Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is van ilyen? És van...

Nálatok is van ilyen? És van ilyen akit zavar?

Figyelt kérdés

Aki dohányos és/vagy azokat védi, az légyszíves most lépjen ki a kérdésből, mert nem fogára való lesz a kérdés, vagy csak ÉN nem vagyok kíváncsi az offokra!


És most kihangsúlyozom, hogy nem a dohányosok ellen lesz a kérdés, mert igazából lesz@rom, hogy ki mit kezd magával, amíg más egészségének a kárára nem megy.

Arra most nem térek ki, hogy a mai napig rágyújtanak a buszmegállóban és egyéb nyilvános helyeken, ott szívják az ember orra alatt a dekket, bár agyon tudnám verni ezeket az embereket, akik a pofámba fújják a füstöt, vagy csak előttem állnak és rám fújja a szél. Szerintem (Hangsúlyozom szerintem!) egyáltalán nincsenek a másikra tekintettel. Pláne őket is megbüntethetik. De tudjátok mit? Még az sem érdekel, ha nekik megéri, de akkor meg akkor gyújtsanak rá, amikor kevesen vannak, vagy éppen senki nincs körülöttük például egy megállóban vagy bánom is én hol. De ugye ki vagyok én, hogy megmondjam? Egy senki, szal' kénytelen vagyok továbbra is ezen átnézni. Oké. De van még más is így a következő helyzettel?


Itthon vagyok, a munkahelyemre készülődöm, tiszta ruha, frissen mosott haj, indulás előtt elmegyek wc-re, de tele bagózta párom a mellékhelységet. Mondanom sem kell, 2 másodperc alatt a szag beleivódott a ruhámba, nem mellékesen én is rendszeresen lélegzem be a füstöt. Vagy másik eset, mikor megyek be a konyhába és főzés(!) közben ott ég a cigaretta, szál mindenfelé ismét csak a füst, rá a zöldségekre, a húsra, a már sütésben levő húsra, ő úgy panírolja a húst stb... Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Van még valaki így? Szerintem logikus, hogy elbeszélgetni, már elpróbáltam vele, de azt mondja, hogy neki ez jár. Bár anyagilag sem nagyon engedhetnénk meg magunknak. Elveszíteni nem szeretném emiatt, ha nincs más választás, sajnos még el is fogadom és akkor már csak azt kérdezem, van még valaki így? Hosszútávú kapcsolatról van szó, amint kiderült, együtt is élünk.


24F


2012. máj. 10. 14:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Én nem bírnék elviselni magam mellett egy dohányzó nőt. Mikor megismerkedtetek, már akkor is dohányzott?
2012. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kapcsolatok, ahol az egyik fél dohányzik, a másik meg nem, a legritkább esetben működnek. Ha működnek is, de nincs meg az egyenlőség a két fél között. Az egyik alárendeltje a másiknak, és csak szenved. Ahogy a ti példátok is igazolja.
2012. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem. Mikor elmentünk barátainkkal kikapcsolni, akkor néha néha. Nemrég szokott rá. Mindennap fél/1 doboz cigi elfogy.
2012. máj. 10. 15:01
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Oké, mint dohányos, válaszolok, remélem nem baj.

TOTÁL MEGÉRTELEK!

Zárt légtérben én sem bírnám elviselni. Főzés közben? Basszus...

A helyedben kvinnék egy darab hamutartót az erkélyre/ udvarra, kifúrnám és odacsavaroznám úgy, hogy ne tudja bevinni. Ha újat hozna, kidobnám.

Vagy ultimátum: cicám, szeretlek de nagyon zavar a bagószag. Még hagyján, hogy szívod, de hogy idebent, az már sok!

Kérlek vonulj ki az erkélyre! Nem szeretnék ezen vitázni de már nem bírom elviselni!

21n

2012. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szoktatni vagy valahogyan hatni kell a nőre hogy ne dohányozzon.Mi lesz ha egyszer gyereket akar és terhes lesz?Terhesen is szívni fogja?
2012. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

De hogy a kérdésedre is válaszoljak nincs ilyen az ismeretségi körömben. Egy olyan barátnőm van, aki régebben dohányzott, de a párjával megbeszélték, hogy a lakásban nem cigizik, csak az erkélyen, és ezt be is tartotta a barátnőm, muszáj is lett volna, mert albérletben laktak, és a tulaj sem engedte volna.

De azóta leszokott.

2012. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rég szokott rá, akkor van remény, hogy abbahagyja! Csak értesd meg vele, hogy így állandó veszekedés lesz az életetek, azt meg csak nem akarja.


Ha mégsem hagy fel a szokásával, akkor viszont kőkemény szabályokat kell lefektetni, mert a másik (ebben az esetben te) kívánságát is illik tiszteletben tartani. És: cigizni csakis szabad levegőn, azaz erkély, udvar stb. (Húsz évig szívtam, és betartottam!)

2012. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
En is dohányzom, de nem a lakásban és másnak se fújom az orra alá a füstöt.Utcán nem is dohányzom.
2012. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a férjem dohányzik.Mielőtt terhes lettem, én is cigiztem, de mi pl a lakásban sosem gyújtottunk rá. A szüleim is dohányoznak, ők a konyhán cigiznek, de az nálunk nagy, és jól szellőztethető, már lassan 30 éve ott laknak de még nem ivódott be a bagószag a falakba, nem tudom hogy csinálják.

Viszont pl apám a kocsiban is dohányzik, ami már kicsit zavar, mert amikor hozza haza a gyereket (ha náluk volt hétvégén) az egész táska cucca cigiszagú.

Én nem szólok emiatt,mert már nem lakunk együtt, illetve az unoka miatt így is sokkal kevesebbet cigizik, mint eddig.

2012. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell neki mondani, hogy ha annyira akar, akkor bagózzon egészséggel(?) , de ne itt bent tegye. A lakás maradjon szép tiszta, illatos. Mondd meg neki, hogy hajoljon ki az ablakban, menjen ki az erkélyre / udvarra / ház elé. Ajánld fel neki többször is, hogy szívesen kimész vele arra a 3 percre beszélgetni vele.
2012. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!