Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint nő, szeretném ha a...

Mint nő, szeretném ha a gyermekem az én vezetéknevemet viselje, érdekeljen hogy mit gondolnak majd mások?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz az esküvőnk, ugye addig el kell dönteni, hogy a házasság alatt született gyerekek vezetékneve mi legyen. Én akkor szeretném adni a párom vezetéknevét nekik, ha a párom büszke lenne a nevére, de legalábbis nem rejtegetné. A helyzet, hogy régen és manapság sem mondta el senkinek, szinte titkolta, volt egy olyan beceneve, aminek nincs köze az igazi nevéhez, ezen mutatkozott be mindig mindenkinek. Az igazi nevét a szűk család tudja, meg kb a főnöke. Így simán azt mondanám, akkor inkább az enyémet kapják, mert nekem az a név, ami az ő hivatalosa, kb nem mond semmit. Viszont van egy becsúszott gyereke korábbról, ahol volt apasági nyilatkozat, így az a gyerek megkapta az ő nevét, ez a hölgynek fontos volt, a páromnak mindegy lett volna.

Szerintetek így is kaphatnák az én nevemet, vagy a gyerekre való tekintettel inkább ne? hogy mit gondolna.

De ha meg egy anyának van két apától gyereke, akkor is más a vezetéknevük, innen nézve meg mégsem lenne fura.

Van ti nyugodt szívvel adnátok azt a vezetéknevet, ami olyan mintha egy vadidegené lenne szinte?


2012. máj. 1. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy neki van már egy gyermeke az ő vezetéknevével, attól még a Ti gyerekeitek lehetnek a Te vezetékneveden. Én nem problémáznék ezen, ha ennyire "semmitmondó" a párod vezetékneve számotokra. Attól még a gyerekek ugyanúgy féltestvérek lesznek, ez nem ezen múlik. :)
2012. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
De kaphatja mind a kettőtök vezeték nevét is, Pl: Szabó Kovács Emese.
2012. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy a férjed miért van inkognitóban. Ha a vezetékneved tetszik a párodnak, ő is felveheti ha összeházasodtok, és akkor már tényleg nem probléma, ha ugyanazt a nevet kapják a gyerekek is. Egyébként, ha a párod nem bánja, hogy nem az ő nevét kapják, akkor ne foglalkozz ezzel. Az én párom annyira nem szerette a vezetéknevét, hogy felvette a nagymamája nevét.
2012. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

100 évvel ezelőtt még felborultak azon, ha egy gyerkőc az anya vezetéknevét kapta, ma már a kutyát sem érdekli.


Sok féle módja van a nevezésnek, lehet pl. kötőjeles is, vagy a tiéd is, te is felveheted csomóféleképp az ő vezetéknevét, vagy ő a tiédet.

2012. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szvsz teljesen normális
2012. máj. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem változtatja meg a nevét? Ha annyira nem jelent neki semmit, akkor igazán fölvehetné a tiédet, és akkor nem kéne ezeken a dolgokon rágódni.

Én nem akarok -né lenni, fel szeretném venni az ő nevét. A nagy közönség viszont abszolút nem látja, hogy ki vette föl kinek a nevét. Így aztán meg tényleg nem számít. Szerintem a gyerekeidnek is adhatod a te nevedet.

2012. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

sötét vagy mint az éjszaka

dark like the night!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben a furcsa?
2012. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez nálunk is felmerült, mert az én vezetéknevem ritka (a mi családunk az egyetlen ezzel a névvel az országban), az övé meg gyakori. Neki probléma is, hogy nem egyedi a neve, sok a névrokona. De nekem olyan hülye érzés lenne, ha az én nevemet kapnák a gyerekek (főleg, hogy van fiútestvérem). Ha a barátom kifejezetten szeretné, akkor lehet így, de szívesebben hidalnám át az ő problémáját két keresztnévvel (amiből az egyik lehet valami nagyon ritka név is, hogy biztosan egyedi legyen).
2012. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ja, és nekem a vezetéknevem a leggyakoribb ötben van kb, az övével meg még nem találkoztam máshol. szívesebben adnám az enyémet, csak az ő anyja biztosan megsértődik.
2012. szept. 12. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!