Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hagynak ennyire magamra...

Miért hagynak ennyire magamra a szüleim?

Figyelt kérdés

Kb 15 éves korom óta nem kapok semmit a szüleimtől.

22 éves vagyok, tehát már több mint 7 éve, hogy nem segítenek anyagilag semmiben.

Nagyon sok időt és energiát kell arra fordítanom hogy előteremtsem azt a pénzt, amit elköltök. Nekem senki nem ad pénzt bérletre, pedig kettő is kell, senki nem fizeti ki a telefonszámlámat, sem azt a 2 gyógyszert ami minden hónapban szedek, ha esetleg beteg vagyok, még egy citromlevet sem vesznek a kedvemért. Én nem kaptam telefont, sem laptopot, sem tv-t, sem fényképezőt, vagy bicajt, sőt még egy ágyat sem! Gyerekkoromban (12-15 évesen) is a nagyszüleimtől, kereszt szüleimtől kapott zsebpénzemből kellett cipőt vennem, ruhát. Sajnos gyerekkoromban nem voltak játékaim sem, megloptam az osztálytársaimat, játszottam a játékukkal aztán visszaadtam nekik 1-2 hét múlva.

Szóval 7 év alatt én nem kaptam se egy cipőt vagy papucsot, esetleg egy felsőt vagy télikabátot, pizsamát, ágyneműt semmit! Nem kapok pénzt akkor sem ha betömetem a fogamat, vagy ha tusfürdőt, sampont, fogkrémet veszek. Kaját sem főz anyám, heti 1x étteremben (650 ft-ért) megeszek egy menüt, ha már rosszul vagyok a vajaskenyértől, lekvároskenyértől, tejfölös kenyértől, szalonnától stb.

Nem fizetnek vizsgadíjat sem.

Mindegy, szóval semmit. És akkor még nem is voltam sehol.

Havi 25 e ft megy el, de úgy, hogy mindig halogatok valamit, mert kb havi 40 e ft-ra volna szükségem.

Anyám meg tesóm bezzeg jól élnek. Anyám tesómnak napi 4 csomag édességet vesz, suliba meg befizette kajára, anyám meg nem eszik. Apám nincs itthon messze doglozik. Igazából anyáméknak van pénzük, havi 220 e ft-ból gazdálkodnak, hitel csak 30 e ft. Mégis 100 ft-ot is sajnálnak tőlem! Az is idegesíti anyámat ha este 10kor megyek zuhanyozni, mert akkor van rá időm és még utána is hajnali 2ig fenn vagyok, hogy befejezzem az aznapi dolgomat. (suli, tanulás, meló)

Hogyan lehet ezt bírni?

Hogyan kezdjek így önálló életet, hogyan költözzek el itthonról? Pénz nélkül lehetetlenség. Ha külföldre akarnék menni kb 2 éve kéne spórolnom hogy összeszedjek annyi pénz t hogy ott kinnt 1 hónapig elég legyen, na meg az utazásra valót is.



2012. máj. 3. 23:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3%
22 évesen miért kellene, hogy bármivel is támogassanak? Lehet, hogy megtehetnék, de ez most úgy hangzott tőled, mintha a kötelességük lenne.
2012. máj. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy látszik hogy neked a leírásomból nem jött le semmi, csak kötözködni tudsz. szia
2012. máj. 3. 23:27
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

22 évesen valóban nem kell, hogy támogassák, de 18 éves koráig ugyanígy nem tették meg, és az már5 elég nagy szégyen...

Ha megcsinálni van eszem a gyereket, amíg nagykorú nem lesz, igenis vállalom érte a felelősséget!

2012. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
pedig kötelessége lenne eltartani téged,ha jól értem,h tanulsz még..igen 25évesig max..gyűjtsd össze a pénzt amiből melódból előteremted..hát nem csodálom ,h 15éves korod óta,nem nevel normálisan..az ilyen nem is anya..
2012. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Én 16 éves korom óta nem kérek egy vasat sem a szüleimtől, de azért az ételt mindig ők állták, és ha épp megszorultam akkor vettek pl bérletet, vagy amit nagyon muszáj volt. Nem is értem, miért ne támogatnák a szülők a saját gyereküket. Mondjuk főzni azért te is főzhetnél, meg elmehetnél diákmunkára, de ettől még érthető, hogy egyetemistaként nem sok időd van erre. Próbáltál beszélni a szüleiddel? Szerintem egyébként nincs más lehetőséged, mint hogy diploma után keresel valami állást, spórolsz pár hónapig amíg összejön egy kis kezdőtőke és elmész külföldre/albérletbe.
2012. máj. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nincsen ösztöndíjam. Anyámék jól állnak anyagilag, ezért nem kapok egy kanyit sem. Diákmunkából tartom el magam. Egyébként anyám már az is pedzegeti 2 éve, hogy jó lenne ha havi 20-25 ezerrel kisegíteném őket. :S
2012. máj. 3. 23:34
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
dehogy segíts neki,van pénze,,szval anyud fogja be a száját...
2012. máj. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
220 ezer forint azért nem akkora pénz ám, 30 a törlesztő, a család rezsije, ami marad, abból élelem. Mi az hogy anyukád nem eszik??? Ezt nem értem. És azt sem hogy nem főz, ezt inkább nem hiszem el, bocsi. Gondolom főz saját magára, testvéredre, apádra, ha itthon van nem?
2012. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, látszik, hogy fogalmad sincs róla mennyibe kerül egy háztartás. Havi 180ezer egyáltalán nem sok négy személyre, sőt. Dolgozz csak iskola mellett, elég sokan csináljuk ezt és nem halunk bele.
2012. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Elsőre amikor meséltem barátnőmnek hogy mi a helyzet itthon ő sem hitt a fülének. Anyám nem főz, csak nagyon ritkán akkor is a legegyszerűbbet és legolcsóbbat. Ugyanazt esszük egész héten. Kenyeret-kenyérrel. De fenntebb írtam. Tesómnak megveszi a napi 4 csomag édességet!! Meg tesómat befizette a suliba ebédre!! Apám az anyjánál eszik ha itthon van! Anyám meg azt eszi amit én. Kenyeret, szalonnát! Alig eszek havi 4-5 alkalomma normális főtt kaját, pl egy leveset,vagy húst.
2012. máj. 3. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!