Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti min és hogyan spóroltok?

Ti min és hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 11:58
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%
Szerencsére megtehetjük, hogy nem kell árgus szemekkel figyelni a mérőórákat. De ennek ellenére a vizet és a tejet gázon melegítjük, illetve nem tusolunk sokáig. Meg minden fontosabb helyen energiatakarékos lámpák vannak.
2012. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
83%
hát én elég nehezen spórolok, úgyhogy én azt a módszert választottam, hogy hónap elején egy 20-ast borítékba teszek és lezárom a borítékot, elteszem. így sem én, sem a párom nem nyúl hozzá. Most ez sajnos nem megy, mivel 1 hónap múlva esküszünk, de utána is ezt a módszert fogjuk bevezetni, csak 25-el, mivel az adójóváírást így fogjuk "elrakni". Ezen kívül a tisztítószereken szoktam spórolni. Nagyobb kiszerelést veszek. Pl 10kg mosópor (Tomi) 3600 volt tavaly előtt, így az egy évig bírta, most 6 kilósat vettem. A mosgatószerből is nagyobbat vettem, 3* 1 liter, fél évig az is húzza és kb. 1700 forint.
2012. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
77%
Én is amiből tok a nagyobb csomagolásut és az így olvsóbb, a kaján, nézem az akciókat, nem iszok mindig a drága automatákból, van kávéfőzőm vagy olcsóbb három az egyben. De amin a legjobban lehet a kaja. Most hiába lenne az, hogy azon nem, mégiscsak az vinné el hamarabb a lóvét és lehet mondjuk ha van százezred elmenne egy hónap alatt ha csak kajára költenél, de lehet így madjnem két hónapot is kibír.
2012. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk szerencsére nem kell túlzásba vinni a spórolást, de persze spórolunk így is. Nálunk a legtöbb helyen energia takarékos izzók vannak kivéve a műhelyemben, a spájzban, meg a pincében. A villanybojlert 2 évente takarítom hogy az se fogyasszon túl sokat, meg nem kapcsolom ki-be percenként a TV-t mert az áramfelvételnél többet fogyaszt mintha menne. Illetve sosem hagyom készenlétin a dolgokat mindent teljesen áramtalanítok, lekapcsolok ha már tudom hogy sokáig nem használom mert ez is számít. A töltőket sosem hagyom bedugva üresen mert az is fogyaszt ám, a barátnőmmel is rengeteget veszekszünk ez miatt :) Kajákból nem a legmódosabbakat vesszük, ruhát kínaiban vagy turkálókban vesszük meg, és nem azt a nagy márkásat mert teljesen értelmetlen ha egy idő után megunjuk vagy tönkremenne. A barátnőm szerencsére nem az a fajta hogy feleslegesen vásárol össze mindent.
2012. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
88%
Leginkább az ételen tudok spórolni.
2012. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
88%

- Mosogatószert és kézmosó szappant ezer éve vettünk hatalmas kannában potom pénzért

- Neont, és energiatakarékos izzót használunk ott, ahol lehet

- Két hónapja minden este lekapcsoljuk a legfőbb elosztót, hogy a wifi, router, telefon, hifi kijelzője ne fogyassza az áramot

- Nincs kádunk, csak zuhanyzónk: a férjem 2-5 perc alatt végez

- A mosogatónál van vízelosztó fej, ez jobban segíti az öblögetést, mint az egy irányba folyó víz

- Gyakran veszünk olyan ételt, ami aznap, vagy másnap lejár, és 25%, vagy 50% rá az árengedmény

- Moziba akkor megyünk, amikor a legolcsóbb a héten, de inkább a számítógépen nézünk filmet, sorozatot

- Júliusban a Tv-telefon-internet hármasát a jelenlegi 8000 forintos előfizetésről valószínűleg az 5000-es csomagra állíttatjuk át (10 tv csatornával kevesebbet fog jelenteni)

- Amit lehet eladunk a teszveszen, bár ez nem spórolás, hanem pénzvisszaszerzésnek minősül

- Ételen lehetne a legtöbbet spórolni, de az nekünk nem megy jól

- Mosásnál színfogó kendővel bátrabban lehet együtt mosni a dolgokat, olcsó öblítőt használunk, nem akarunk fene mód illatosak lenni.

2012. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
88%

Mindenhol ledes izzók vannak (kivéve a konyhát), ezek alig fogyasztanak. Ha csak netezem, akkor laptopot használok, mert az kevesebbet fogyaszt az asztali gépnél. Télen hétköznap (amikor alig vagyunk itthon) csak a hálószobát fűtöttük, a többi helyiséget nem.

Amikor tudok, főzök. Régebben a legolcsóbb alapanyagokat vettem meg, ma már ezen kicsit módosítottam, több pénzt adok ki jó minőségű sajtra vagy szalámira. Valamiért azokból kevesebbet eszünk, így jobban megéri.

Ruhát ritkán veszek, inkább vigyázok arra, ami van.


De a legfontosabb: minden nagyobb vásárlás előtt informálódom az interneten. Csak azt veszem meg, ami a legpraktikusabb, és csakis a lehető legolcsóbb áron. Ha körülnézek a lakásban, egyedül a párom számítógépe az, amit teljes áron vettünk - viszont az meg munkaeszköz, kell és kész. De minden egyebet 50-90%-kal olcsóbban szereztem meg a piaci árnál. Ezen milliókat spórolok.

2012. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
96%
7-es mesélj, mire godolsz? nagybani piacokra meg ilyenek? mert ha nincs kocsi azért mindenért nem biztos, hogy elmegy az ember olyan messze főleg ha nem városba laksz ahol van is.
2012. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
87%
én azon, h itthon eszem. Nem járok étterembe, nem veszek magamnak drága péksütiket. Mindig felhasználom a maradékokat, nem dobok ki félig megtottyadt banánt, hanem csinálok belőle turmixot. A saját főzéssel sokat lehet spórolni.
2012. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem piacra :)


Hanem például a lakás berendezésére. Amennyire látom, rengeteg fiatalnál probléma, hogy felvesznek plusz 2-3 millió hitelt, hogy berendezzék a lakásukat. Ugyanezt nekünk kb. 300 ezer körül áll meg (még néhány dolgot kell vennünk), ami lássuk be, nem egy magas ár. De ha bejön valaki, ezt meg nem tudná mondani, mert amúgy nem látszik.


Ezen kívül pedig bármilyen kiadásra. Amennyire látom, nincs olyan hónap, hogy ne lenne legalább 1-2 extra kiadás. De ezeket mind-mind különféle trükkökkel csökkenteni lehet.

Például évente oltatni kell a cicánkat. Ez nálunk - Budapesten - kb. 10 ezer Ft. De nem oltatom be itt. Hanem amikor utazunk látogatóba a szüleimhez, akkor visszük a cicát, és otthon 3 ezerért beoltja az ismerős doki. Nekünk nem plusz út, mert amúgy is mentünk volna, a cicu meg ingyen utazik.

Autónk nincs, hanem ha kell, taxizunk. Ennek is megvan a maga filozófiája: egy autó legalább félmillió forint, plusz kettőnknek 250-300 ezer a jogsi, plusz fenntartási költségek (benzin, szerelő, forgalmi, tökömtudjami, meg persze a parkolódíjak). Átlag havonta két alkalommal van szükségünk autóra (pl. nagybevásárlás után, vagy ha dokihoz kell mennünk vagy hasonló). Így olyan 5-6 ezer megy el taxira havonta, de általában kevesebb. Ez évi 60 ezer körül van. Ha saját kocsival járnánk, az sokkal-sokkal drágább lenne, hisz csak a biztosítások elvinnének 30-40 ezret évente. Tehát a taxival spórolunk!

Piacon is lehet egyébként, néha a kissé hibás gyümölcsöt odaadják jóval olcsóbban, így megveszem és a hibás részt kivágom, feldarabolom, kompótnak vagy gyümölcssalátának tökéletes. No meg ha lehet, nagy tételben vásárolok, és igyekszem alkudni. Ha egy nénihez úgy megy oda az ember, hogy mindent elvisz, amit árul, az igen jó alkupozíció. Hisz így a néni is korábban hazamehet. De persze ez inkább nyári móka. Itt is lehet olyan 40-50%-ot simán alkudni.


Van egy csomó minden, ami meg már automatikussá vált, így nem is nagyon érzékelem, hogy jé, most spórolok. Például szinte mindent, amit lehet, fagyasztok. Így tuti nem romlik ránk. Gondolkozom egy fagyasztószekrény beszerzésén is, mert nyáron nagyobb tételben tudnék felvásárolni, ezáltal többet spórolni, ha azokat be tudnám tenni a fagyasztóba. És persze az télen jól jön.

Egy csomó mindenről pedig leszoktunk, ami drága és nélkülözhető. Imádjuk például a chipset, de helyette inkább pattogatott kukoricát eszünk. 100-150 Ft-ért lehet venni egy zacskó kukoricát, amiből rengeteget lehet kipattogtatni. Rostos gyümölcslé helyett házilag készítettet iszunk: ezt anyukámnál szoktuk csinálni, összevásároljuk a szomszédoktól a pamukalmát (legtöbben ingyen adják, mert nem tudnak vele mit kezdeni), azt felfőzzük, passzírozzuk, tökéletes 100%-os almalé. Az almát nem enném meg én sem, mert pici, öt almácska tesz ki egy normális méretet de ivólének tökéletes. A költsége pedig szerintem nincs több 30-40 Ft-nál literenként.


Általában persze a spórolás több munkával jár, de így rengeteg mindent megszerezhetünk, amire különben nem telne.

2012. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!