim szülei 1ébként nagyon engedékenyek voltak..bárhova elmehettek...tudom, hogy ők is voltak tinik és csak megakarnak védeni azoktól a rossz dolgoktól, amik velük történtek...de..!?
2012. ápr. 27. 22:11
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Azért a barátaidhoz még elengedhetnének már 15 éves vagy de azt ne várd el tőlük hogy buliba elfognak engedni. Szerintem a szüleid túlzottan féltenek és nem képesek felfogni azt hogy a kicsi lányuk már kezd felnőni és önállóságra vágyik.
2012. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nézőpont kérdése, hogy normális e az hogy nem engednek el sehova, mert a te nézőpontodból nem az a szüleid nézőpontjából az, és még van 1-2 ember ami ugy találja hogy az a normális hogy sehova se mehetsz.

Kétoldalu a dolog ismerek egy "csajt" 29 éves ugy viselkedik mint egy 17 éves pont az miatt hogy nem engedték a szülei fiatalon sehova.

Na de viszont feéltenek is a szülők jobban mint kellene sokszor. 15 évesen elég fiatal vagy én 17 éves vagyok, engem engedtek mindenhova 14-15 évesen is, de később rájöttem hogy ez is egy részből jó, és hogy 15 évesen az ember csak nagynak hiszi magát, de igazán kicsi.

2012. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de nem szeretnék szórakozóhelyekre járni...osztálytársaim minden 7végén elmennek, jól berúgnak, a fiúk mesélik kit nyomtak meg...ebben mi jó? én nem szeretnék ilyen lenni.. csak egy kicsit legyenek engedékenyebbek..valami tanács?
2012. ápr. 27. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A 15 éves fiuk hidd el nem sok lányt nyomnak meg, csak a szájuk jár, hogy nagynak tünjenek.
2012. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen járható út van, észérvekkel változtatni a gondolkodásmódjukon...Ami a leírtak után esélyes hogy nem fog menni.

Következő lehetőség a középsuli utáni továbbtanulás...

Bár valamivel csak engedékenyebbek lesznek az évek folyamán hogy legalább barátaidhoz elmehess...bár nővéred helyzetét látva kitudja, ez azért már elég abnormális:/

Ha nem történik érdemi változás akkor viszont kitartást a középsuli végéig:/

2012. ápr. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is dettó ugyanilyenek a szüleim.


Ők ezt azért csinálják, mert hogy "annyira szeretnek".


És én budapesti vagyok. és 20/L

2012. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!