Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy csinaljam, ti...

Nem tudom, hogy csinaljam, ti hogy csinalnatok? 16eves lany vagyok de mar a jovon gondolkodom, nem szeretnek egyetemre menni inkabb dolgozni ahogy befejezem a liceumot.

Figyelt kérdés
Nem szeretnem "elpocsekolni" az idomet az egyetmere,inkabb helyette dolgozni(kimennenk a parommal kulfoldre).Ti hogy vagytok evel?Mit gondoltok errol a helyzetrol?Muszaly,hogy mindenkinek legyen egyetemje?
2009. jún. 24. 10:50
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
23evesen fejeznem be az egyetemet ha megcsinalnam,gondoltam arra is hogy kozbe dolgozom,de ugy lehet hogy tul nehez lenne,inkabb en szeretnek dolgozni es minnel hamarabb egy hazat,csaladot szeretnek,lehet hogy rosszul gondolom ezt az egeszet,a parommal is beszeltunk a dologrol o is eggyet ert velem,o 17eves es tobb mint egy eve vagyunk egyutt es nagyon komolyan gondoljuk azt hogy orokre egyutt maradunk es egyutt alapitunk egy csaladot miutan meglesz az anyagi hatterunk
2009. jún. 24. 10:52
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Komoly, érett felnőttek vagytok, ha úgy gondoljátok, hogy a tanulás időpocsékolás. Nem, nem mindenki végez egyetemet, főiskolát, de szerinted külföldön minden képzettség nélkül annyit keresel majd, hogy abból házat (mert kezdetnek egy kis lakás ugye nem is jó) veszel?
2009. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Mivel jóképességű emberke voltam, ezért elvégeztem az egyetemet, így van egy diplomám.Mivel diplomám van, ezért nagyonnagyonnagyon jól kerestem, így sokat tudtam félretenni.Vettem egy lakást, meg egy autót...
2009. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

na most, rögtön az elejen: ez nagyon szep, hogy igy gondoljatok, hogy örökre együtt lesztek, nyilvan igy alltok a kapcsolathoz. DE! Miböl gondoljatok, hogy külföldön olyan egyszerü? Diploma nelkül??? Nemetorszagban elek negy eve, sehol sem tudnek igazan dolgozni diplma, es föleg kitünö nyelvtudas nelkül. Oke, nincs diplomad, de van egy jo nyelvtudasod. Ki mesz külföldre. Az elsö honapot mindenkepp neked kell allnod, alberlet, szamlak, kaja, hiszen, ha olyan szerencses is vagy, hogy meg otthonrol talalsz munkat es egyböl dolgozol, ahogy ki mesz, akkor is csak honap vegen kapsz fizetest. Raadasul hiaba hallasz arrol sokat, hogy kint egy takarito többet keres, mint otthon egy diplomas. Igen, ez igy van, de a megelhetes is magasabb annyival, legalabbis az altalam tapasztalt orszagokban (Nemetorszag, Franciaorszag, Ausztria, Olaszorszag), tehat egy takarito, vagy egy mekid dolgozo itt sem el csaladi hazban, es tartja el a csaldjat.

Jelenleg itt a diploma van olyan szinten, mint par eve az erettsegi. Semmire nem biztositek meg az sem.

Ettöl függetlenül, lattunk mar ra peldat, hogy összejöhet, de en biztos, hogy nem igy csinalnam.

En megcsinaltam kint az egyetemet (most diplomazom), es mellette dolgoztam. Ez nem kivitelezhetetlen. Raadasul visszahivtak a szakmai gyakorlatos helyemre dolgozni, ugyhogy a munkakeresessel sem lesz gondom. Ha az egyetem alatt latjak, hogy eleg ambiciozus vagy, akkor tenyleg könnyü dolgod van, de külföldön, egyedül, penz es munkanelkül.... en egyertelmüen az egyetemre voksolok!! Addig tanulj meg majd anyanyelvin egy nyelvet, akkor van eselyed az altalad leirtakra. Nem mindig a könnyebbnek latszo ut az, ami hosszutavon is könnyebb lesz...

2009. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

NEm muszáj diplomát szerezne, természetesen úgy gondolom, hogy jobb egy szakmunkás mint az, aki csak azért jár főiskolára (tisztelet a kivételnek) mert adddig is elhúzza a szüleinél és majd lesz valahogy (mert valami álszakot, fölöslegeset csinál)

Félreértés ne essék, én is járok egyetemre, de azért mert ÉN magamnak szeretnék bizonyítani, hogy munka és szüleim nélkül megoldom.

DE ha nem szeretnél egyetemre menni, akkor ne tedd..DE ne azért, mert úgy gondolod, hogy külföldön vár a kánaán.


És ami fontos és zárójeles megjegyzés..attól, hogy nem lesz, ahogy te fogalmazol "egyetemed" még illene bizonyos dolgokat megtanulni, helyesen írni a világ dolgairól tanulni..csak azért, hogy ne gondolják már azt, hogy a legtöbb szakmunkás buta.


Remélem értetted mire akarok kilyukadni..

2009. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,azért említettem a szakmunkát.. mert mostanában már érettségivel sem tudsz könnyen elhelyezkedni..
2009. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
a parom anyukaja is keresett kint maganak allast es nagyon sok penzel fog haza jonni,es "csak" gombat szed,engem nem erdekel hogy ilyen munkat kell majd csinalni csak azt szeretnem hogy a parom es en megalljunk a labunkon
2009. jún. 24. 11:14
 8/21 A kérdező kommentje:
es minnel hamarabb
2009. jún. 24. 11:14
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem vagy tisztában a jövedelembeli különbségekkel.

Tudod én 30 éves koromig egyetemre jártam, van 3 diplomám, a férjemnek szintén. Most 43 éves vagyok, még 7 évig dolgozom. Eddig építettünk egy nagy házat, mind a 3 gyerekemnek vettünk 2 szobás lakást.

50 éves korunkban abba tudjuk hagyni a munkát, mert annyi pénz kerestünk, hogy nagyon jó "nyugdíjas" éveink lesznek. Mindezt 10 év egyetemmel és 20 év kemény munkával.

Szerintem betanított munkásként ezt nem teheted meg, lehet, hogy most soknak tűnik a pénz, amit megkeresnél, de nem a mostanra kell gondolni, hanem a jövőre.

Ha tehetd, akkor mindenképp tanulj.

2009. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Csak a szokásosat tudom erre írni: Levelező oktatás, és közben munka.


Nézd, ha azért nem akarsz egyetemre járni, mert nem szeretsz tanulni, érthető, és manapság tényleg kevés a szakmunkás, azokat pl külföldön nagyon szeretik.


De az, hogy téged nem érdekel, hogy milyen trágya melót kell csinálnod, azt gondold át még párszor. Dolgoztam már pár hetet gyárban, hát nekem az is sok volt.


Ha nem azt csinálod, amit szeretsz, miközben időd nagy részét a munkahelyeden töltöd, a másik részében meg alszol, akkor mi lesz a jó az egészben? Az az egy-két óra, amit a pároddal töltesz? Az igen kevés vidámság.

2009. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!