Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szituációról és a gyerekekről?

Figyelt kérdés

Bébiszitterkedtem ma.

Délután el kellett mennünk a kisebbik lány (nevezzük Andinak) foglalkozására, nagyobbiknak (Bori) is jönnie kellett, mert nem maradhat otthon egyedül. 10 és 7 éves lányokról van szó.

Mikor szóltam Borinak hogy indulni kell,nem mozdult a számítógép elől, mire Andi kikapcsolta szó nélkül a gépet. Bori elkezdte leosztani, nagyon csúnya szavakkal, mert több órai munkáját nem tudta elmenteni, én is mondtam, hogy ezt nem kellett volna, hagyják abba a veszekedést.

Andi következő mozzanatai között van, hogy utállak(engem) és jött a műhiszti. Teljes torokból, nincs is ennél idegesítőbb. Hogy ő csak indulni akart, azért kapcsolta ki a gépet. Aztán nagy idegességében hozzá akarta vágni a cipőjét Borihoz, amire már én is ordítottam... Bori közben csak mondta, hogy mekkora idióta. Mire sikerült elérnem, hogy abbahagyják, Andi hisztire váltott, hogy anyát akarom.

Mit kellett volna tennem? Nagyon nem bírom, ha valaki műhiszizik. Csak csitítottam, meg mondtam, hagyják abba.



2012. máj. 2. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

én eltereltem volna a gondolataikat

pl tegyünk a hajatokba virágot?

vagy akármi hülyeséggel.

2012. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem használ, mert ordít a kisebbik, és hisztizik, akármit mondok.
2012. máj. 2. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tettem volna, hogy megfogom a karját, beviszem a szobájába, közlöm, hogy ott bent lehet hisztizni, onnan csak akkor jöhet ki, ha befejezte. Ajtó becsuk (ha van), és kész. Nem kell lereagálni egyéb módon.

Vagy: valami hülyeséget ki kell találni, hogy mittudomén, elveszed az egyik játékát, és csak este kapja vissza, ha nem hagyja abba. Nem fogja... tényleg elveszed, ezért majd rájön, hogy legközelebb érdemes gondolkodni.

Vagy: kifordulsz a szobából, közlöd mellékesen, hogy kint várod őket, ha lehiggadtak és ennyi.

Ezek a tippjeim vannak.

2012. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem ilyenkor meg kell mondani Andinak hogy te nem ezt, és főleg nem tőle kérted és hogy ő ne mások helyett ne teljesítsen utasításokat! (Amúgy meg ne vágjon mások fejéhez bántó dolgokat!)
2012. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
(de talán csak így akar érvényesülni az idősebb testvére mellett!)
2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeknél a hiszti, műbalhé teljesen megszokott

ilyenkor el kell terelni a figyelmüket ha ez nem meggy

bevinni egy másik szobába hogy a feszült környezetből kiemeld.

Az a legrosszabb ha ilyenkor a felnőttek is hisztizni kezdenek, ha a munkatársad kezd dühöngeni nem kiabálsz vele mert csak olaj a tűzre hanem elmész vele kávézni, cigizni hogy egy semleges helyen ki eresze a gőzt.

2012. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én a fejemet vertem volna a falba.
2012. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!