Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges névváltoztatás...

Lehetséges névváltoztatás úgy, hogy csak a keresztnevemen mellé szeretnék felvenni még egy keresztnevet?

Figyelt kérdés

A vezetéknevemen nem szeretnék változtatni, csak két keresztnevet szeretnék magamnak. A neten nem találtam semmilyen információt ezzel kapcsolatban (a házasságot kivéve). Van valaki aki változtatott már így a nevén???

Mik a teendők ilyenkor?


Aki tud segíteni, annak nagyon köszönöm előre is.



2012. máj. 1. 13:50
 1/6 anonim válasza:
Persze, lehetséges, de minden iratodat újra kell csináltatnod. Én is akarok mégegy nevet, de először megvárom, hogy lejárjon a személyim, mert úgy praktikusabb :)
2012. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A születési név megváltoztatására irányuló kérelem illetéke 10 000 forint. Szóval szerintem nem éri meg.

[link]

2012. máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hova kell először fordulni ezzel? Illetve hol lehet az ehhez szükséges nyomtatványt letölteni?
2012. máj. 1. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én szintén szeretnék felvenni egy második keresztnevet úgy, hogy a vezeték és keresztnevem nem változna. Érdeklődnék, hogy hogyan folyik az eljárás, például, szóban is meg kell-e indokolni, hogy miért vennék fel egy második keresztnevet, vagy elég írásban? És ilyen esetben milyen indokot érdemes írni? Ezt, ha igaz a polgármesteri hivatalban kell intézni, előfordulhat, hogy piszkoskodni fognak? Érdekel, hogy sikeresen jártál-e a Te ügyedben. Én is kiírtam egy hasonló kérdést, de nem nagyon kaptam érdemi választ. Bárki más is írhat ez ügyben.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__34581..

2012. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bertold válasza:

Névváltoztatás >> Anyakönyvvezető >> Jogi szabályozás >> Kérvény >> Belügyminiszter.

[link]

2012. nov. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!