Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy engem...

Normális dolog, hogy engem egyáltalán nem hoz lázba az esküvő?

Figyelt kérdés

Sok barátnőm, lány ismerősöm erről álmodozik, tervezgeti hogy milyen ruhája, csokra lesz, kit hív meg, mi lesz a kaja.

Nekem a hideg futkosna a hátamon, ha ezen végig kéne mennem. szeretek szervezkedni, szeretem a szép ruhákat, de valahogy taszít a gondolat, hogy habcsóknak öltözzek, és egy halom emberrel jópofizzak egész nap. a csillagászati árakról nem is beszélve.

El tudnátok nekem mondani, hogy mi olyan izgalmas, felemelő ebben? próbáltam változtatni a gondolkodásomon, de eddig nem sikerült. tudom, van farmer-pólós esküvő is, erre most ne térjünk ki. engem az érdekel a legjobban, hogy mi az, amitől ennyire lázba jönnek a nők az esküvő kapcsán?


2012. máj. 13. 11:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Én vágytam rá, de már hányok én is az egésztől. Nincs kedvem ruhát keresni, nincs kedvem meghívót, tortát nézni, pedig már szorít az idő, 3 hónap van hátra.
2012. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Szívemből szóltál:) Szinte szó szerint így gondolom, ahogy te. Én is értetlenül állok az esküvői láz előtt. Most megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen. Felesleges pénzkidobásnak tartom, főleg a nagy esküvőket.
2012. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Veled értek egyet. Felesleges pénzkidobásnak tartom. A házasság sikere nem a nagy felhajtástól függ.

Sokan viszont azért álmodoznak erről,hogy a hiúságukat kielégítsék. Ez az Ő nagy napja,amikor mindenkinek őt kell csodálni. Akkor is,ha nincs pénzük a nagy esküvőre.

2012. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer olvastam egy interjút Natalie Portman-nel, ő azt mondta, hogy szerinte ő azért nem vágyik nagy esküvőre, mert premiereken állandóan kiöltözik, kisminkelik, fotózzák, és ez kb. ugyanolyan, mint egy esküvő.


És ugye az átlagembert nem fotózzák szépen kiöltözve, ezért a nőknek ez ilyen nagy alkalom, amikor csak ők fontosak.


Én sem értem egyébként, ha elvittem volna a lottóötöst, akkor sem költenék el ennyi pénzt egyetlen egy napra.

25/L

2012. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

szeretek középpontban lenni, de kizárólag akkor ha ez valami érdem miatt van. pl munkahelyi dicséret, előléptetés, jól sikerült vizsga az egyetemen és hasonlók.

az hogy rendezzek egy bulit, amin ünnepeltetem magam az elég visszás dolog.

örülök, h jöttek válaszok, de úgy látom sokan az én álláspontomat képviselik. viszont itt az oldalon szinte csak olyan kérdést találok, ahol egyesek életük legnagyobb napjának tartják az esküvőt, és fontoskodva szervezik.

hol vannak ők most? :D

2012. máj. 13. 11:17
 6/25 anonim ***** válasza:
46%
Itt. Én vágyom a nagy esküvőre,a felhajtásra,mert csak egyszer van az ember életében. Igenis legyen gyönyörű ruhám,amit nem csúfolok habcsóknak,mert azért van,hogy jelezze:most én egy életre kötelezem el magam. Szerencsére a párom is így gondolja,nála sem vesztette el az értékét a házasság,s ezért az esküvő sem. Mindketten csak egyszer házasodunk az életben,nem fogjuk összecsapni.
2012. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én nagyon lelkesen tervezgetem az esküvőmet, a ruhámat, a hajamat, az ételeket, DE: nem fogok habcsóknak öltözni (a lehető legegyszerűbb, de szép ruhám lesz), max. fodrászhoz megyek el (szép hajam van, ennyit "megér" a dolog), smink is házi lesz (minimális), kaja is otthon lesz, és alig 20-an leszünk. 2-300 ezernél többet semmiképp sem fogunk költeni, max. kevesebbet. :)

Arról nem beszélve, hogy gyűrűnk sem lesz, ill. lesz, de tetoválás formájában, jóval olcsóbban...

Szóval önmagában a lázas tervezgetés, készülődés tök jó dolog, csak nem kell felesleges túlzásokba esni.

Bár én azt mondom, hogy ha tényleg jó kapcsolatról és emberekről van szó (persze egyéb esetben is, csak akkor felesleges a dolog), akik megengedhetik maguknak a felhajtást, és hatalmas esküvőt szeretnének, akkor miért ne tehetnék meg? Nem a nagy dínomdánomtól megy tönkre egy kapcsolat általában. Ha meg amúgy is bukásra van ítélve a dolog, akkor kis költségvetésű esküvőt is követhet gyors válás, nem?

2012. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

@7: 20 főre 2-3000 Ft-ot számolsz ételre? Nem kötözködni akarok, de hol vásárolsz? Nekem egy vasárnapi ebédet kínszenvedés ennyiből kigazdálkodom 6 főre úgy, hogy a zöldség/gyümölcs itthoni!


A kérdésre válaszolva: szerintem egyértelműen azért, mert sok nő szereti a romantikus filmeket, ahol hatalmas szerepe van annak, hogy "ez az én napom, aminek tökéletesnek kell lennie, és mindenkinek meg kell mutatnom, hogy milyen szép, fiatal és boldog vagyok".

2012. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom,tudjátok-e,de az esküvő közösségi esemény,és egyáltalán nem magánügy. Két ember a közösség előtt,nyilvánosan is kijelenti,hogy össze akarnak tartozni.
2012. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
2-300.000-ret írt az előző válaszoló,nem 2-3000-et!
2012. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!