Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen irigy mindenki?...

Miért ilyen irigy mindenki? Mindenki azt nézi a másiknak mije van. Téged ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar, hogy mindenki a másikkal foglalkozik, hogy kinek mije van stb. A családban is ezt tapasztalom. Pl a sógornőm rendkívül irigy mindenre, és az anyósom is. De mindegy ez csak egy példa volt.

Miért foglalkozik mindenki a másikkal? Pláne a nők a nőkkel!



2012. máj. 2. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem maximum érdekel, de irigy nem vagyok. Nekem is megvan elég mindenem, ami meg nincs az majd meglesz.
2012. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Tulajdonképpen így te is azzal foglalkozol hogy mások mivel foglalkoznak, szóval másokkal foglalkozol :) Zavarni nem zavar mert nem érdekel, nézze mim van amíg nekem nem árt az irigységével, én tudom mivel értem el ezt nem csak tátom a szám és kitalálom hogy mások ilyen linkséggel vagy csalással szerezhették.
2012. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
66%
Sajnos egész Magyarország iylen. :( Én ezért élek,és dolgozom lassan már 2 éve Ausztriában. Sajnos a mi családunkban is jellemző h irigyek,főleg rám,h eljöttem,és a jobbra törekszem. :)
2012. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tapasztalom én is. Sőt az emberek hihetetlen energiát fordítanak arra, hogy a másiknak keresztbe tegyenek. Ha ezt az energiát és pénzt arra fordítanák, hogy saját maguk előrébb jussanak akkor mindenki előrébb lenne. Mostanában abból is rosszul jövök ki ha a szomszéd udvarát megdícsérem, hogy milyen szépen rendbe van rakva és tetszenek az egyedi megoldások. Ezekre is rosszindulatú megjegyzés a válasz.
2012. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Épp azon merengtem, hogy annyi ember van itt aki ugye úgy gondolja hogy szánalom ma a világ egyes emberfajták miatt( emberfajta alatt a viselkedést értem) hol vannak/vagyunk ők/mi a világban? mert itt mindenki itt van kint meg sehol se :D
2012. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még 10 éves barátság is ráment, hogy gazdagabb férfival jöttem össze, bár ezek szerint nem is volt az.
2012. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Párom kiment dolgozni külföldre,éppen szabiját töltötte itthon amikor meghívtak egy családi összejövetelre.Egész idő alatt az ment,de jól megy valakinek,mennyit keresel.Azt hiszik ha valaki külföldön dolgozik az milliomos.Akkor milyen jó órád van,biztos drága volt/találta pár éve/,milyen jó póló van rajtad/turkálóban vettem/,stb.
2012. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sajnálom azokat az embereket, akiknek minden megjegyzésük mögött irigység bújik meg. nem feltétlenül tehetnek arról, hogy nincsenek olyan jó helyzetben mint akiknek több jut, hiszen egy ovónői diploma is hasznos, viszont nem lehet vele annyit keresni mint egy mérnökivel.

igazságtalan a világ, és vannak akik ezért nem a világot, hanem másokat okolnak.


rám is biztosan irigyek páran, de nem adhatok nekik tanácsot, hogy mit csináljanak másképp, hogy nekik is több jusson.

2012. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem mindig azért néztek le, mert nincs sok mindenem, de sosem érdekelt. Egyrészt amire TÉNYLEG szükségem van, az már megvan javarészt, másrészt így is boldog vagyok a vőlegényemmel, és együtt úgyis csak előrébb juthatunk.

Idióta emberekkel pedig nem szabad foglalkozni :)

2012. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem legalább annyira zavar az is, ha sikeres emberek pökhendi módon az irigység vádja mögé bújva oltogatják azokat, akiket irigynek éreznek körülöttük. Akinek megváltozik pozitív irányba az élete és sikerül előrébb jutnia, annak számolnia kell azzal is, hogy sokan lemorzsolódnak körülöttük. Mindenki szeret inkább a saját sorstársaival közösködni, és ez így logikus. Ha többen eveznek ugyanabban a csónakban, közös a problémájuk, nincsenek egyedül és összetartanak, az lelkileg sokkal megnyugtatóbb, mintha a szerencsésebb társaikat kéne nap mint nap hallgatniuk. Nem is értem a felháborodást, egy ilyen országban mint ez, miért kéne annyira örülni mások sikereinek, mikor nagyon sokan nyomorban élnek? Ezt az országot szándékosan tönkretették, a népet megnyomorították a vezetők évtizedeken át. A sikeres emberek többsége ugyanúgy nem törődik a "lúzerekkel", mint azok velük, csak magukkal vannak elfoglalva, miközben semmit nem tesznek azért, hogy a világ és az emberiség sorsa jobbra forduljon, belenyugodnak ebbe a primitív értékrendű beteges, negatív világba. Kevesen vannak olyanok, akik meg is tudják csinálni a szerencséjüket, a többség meg soha nem tud előrébb lépni. Ez egy ennyire korlátolt lehetőségű világ. Sok az eszkimó, kevés a fóka. A sikeresek emberek valójában irigyek az alattuk lévők összetartására, hogy ők többen vannak, és ezt igyekeznek leplezni. A pénz nem feltétlenül boldogít. Ha valaki életeket ment, betegeket gyógyít, az sokkal többet ér bármilyen pénzbeli sikernél, értéktárgynál.
2012. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!