Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskorú kérheti saját maga...

Kiskorú kérheti saját maga nevelőszülőknél való elhelyezését? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 21. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Igen, lehet kérni. Pontosabban azt lehet kérni, hogy állami gondozásba vegyenek, ami nem feltétlenül jelent nevelőszülőt, inkább elsőre valami lakásotthon (ezek nem rossz helyek ám, ilyenben dolgozom). Az állami gondozásba vételt az illetékes gyámügyi hivatalban lehet kérni. Ez pl. Pécsen (ahol én lakom) az okmányirodában van, nem tudom, hogy nálatok hol, de ha beírod a gugliba, akkor biztos megtalálod.
2008. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen a polgármesteri hivatalban van a gyámügy is.

Amúgy van aki inkább ezt választja mint a rendezetlen családi hátteret. Ha szerencséd van, belátható időn belül kedves nevelőszülőket kapsz.

2008. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2008. ápr. 22. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskorú voltam mikor elmentem a család segítő központba. Ott segítettek nekem. Előszőr koligosta lettem (úgy hogy nem jártam haza) aztán nem telt el egy hónap nevelő szülőkhöz kerültem a gyámhivatal segítségével. De készülj fel nehéz döntés ez és fájdalmas csak arra kell gondolni hogy lesz jobb is. És ha egyszer elmész a szüleittől és nevelő szülőkhöz kerülsz próbáld úgy csinálni hogy ne bántsd meg őket. Meg lesz sok kivizsgálás hogy mért akarsz onnan elmenni. Meg ha van testvéred akkor lehet hogy őket is kiemelik a családból.
2008. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérheted de alapos indok kell hogy bekerülj a gyámügyi rendszrbe.
2010. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!