Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok azért,...

Rossz ember vagyok azért, mert nem vagyok képes kimenni a temetőbe a nagymamám sírjához?

Figyelt kérdés
Nagymamám novemberben halt meg. Még sosem mentem ki a temetőbe. Anyák napján szeretnék vinni virágot a sírjára. De nem tudom magam rávenni. Nagyon nehéz volt számomra a temetés is. Rosszul érzem magam emiatt, de nem vagyok képes arra, hogy odamenjek.
2012. máj. 5. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Otthon gyújts egy gyertyát a fényképe előtt, és tegyél mellé virágot. Így is megköszöntheted őt.
2012. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember. Mindenki másképp dolgozza fel ezeket az érzéseket. Nekem idén márciusban halt meg mindkét nagymamám, külföldön élek, de amint otthon leszek, megyek ki a sírjukhoz. Viszont asszem életemben talán kétszer voltam temetőben látogatni, pedig a papámat még jobban szerettem. Egyszerűen nem vitt rá a lélek. Hidd el, nem az a fontos, hogy mit gondolnak rólad. Az érzéseidet te éled meg, és nem szabad csak mások miatt rákényszeríteni magad valamire, amit egyáltalán nem akarsz. El fog jönni az idő, mikor meg tudod majd látogtni, ha évek múlva, akkor évek múlva.
2012. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagynéném szerint ki kéne már mennem, mert azt így illik. És ezért rosszul éreztem magam, hogy mamám mit gondolna, ha tudná, hogy még erre sem vagyok képes :( Gondolom idővel, majd biztos ki tudok már menni, de nekem ez még nagyon korai, hisz csak novemberben ment el.
2012. máj. 5. 09:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossze ember!Az én nagymamám amikor meghalt,akkor az unoknaővérem amikor 10 éves volt akkot talált rá,ő sem tud kimenni a temetőbe,pedig ez már 20 éve volt.Vagy is párszor volt kint,de szerintem nem a temetőbe járás dönti el a másik utánni tiszteletet és a gyászt.
2012. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a nagynénéddel, a nagymamád meg, ha lát odafentről, pontosan tudni fogja, hogy szereted őt, épp ezért nehéz neked. Ne aggódj, es ne hagyd, hogy sürgessenek!
2012. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 8 éve nem voltam kinn édesanyámnál, mert csak rossz emlékeket okoz. (én találtam meg holtan)
2012. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom menj ki, tedd le a virágot és sird ki magad. Ne foglalkozz senkivel, ez a világon senki másról nem szól csak rólad és a mamádról, ez a kettötök ügye.


Ha kisirtad maga, megnyugodtál akkor vissza a való világba: rendezd el a sirt ha szükséges, ellenőrizd az állapotát, locsold meg a virágokat, pótolni ha valami eltünt róla, megmetszeni ha olyan virág van rajta és igy tovább.


Ebben a helyzetben ez a legjobb dolog amit tehetsz magadért és a mamádért.

2012. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem februárban halt meg nagymamám, és még én sem voltam kint nála. Minden nap gondolok rá, mindig eszembe jut valamiről, ő volt a kedvenc nagyim. De még én sem voltam kint nála. Az hittem, hogy egyszerűbb lesz majd kimennem hozzá, de nem...Szerintem majd idővel.
2012. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Punisher62 válasza:
Soha ne eröltesd, majd ki mész ha úgy érzed.
2023. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!